Γαλλία Ηνωμένο Βασίλειο Παρίσι-Λονδίνο με τρένο

heraklion

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλημέρα παιδιά!
Ετοιμάζομαι μήνες για ταξίδι αρχές Ιανουαρίου,έχω αλλάξει πενήντα γνώμες για τον προορισμό(βαθιά μέσα μου ήθελα για τρίτη φορά Λονδίνο),μέχρι χθες θα πήγαινα Βερολίνο,τελικά αποφάσισα Λονδίνο.
Λέω όμως, αφού έχω πάει ήδη 2 φορές στο Λονδίνο, μήπως να πάω και ενα τριήμερο Παρίσι πρώτα και μετά να πάρω το eurostar και να πάω Λονδίνο για 5 ημέρες.
Θα είμαι με την 13χρονη κόρη μου, αν και τώρα έχω αμφιβολίες αν τελικά συμφέρει να το κάνω.
Τα εισιτήρια από Ηράκλειο-Παρίσι και επιστροφή Λονδίνο-Ηράκλειο για τις ημερομηνίες 1/1/2011-7-1-2011 βγαίνουν γύρω στα 460 ευρώ, και ενώ πριν 2 μήνες τα εισιτήρια Παρίσι-Λονδίνο με τρένο ήταν 60 ευρώ τα 2 άτομα, χθές μπαίνω και είναι 200 ευρώ!!!!
Τι να κάνω???Να πάρω αεροπλάνο για Λονδίνο απο Παρίσι ή να αφήσω την ιδέα του Παρισιού, να πάω μόνο Λονδίνο και να τσακίσω τα μαγαζιά, μιας και έχουν εκπτώσεις εκείνη την περίοδο?
φιλιά σε όλους!!!!!!!!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Γιατί δεν δοκιμάζεις να πετάξεις με ήζυ, είναι λιγότερο από ώρα και δεν θα έχει αντίρρηση και ο Traveller.
 

heraklion

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Anel η ηλίθια είμαι ή στραβή...την ημερομήνια που μου είπες μου την βγάζει 134 λίρες,δηλαδή γύρω στα 160 ευρώ, στις 3/1 που θέλω να φύγω τώρα μου τα βγάζει 300 ευρώ...κάθε λεπτό που περνάει αλλάζουν τιμές ή είναι στάνταρ το εισιτήριο?
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Anel η ηλίθια είμαι ή στραβή...την ημερομήνια που μου είπες μου την βγάζει 134 λίρες,δηλαδή γύρω στα 160 ευρώ, στις 3/1 που θέλω να φύγω τώρα μου τα βγάζει 300 ευρώ...κάθε λεπτό που περνάει αλλάζουν τιμές ή είναι στάνταρ το εισιτήριο?
οι τιμές αλλάζουν,αλλά στη σελίδα που σου έστειλα δεν βλέπεις τις τιμές που σου είπα?έκανα αναζήτηση για 2 άτομα..άρα οι τιμές που βλέπεις στη σελίδα που σου έστειλα είναι για 2..και είναι σε λίρες .κάνεις τη μετατροπή σε Ε και έτοιμη..που είναι το πρόβλημα ??:roll:
λες να κάνω κανένα λάθος ??
 

heraklion

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
πατάω στο σύνδεσμο και μου βγάζει ότι είναι εκτός ορίου η σελίδα.Ξαναβάζω αναζήτηση την ημερομηνία που έβαλες και μου βγάζει την τιμή που σου λέω.
Οι εμείς κάνουμε λάθος ή η σελίδα είναι γκαβή:lol::lol:
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
έκανα νέα αναζήτηση
Eurostar : Tickets, Bookings, Timetables, fares and offers
Choose your departure time and ticket flexibility

London St Pancras to Paris Nord departing Tuesday 4th January 2011
Total outbound price for 2 Adults from £78.00 (around £39.00 per person)
Choose your outbound train...

Find the perfect upgrade

Travel Business Premier awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif for the perfect working environment on the move.
Or try Standard Premier awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif for a stylish, relaxed route to your destination.
Travel classes - find out more about our classes of service awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif .



Non-flexible tickets are non-refundable and non-exchangeable. More details… awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif
Semi-flexible tickets are refundable and exchangeable upon payment of a fee. More details… awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif
Fully flexible tickets are fully refundable and fully exchangeable. More details… awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif

Journey Time
(Local time) Standard awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif
Great value travel awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif Standard Premier awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif
Enhance your journey awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif Business Premier awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif
For business travellers awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif Departs &
Arrives

Show earlier trains
Non flexible awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif Semi flexible awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif Non flexible awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif Semi flexible awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif Fully flexible awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif 12:28 - 15:50
02h22m
direct awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif
£146.00 £282.00 £214.00 £324.00 £520.00 14:02 - 17:23
02h21m
direct awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif
£100.00 £282.00 £214.00 £324.00 £520.00 15:02 - 18:17
02h15m
direct awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif
£100.00 £282.00 £214.00 £324.00 £520.00 16:02 - 19:17
02h15m
direct awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif
£78.00 £282.00 £214.00 £324.00 £520.00 16:22 - 19:47
02h25m
direct awww.eurostar.com_dimg_picto_popup.gif
£78.00 £282.00 £214
να την:το βλέπεις??
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Καλή μου αυτά παθαίνει αυτός που δεν είναι αποφασιστικός με τα ταξίδια...

Τώρα σκούπισε τα δάκρυα σου και αποχαιρέτα το το Παρίσι που χάνεις ή απλά τροποποίησε το πρόγραμμά σου... το να δώσεις 120? περίπου και να πας με την Easy είναι μια κάποια λύση αλλά ακριβούτσικα δεν είναι? το τρενάκι πέταξε στους ουρανούς... 134 λιρίτσες πήγε για την μέρα που το θέλεις... ούτε στραβή ούτε ηλίθια είσαι... εμπιστέψου τα μάτια σου κι άσε τους άλλους να λένε ότι θέλουν...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.691
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom