Ιταλία Πληροφορίες για Παλέρμο

dimigogu

Member
Μηνύματα
94
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Καλησπέρα σας και χρονια πολλά. Καλη Ανάσταση σε όλους! Παρακαλω αν μπορείτε να με βοηθησετε...θα πάμε με τα μικρά μας (σχεδόν 7 και 5 ετών) στο Παλερμο 17.6 με 20.6. Που να μεινουμε; Υπάρχει καποια περιοχή που πρεπει να αποφυγω; Εχετε καλοιο ξενοδοχείο να μου προτεινετε;
 

dimigogu

Member
Μηνύματα
94
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Καλησπέρα σε όλους. Από το αεροδρόμιο του Παλερμου πώς μπορω να παω στην Κεφαλου;

Απο το αεροδρομιο πατε στον Σιδηροδρομικο σταθμο (το λεωφορειο κανει τερμα) και φευγετε για Cefalu , καμια ωρα διαδρομη αν θυμαμαι καλα. Εχει συνεχεια τρενα, δεν προαγοραζετε εισιτηριο. Καλα, φευγετε και απογευμα για Παλερμο, η Cefalu ειναι μαγεια με ωραιο καιρο. Να παρετε μαγιο.
Μπορώ κάπου να δω το ωράριο δρομολογίων και το κόστος των εισιτηρίων; Τα παιδιά από ποια ηλικία πληρώνουν εισιτήριο για τρενο και λεωφορείο, μήπως γνωρίζει κανείς;
 
Last edited by a moderator:

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
Η περιοχή είναι εντάξει ; Υπενθυμίζω πως θα έχουμε τα δύο μικρά παιδιά μας μαζί.
Στο πέρασμα που είχα κάνει από την περιοχή μου είχε φανεί μιά χαρά. Έριξα μιά ματιά και στο booking.
Παίρνει στο location, υψηλή βαθμολογία. Τα παράπονα αφορούν το wi-fi και κυρίως τον θόρυβο από τον δρόμο.
 

dimigogu

Member
Μηνύματα
94
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Στο πέρασμα που είχα κάνει από την περιοχή μου είχε φανεί μιά χαρά. Έριξα μιά ματιά και στο booking.
Παίρνει στο location, υψηλή βαθμολογία. Τα παράπονα αφορούν το wi-fi και κυρίως τον θόρυβο από τον δρόμο.
Μακάρι να είναι έτσι. Η γειτονιά να είναι καλή και να είναι καθαρό το δωμάτιο με ενδιαφέρει. Σε ευχαριστώ πολύ
 

dimigogu

Member
Μηνύματα
94
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Σχετικά με το φαγητό- παγωτό/γλυκό και σύμφωνα με τα όσα έχετε γράψει, έχω ξεχωρίσει τα ακόλουθα:

Antica Focacceria San Francesco (κυρίως για sfincione, arancina και panino con la milza.)
Pizzeria White Horse στην Cefalu.
Gelateria Ciccio Adelfio.
Gelateria Brioscia.
Café spinnato
Street food στις υπαίθριες αγορές.

Κάποια άλλη πρόταση υπάρχει;

Υπάρχει κάποια εφαρμογή σχετικά με τα δρομολόγια των λεωφορείων;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Στις 3/6 μηπως παει κανεις Παλερμο με check in αποσκευη
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

dimigogu

Member
Μηνύματα
94
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Μόλις γυρίσαμε από Παλέρμο με τις καλύτερες εντυπώσεις! Θα πρέπει να γράψω μια ιστορία γιατί είναι πολλά αυτά που έχω να πω! Ενθουσιάστηκα με την Κεφαλού και με την παραλία του Mondello. Λάτρεψα την παλερμιτάνικη κουζίνα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom