Αυστρία Ουγγαρία Τσεχική Δημοκρατία Πληροφορίες για Βουδαπέστη, Πράγα, Βιέννη

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Ειμαι σιγουρος για το οτι σε γοητευσαν.Τις εχω επισκεφτει ολες και ενιωσα το ιδιο.
Η γυναικα μου δε οταν φυγαμε απο Βιεννη ''μελαγχολησε''με ολη τη σημασια της λεξης.Ισως να φταιει οτι μετα τη Βιεννη βρεθηκαμε στο ''μουντο'' Ζαγκρεμπ.
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Την τρίτη θα αναχωρήσω για Βουδαπέστη και όταν με το καλό γυρίσω, ελπίζω να σας μεταφέρω τις εντυπώσεις μου από την πρωτεύουσα αυτήν!

Υ.Γ: Αγχώνομαι λίγο επειδή θα πάμε οδικώς μέσω Σκοπίων. Και όλα αυτά που γίνονται με τα Σκόπια τώρα τελευταία..

Χμ.. λέτε να γίνει τπτ; :roll:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Γιατι δεν πατε απο Βουλγαρια-Σερβια.
Σιγουρα θα εχετε προβληματα,να μη σου πω πως θα χασετε και ολοκληρη μερα.
Αυτα που τραβανε οι Ελληνες οδηγοι φορτηγων εκει ειναι πολλα.
Ξανασκεφτητε το.
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Δεν είναι στο χέρι μου φίλο μου dk δυστυχώς :(

Με λεωφορείο-group θα πάμε .

Ας ελπίσω να πάνε όλα καλά και να μην έχουμε πολύ μεγάλη καθυστέρηση (ή οτιδήποτε άλλο!)
 

evageliav

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ρωμη-φλωρεντια
Ταξίδι-Όνειρο
σκανδιναβικες χωρες
θα ήθελα τη βοήθειά σας!έχω βρεί προγραμματισμένο 8ήμερο (με γκρουπ)για βιέννη,μετά με πούλμαν πράγα (3ημέρες),βουδαπέστη(3ημέρες)και ΄βιέννη(2ημέρες).Οι ημερομηνίες που μπορώ ,είναι το πρώτο δεκαπενθήμερο του απρίλη ή μετά τις 10 μάη.Ποιά περίοδο με συμβουλεύετε να προτιμήσω? ευχαριστώ πολύ! :roll:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Αφου αποφάσισες να πας με group πήγαινε τουλαχιστον μετα τις 10 Μαη να ευχαριστηθείς τα μερη .Ειναι ο καιρός καλύτερος
 
Μηνύματα
116
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος του μεταξιού
Όσο αργότερα την άνοιξη τόσο καλύτερα! Τόσο πιο "πράσινες" θα δεις τις πόλεις και τόσο μεγαλύτερη θα είναι η διάρκεια της μέρας, οπότε θα κινείσαι πιο άνετα. Άσε που, όπως και να το κάνουμε, η θερμοκρασία θα είναι υψηλότερη το Μάιο, το οποίο μεταφράζεται σε λιγότερα βαριά ρούχα για να προστατευθείς από το κρύο.
Μία παρατήρηση μόνο: είσαι σίγουρη ότι δε θες να το κάνεις μόνη σου, εννοώ ως ανεξάρτητος ταξιδιώτης και χωρίς γραφείο; Είναι εύκολο ταξίδι, θα σου βγει πιθανότατα πιο οικονομικό και θα μπορέσεις να κάνεις και καλύτερη κατανομή των ημερών. 3 μέρες Πράγα και 2 Βιέννη...μου φαίνεται πως θα έπρεπε να ήταν ανάποδα... Για να μη σου πω να επέλεγες μόνο 2 από τις 3 πόλεις και να τις έβλεπες πιο ξεκούραστα και πιο αναλυτικά! Για think about!:)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Θα συμφωνήσω με την Ηλέκτρα άσε τα γκρουπ και πήγαινε μόνη σου Βιέννη και Πράγα. Ασε εκτός τη Βουδαπέστη και πήγαινε μετά τις 10 Μαιου
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πιο οικονομικά δε νομίζω να βγει αν γυρνάει μόνη της... το συγκεκριμένο ταξίδι πουλιέται από όλα τα γραφεία, υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός και οι τιμές είναι πολύ χαμηλές... το είχα ψάξει κάποτε με τιμές πτήσεων και τιμές ίδιων ξενοδοχείων και πάντα έβγαινε ακριβότερα ή περίπου το ίδιο μόνος μου (αφήνοντας την έξτρα κούραση στις μετακινήσεις όταν το οργανώνεις μόνος σου).
 

giannis7

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε!!!
Ταξίδι-Όνειρο
τι να πρωτοδιαλεξω..
Αρχικα θα σου προτεινα να το οργανωσεις μονη σου αλλα αν θες με πρακτορειο
αστο για μαιο.
Για να εχει καλο καιρο.
 

giannis7

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε!!!
Ταξίδι-Όνειρο
τι να πρωτοδιαλεξω..
Παντως οπως και να πας ειναι και οι τρεις πανεμορφες!!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Πιο οικονομικά δε νομίζω να βγει αν γυρνάει μόνη της... το συγκεκριμένο ταξίδι πουλιέται από όλα τα γραφεία, υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός και οι τιμές είναι πολύ χαμηλές... το είχα ψάξει κάποτε με τιμές πτήσεων και τιμές ίδιων ξενοδοχείων και πάντα έβγαινε ακριβότερα ή περίπου το ίδιο μόνος μου (αφήνοντας την έξτρα κούραση στις μετακινήσεις όταν το οργανώνεις μόνος σου).
Αν το κλείσεις εγκαίρως σίγουρα θα είναι πιο οικονομικά.
Ασε που πας όπου θέλεις, όταν θέλεις και κάθεσαι οσο θέλεις.
Εχεις σκεφτεί ότι με τόσες μετακινήσεις με πούλμαν, πόσες ώρες θα χαθούν, καθώς όλο και κάποιος αργεί, αρχίζουν οι γκρίνιες κλπ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.879
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom