Παρέα για Ταξίδια...

γιουλα

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
το εχω να δει να συμβαινει μπροστα μου κατεβαινοντας απο θεσσαλονικη για αθηνα με τρενο, αγγλος με γερμανο ερχομενοι απο istanbul τα κανονισαν να πανε ρωμη μαζι! σαν ανεκδοτο, στο εξωτερικο το κανουν πολυ ανετα ταξιδευουν στα hostel και βρισκουν εκει παρεα για τον επομενο προορισμο...
 

helenabak123

Member
Μηνύματα
25
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Στην Ελλάδα, αν και είμαστε κοινωνικοί τύποι οι περισσότεροι, ίσως να υπάρχει μία προκατάληψη να ταξιδεύει κάποιος/α μόνος του ή να κλείνει διακοπές σε group χωρίς παρέα. Στο εξωτερικό είναι πιο χαλαρά τα πράγματα γιατί τα παιδιά στα 18 επιλέγουν μακρινούς προορισμους που πηγαίνουν για αρκετό καιρό συνήθως μόνα τους και εξοικιώνονται με την ιδέα.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Lalibela,μπραβο σου!!! Δεν ξερω γιατι και ποσω χρονων εισαι...μου φαινεται οτι εισαι μικρη και μαρεσει που σκεφτεσαι ετσι!!!
"Λοιπόν, καλή είναι η παρέα, καλές οι δουλειές και οι σχέσεις αλλά ο βάλτος είναι βάλτος και δεν ξαναμπαίνω μέσα.Καλύτερα μόνη μου στην άκρη του κόσμου παρά όπως ήμουν πριν." αυτο τα λεει όλα....:clap:
συμφωνω απολυτα!!! Αφηστε τους άλλους να ζουν στον μικροκοσμο τους και ΖΗΣΤΕ!!!! Γιατι το ταξιδι ειναι ζωη!!
Εγω παλι εχω συνηθισει να με κοιτανε με αποδοκιμαστικο στυλακι που δεν κανω τα χρηματα μου σπιτια και οικοπεδα...:haha:
Και φυσικα τις εχω κοψει και τις πολλες παρεες στα ταξιδια κι ετσι παμε μονοι μας. Αφου βεβαια την πατησα κι εγω καποιες φορες με διαφορες παρεες..:D
 

serena

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Καλημέρα σε όλους. Είμαι μέλος του homeexchange και ψάχνω για παρέα στο εξωτερικό. Ενδιαφέρεται κανείς?
 

chriido

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Lalibela συγχαρητηρια και απο μενα!!!
Πραγματικα σε ζηλευω! Τα ταξιδια ειναι για μενα ανασα ζωης. Ομως ειμαι και γω στην φαση που εχω βαρεθει να παρακαλαω και ειμαι ετοιμη να αρχισω να ταξιδευω μονη μου. Θα ηθελα να μου πεις που ηταν το πρωτο σου ταξιδι, πως το οργανωσες κτλ.
 

xelidoni

Member
Μηνύματα
158
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ισλανδία
τελικα κορίτσια τι εγινε με το ταξιδάκι ?κανονισατε ανδρικη παρέα ?
 

giorgos-peir

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Καλησπερα σε ολους!! Βρηκα το φορουμ σας ψαχνωντας για ταξιδια και πρεπει να πω οτι ειναι καταπληκτικη ιδεα η δημιουργια αυτου του θεματος!Ψαχνω και εγω παρεα για ταξιδι και ειμαι ανοιχτος σε προτασεις οσον αφορα τα μερη.Οποιος ενδιαφερεται ας απαντησει ή να στειλει μήνυμα!:clap:
 

LUCAS

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βραζιλια
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Βραζιλία

Καλημέρα σε όλους.

Φέτος λόγω κρίσης δεν βλέπω να με ακολουθεί κανένας σε ταξίδι.:(
Οπότε κι εγώ θα ''ρίξω τα μούτρα μου" και βρώ καινούργιους καινούργιους θαραλέους συνοδηπόρους...:clap:

Όπως καταλάβατε είμαι καινούργιος εδώ και ψάχνω παρέα για ταξίδι στη Βραζιλία ,Αργεντινή ,Ουρουγουάη,Παραγουάη .:argentina01:

Οποιοι ενδιαφέρονται ας απαντήσουν η να στείλουν μύνημα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Και γιατί δεν πάς μόνος σου? Εγώ πάντως το Μάρτιο σ' αυτές τις χώρες (περίπου) δεν είχα κανένα πρόβλημα.
 

Johnpro

Member
Μηνύματα
130
Likes
22
Καλησπέρα σε όλους ,

Μάλλον κάποιοι δεν θέλουνε να παραδεχτούνε την μοναξιά τους γιατί όπως λέει και ο Loukas δεν θέλουνε να ρίξουνε τα μούτρα τους . Τόσο κακό είναι να είναι κάποιος κοινωνικός ? τόσο κακό είναι να θέλει κάποιος μια παρέα γιατί δεν του αρέσει να τρώει μονός του στα εστιατόρια η να περπατάει στον δρόμο για ώρες χωρίς να έχει ανταλλάξει μια κουβέντα ? η είναι ωραίο να πληρώνει το χαράτσι του μονόκλινου .

Ταξίδι Δανία , Φιλανδία , Σουηδία , Νορβηγία 1500 ευρώ το άτομο … για μονόκλινο μου ζητάνε 600 ευρώ επιπλέον , Ρωσία Ουκρανία το ίδιο .

Να ένας καλός λόγος να έχεις παρέα γλιτώνεις λίγο χρήμα , πάντως αυτή την εποχή και εγώ ψάχνω παρέα για ταξίδι οπουδήποτε αρκεί να μην είναι στον travel stories χάρτη μου .

@ taver , σου απάντησα ποιο πάνω και να μην ξεχνάς ότι όλοι οι άνθρωποι δεν μπορούνε να κάνουνε ότι κανείς εσύ , και φυσικά δεν αρέσει σε όλους η μοναξιά .
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Καλημέρα σε όλους.

Φέτος λόγω κρίσης δεν βλέπω να με ακολουθεί κανένας σε ταξίδι.:(
Οπότε κι εγώ θα ''ρίξω τα μούτρα μου" και βρώ καινούργιους καινούργιους θαραλέους συνοδηπόρους...:clap:

Όπως καταλάβατε είμαι καινούργιος εδώ και ψάχνω παρέα για ταξίδι στη Βραζιλία ,Αργεντινή ,Ουρουγουάη,Παραγουάη .:argentina01:

Οποιοι ενδιαφέρονται ας απαντήσουν η να στείλουν μύνημα.
Πρόσφατα βρήκα αυτό --> Travel Partners | Group Travel | Adventure Trips

Ίσως σε ενδιαφέρει...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μάλλον κάποιοι δεν θέλουνε να παραδεχτούνε την μοναξιά τους γιατί όπως λέει και ο Loukas δεν θέλουνε να ρίξουνε τα μούτρα τους . Τόσο κακό είναι να είναι κάποιος κοινωνικός ? τόσο κακό είναι να θέλει κάποιος μια παρέα γιατί δεν του αρέσει να τρώει μονός του στα εστιατόρια η να περπατάει στον δρόμο για ώρες χωρίς να έχει ανταλλάξει μια κουβέντα ? η είναι ωραίο να πληρώνει το χαράτσι του μονόκλινου .
Κοινωνικό είναι να πας ταξίδι μαζί με ένα άνθρωπο που δεν ξέρεις και δεν έχεις όχι από που κρατάει η σκούφια του, αλλά ούτε πως τον λένε καλά καλά? ΟΚ, κι αν αφήσουμε στην άκρη τους κινδύνους, πως ξέρεις ότι θα ταιριάξετε, κι ότι δε θα συγκεντρώνει όλα μαζί τα προβλήματα που αναφέρονται σ' αυτό εδώ το θέμα:
http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...%F4%E1%EE%E9%E4%E9%FE%F4%E5%F2-%EC%E1%F2.html ?

Άμα θες να μην είσαι μόνος σου, καλύτερα βρες ντόπιο κόσμο από το couchsurfing και τα αντίστοιχα και βγείτε καμιά βόλτα παρέα.

Τα περί γκρουπ και διαφοράς μονόκλινου τα αφήνω απλώς ασχολίαστα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.746
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom