Ιταλία Πλημμυρισμένη Βενετία

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!

Ρομαντική απόδραση με τον καλό μου είχα σχεδιάσει ……. να τσαλαβουτάμε στα νερά, με πλαστικές μπότες μιας χρήσης ……. καταλήξαμε !!!
Βενετία 087.jpg


Θα μου πείτε: Γιατί την πρώτη σου επίσκεψη στη Βενετία αποφάσισες να την κάνεις τώρα; Χάθηκε το καλοκαίρι; :rolleyes-80: Γιατί τον Οκτώβριο συμπληρώσαμε 20 χρόνια μαζί!!! Ε, ήταν επέτειος που άξιζε να γιορταστεί με ιδιαίτερο τρόπο. Σωστά; Λουλούδια, τούρτες κλπ δεν παίζουν, οπότε (συνδυάζοντας το τερπνόν μετά του …. τερπνού) το δώρο μου- έκπληξη ήταν τα εισιτήρια για Βενετία.
Ναι, ναι! Είμαι σπουδαία σύζυγος. Το ξέρω! :p
Βέβαια όταν ονειρευόμουν ρομαντικό δείπνο στη Βενετία δεν είχα στο μυαλό ακριβώς αυτό…..
Βενετία 027.jpg


Ούτε ως ρομαντική βόλτα φανταζόμουν αυτό….
Βενετία 007.jpg

Επίσης για ρομαντική έξοδο πρέπει κανείς να ντυθεί ανάλογα. Να φοράει π.χ. εκείνος ένα σακάκι … εκείνη ένα φορεματάκι ….
Αυτό το συνολάκι δεν λες ότι ταιριάζει στη περίσταση :haha:
Βενετία 021.jpg

 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.731
Likes
14.340
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Επιτέλους, να δούμε και μια άλλη εικόνα της Βενετίας!
Αν και πιστεύω ότι θα είναι όμορφη και με πλημμύρες και με χιόνια.
Για να δούμε!
ΥΓ. Να χαιρόσαστε την επέτειο σας.
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
Ρομαντική απόδραση με τον καλό μου είχα σχεδιάσει ……. να τσαλαβουτάμε στα νερά, με πλαστικές μπότες μιας χρήσης ……. καταλήξαμε !!!
View attachment 254233

Θα μου πείτε: Γιατί την πρώτη σου επίσκεψη στη Βενετία αποφάσισες να την κάνεις τώρα; Χάθηκε το καλοκαίρι; :rolleyes-80: Γιατί τον Οκτώβριο συμπληρώσαμε 20 χρόνια μαζί!!! Ε, ήταν επέτειος που άξιζε να γιορταστεί με ιδιαίτερο τρόπο. Σωστά; Λουλούδια, τούρτες κλπ δεν παίζουν, οπότε (συνδυάζοντας το τερπνόν μετά του …. τερπνού) το δώρο μου- έκπληξη ήταν τα εισιτήρια για Βενετία.
Ναι, ναι! Είμαι σπουδαία σύζυγος. Το ξέρω! :p
Βέβαια όταν ονειρευόμουν ρομαντικό δείπνο στη Βενετία δεν είχα στο μυαλό ακριβώς αυτό…..
View attachment 254235

Ούτε ως ρομαντική βόλτα φανταζόμουν αυτό….
View attachment 254236
Επίσης για ρομαντική έξοδο πρέπει κανείς να ντυθεί ανάλογα. Να φοράει π.χ. εκείνος ένα σακάκι … εκείνη ένα φορεματάκι ….
Αυτό το συνολάκι δεν λες ότι ταιριάζει στη περίσταση :haha:
View attachment 254237
Καλή μου Dina Z, καταρχήν να είστε πάντα ερωτευμένοι και ευτυχισμένοι και θεωρώ ότι επέλεξες τον πιο ρομαντικό προορισμό για να γιορτάσετε τα 20 χρόνια της κοινής σας ζωής.
Όσο για την πλημμυρισμένη Βενετία δεν πειράζει, είναι τόσο μα τόσο όμορφη και ρομαντική που τίποτα δεν μπορεί να επισκιάσει την ιδιαίτερη ατμόσφαιρα και ομορφιά της και είμαι σίγουρη ότι μετά την πρώτη σας επίσκεψη θα υπάρξει και δεύτερη.
Σας εύχομαι από καρδιάς να κάνετε πάντα μαζί υπέροχα ταξίδια.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Ωραία εμπειρία.. νομίζω ότι αυτή την επέτειο δε θα τη ξεχάσετε ποτέ! Να είστε ευτυχισμένοι και να κάνετε και άλλα πολλά ταξίδια!
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Ρομαντική απόδραση με τον καλό μου είχα σχεδιάσει ……. να τσαλαβουτάμε στα νερά, με πλαστικές μπότες μιας χρήσης ……. καταλήξαμε !!!
View attachment 254233

Θα μου πείτε: Γιατί την πρώτη σου επίσκεψη στη Βενετία αποφάσισες να την κάνεις τώρα; Χάθηκε το καλοκαίρι; :rolleyes-80: Γιατί τον Οκτώβριο συμπληρώσαμε 20 χρόνια μαζί!!! Ε, ήταν επέτειος που άξιζε να γιορταστεί με ιδιαίτερο τρόπο. Σωστά; Λουλούδια, τούρτες κλπ δεν παίζουν, οπότε (συνδυάζοντας το τερπνόν μετά του …. τερπνού) το δώρο μου- έκπληξη ήταν τα εισιτήρια για Βενετία.
Ναι, ναι! Είμαι σπουδαία σύζυγος. Το ξέρω! :p
Βέβαια όταν ονειρευόμουν ρομαντικό δείπνο στη Βενετία δεν είχα στο μυαλό ακριβώς αυτό…..
View attachment 254235

Ούτε ως ρομαντική βόλτα φανταζόμουν αυτό….
View attachment 254236
Επίσης για ρομαντική έξοδο πρέπει κανείς να ντυθεί ανάλογα. Να φοράει π.χ. εκείνος ένα σακάκι … εκείνη ένα φορεματάκι ….
Αυτό το συνολάκι δεν λες ότι ταιριάζει στη περίσταση :haha:
View attachment 254237
Συγνώμη, που βρήκατε αυτά τα πλαστικά πορτοκαλί προστατευτικά για τα πόδια; Δεν έχω ξαναδει κάτι τέτοιο.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Συγνώμη, που βρήκατε αυτά τα πλαστικά πορτοκαλί προστατευτικά για τα πόδια; Δεν έχω ξαναδει κάτι τέτοιο.
Εχω μια εντυπωση οτι τα δινουν σε μαγαζια στη Βενετια αλλα πουλανε και στο ιντερνετ..απο ebay προμηθευτηκαμε και μεις 2 ζευγαρια,αχρειαστα να μας ειναι:haha::haha:
 

viktoria

Member
Μηνύματα
168
Likes
434
Καλημερα αγαπητη Ντινα, τωρα ειδα την αναρτηση σου .Σου ευχομαι να τα χιλιασετε μαζι:clap:και παντα ωραια ταξιδια .Η Βενετια ειναι παντος καιρου (ειδες που σου ειπα να το κοιταξεις να εχουν τα ταξιδια σου μια εσανς απο δραμα:),περιπετεια:haha:κτλ)κατι σε κινδυνο αλλα Dim kyr και εκλεισες θεση στους περιπετειωδεις του σαιτ:haha::xalara:
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Πω, πω ευχές που μάζεψα! Τώρα πρέπει να κόψω τούρτα για να σας κεράσω! :D
@travelbreak @buffon85 @ποπινο @chris7 @Sassenach77 @alvadi @maria91 και @viktoria ευχαριστώ τον καθένα ξεχωριστά για τις ευχές σας.

@vanda βλέπω ότι σου άρεσε ''το μούρλια περτικαλί μποτάκι'' που λέει και η @Sassenach77. Tre chic ε;;;
Λοιπόν, το πουλάνε οι μικροπωλητές και τα μαγαζάκια παντού στη Βενετία. Υπάρχουν σε πολλά χρώματα και φυσικά έψαξα για να τα συνδυάσω με τα ρούχα μας! :haha:
Η φίλη @Grerena τα είχε πάρει από τα Jumbo περίπου 3€. Εγώ δεν τα βρήκα στα Jumbo κι έτσι τα πλήρωσα εκεί 10. Αν πρόσεξες την πρώτη φωτογραφία, όλος ο κόσμος αυτά φορούσε. Aνάρπαστα ήταν, μαύρη αγορά!!! Μάλιστα άκουσα μια συζήτηση όπου ένας τουρίστας παζάρευε την τιμή και ο μικροπωλητής του απάντησε: ‘‘Venezia is business’’.
Η Βενετια ειναι παντος καιρου (ειδες που σου ειπα να το κοιταξεις να εχουν τα ταξιδια σου μια εσανς απο δραμα:),περιπετεια:haha:κτλ)κατι σε κινδυνο αλλα Dim kyr και εκλεισες θεση στους περιπετειωδεις του σαιτ
Νομίζω ότι τώρα στοιχειοθετείται η αίτησή μου ώστε η @dim kyr να την περάσει από Συμβούλιο. :haha:
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Ωωωω εγώ πήγα μια βδομάδα μετά το χαλασμό! Πέτυχα τη τελευταία μέρα ανεβασμένη αρκετά τη στάθμη, αλλά όχι τέτοιο κακό...

Αχ η Βενετία όπως κ νάχει αξίζει

Πάντα αγαπημένοι να είστε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom