Πελοπόννησος vs Κρήτη

Πελοπόννησος vs Κρήτη


  • Total voters
    138

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.051
προτεινω και σε οσους θελουν να γνωρισουν πραγματικα τον κοσμο να μην ταξιδευουν ποτε, τα ταξιδια θα χαλασουν ανεπανορθωτα την αντικειμενικη τους κριση. :)
Νικολάκη Χαρντ βγες από τον λογαριασμό του @Nikos86 .
Ό,τι και να πεις δεν θα πειστούμε πως ήταν σωστό να ανοίξουν τα mall και να μην ανοίξουν τα ταξίδια μεταξύ νομών.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Νικολάκη Χαρντ βγες από τον λογαριασμό του @Nikos86 .
Ό,τι και να πεις δεν θα πειστούμε πως ήταν σωστό να ανοίξουν τα mall και να μην ανοίξουν τα ταξίδια μεταξύ νομών.
Να μην πατε πουθενα, να κατσετε σπιτια σας να ξαναερωτευτειτε τον συντροφο σας και να γραψετε " ο ερωτας στα χρονια του κορωνοιου" οπως ο Γκαμπριελ Γκαρσια Μαρκες αν ειστε μαγκες, οχι ολο ταξιδιωτικες ιστοριες. :)
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.250
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Να μην πατε πουθενα, να κατσετε σπιτια σας να ξαναερωτευτειτε τον συντροφο σας και να γραψετε " ο ερωτας στα χρονια του κορωνοιου" οπως ο Γκαμπριελ Γκαρσια Μαρκες αν ειστε μαγκες, οχι ολο ταξιδιωτικες ιστοριες. :)
:haha::haha::haha:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πελοποννησος μακραν. Ψηλα βουνα, χιονοδρομικα, ορειβασια, απεραντες παραλιες ερημικες κ τον αυγουστο, φοβερα χωρια, αυθεντικοτητα σχεδον παντου. Ασυγκριτα πραγματα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
Ό,τι και να πεις δεν θα πειστούμε πως ήταν σωστό να ανοίξουν τα mall και να μην ανοίξουν τα ταξίδια μεταξύ νομών.
Τι λες καλή μου!!!Πως θα πάμε ταξίδι χωρίς να γίνει λίγο επισκευή; Λίγο λέιζερ, λίγο το ΄να , λίγο το άλλο, να οι κορμάρες στις παραλίες της Κρήτης ή της Πελοποννήσου (για να είμαστε και ον τόπικ) ;)
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Πελοποννησος μακραν. Ψηλα βουνα, χιονοδρομικα, ορειβασια, απεραντες παραλιες ερημικες κ τον αυγουστο, φοβερα χωρια, αυθεντικοτητα σχεδον παντου. Ασυγκριτα πραγματα.
Και για ακόμα πιο ψηλά βουνά Κρήτη. Λευκά όρη, Ψηλορείτης.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Με το κίνδυνο να βγω ξανά Off topic, όπως επίσης να χαρακτηριστώ σεσημασμένος vol 2, έχω να σου πω ότι με το στυλ διακοπών που κάνετε θα σας αρέσει πολύ η Σάμος, έχω αυτή την εντύπωση...
Αφού δεν μου γράφεις ότι με το στυλ διακοπών θα μας ταίριαζε πολύ η Ρώμη, όλα καλά. ;)
Κι εγώ αυτό πιστεύω, δίχως να γνωρίζω πολλά πράγματα για το νησί, νομίζω ότι μας ταιριάζει.
Να θες να αγιάσεις, και να μην σε αφήνουν!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Και για ακόμα πιο ψηλά βουνά Κρήτη. Λευκά όρη, Ψηλορείτης.
Δεν ειπαμε το ψηλοτερο, ειπαμε βουνα. Μη γελασουμε τωρα με συγκριση βουνων πελοποννησου- κρητης. Αστο με τη φυση δεν το χει η κρητη. Ασε που κ στις παραλιες για να βρεις δεντρο κανεις αμαν.καλη η κρητη για συγκριση με ροδο, μυτιληνη, καρπαθο κλπ.
 
  • Like
Reactions: GTS

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Δεν ειναι διαφορετικα? Φουρνος vs σχαρας? Αντικρυστο εναντι γουρνοπουλας..
Ειναι γιατί κατά βάθος είμαι φαν των ιταλικών ριζότο παρά της μπιστεκα φιορεντινα, αν κ τα ιταλικά κρέατα είναι ασύγκριτα.
 

ludovica

Member
Μηνύματα
216
Likes
1.745
Δεν ειπαμε το ψηλοτερο, ειπαμε βουνα. Μη γελασουμε τωρα με συγκριση βουνων πελοποννησου- κρητης. Αστο με τη φυση δεν το χει η κρητη. Ασε που κ στις παραλιες για να βρεις δεντρο κανεις αμαν.καλη η κρητη για συγκριση με ροδο, μυτιληνη, καρπαθο κλπ.
Και οι φοίνικες δέντρα είναι, αλλά καταλαβαίνω, από πού να το ξέρουν αυτό κάποιοι Πελοποννήσιοι:




Τι θέλετε, πεύκα στις παραλίες; Αυτά μπορείτε να τα βρείτε και στους Αγίους Αποστόλους Αττικής. Αμμόλοφους όμως;


 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom