1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Μάιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ιταλία Πληροφορίες για Παλέρμο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος paefstra, στις 25 Φεβρουαρίου 2017.

1. Samion

Samion Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παλέρμο
    PMO: Basile, ferro di cavallo, gambusone
    Cef: sasa', girotondo, tivitti

Solved, thnks.

malysa and dimigogu like this.
  2. dimigogu

dimigogu Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Λονδίνο
    Μόλις γυρίσαμε από Παλέρμο με τις καλύτερες εντυπώσεις! Θα πρέπει να γράψω μια ιστορία γιατί είναι πολλά αυτά που έχω να πω! Ενθουσιάστηκα με την Κεφαλού και με την παραλία του Mondello. Λάτρεψα την παλερμιτάνικη κουζίνα!

makisg and STKF like this.
  3. el_vl

el_vl Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΣΙΚΕΛΙΑ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΠΕΚΙΝΟ & ΤΟΚΙΟ
    Καλησπερα !!!! σε 15 μερες θα παω και εγω Παλερμο για 5 μερες , εχεις να προτεινεις το οτιδηποτε απο φαγητο-ποτο-μαγαζια-παραλιες ?? μαλλον θα νοικιασουμε αυτοκινητο.. δεν γνωριζουμε τιποτα για Σικελια.. Σε ευχαριστω πολυυυ :):)

4. STKF

STKF Member

Διάβασε το παρόν νήμα από την αρχή και θα βρεις πληροφορίες! Επίσης στην αναζήτηση με τις λέξεις <<Παλέρμο>> και <<Σικελία>> θα βρεις και τα υπόλοιπα σχετικά θέματα. :)

el_vl likes this.
  5. el_vl

el_vl Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΣΙΚΕΛΙΑ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΠΕΚΙΝΟ & ΤΟΚΙΟ
    Ευχαριστω πολυ !! θα το ξεψαχνισω .. οποιαδηποτε αλλη πληροφορια ευπροσδεκτη ;)

6. dimigogu

dimigogu Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Λονδίνο
    Καλησπέρα! Από παραλίες Mondello που είναι σε απόσταση αναπνοής. Παγωτό στο Ciccio Adelfio, καφέ στο spinnato, cannoli στο cannolissimo λίγο πιο κάτω από τον Καθεδρικό Ναό, πίτσα στο cafe de Paris που είναι λίγο πιο κάτω από το cafe spinnato, παλερμιτανικες γεύσεις στην focacceria St Francesco, Street food στις υπαίθριες αγορές. Να πας οπωσδήποτε στην Καπέλα Παλατίνα και να κάνεις μια διανυκτέρευση στην Κεφαλού. Να περάσεις υπέροχα!

7. el_vl

el_vl Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΣΙΚΕΛΙΑ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΠΕΚΙΝΟ & ΤΟΚΙΟ
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Τα έβαλα ήδη στην λίστα μου !! Να κάνω άλλη μια ερώτηση που με "καίει" κ δεν έχω ιδέα τι παίζει.. Για να νοικιάσουμε αμάξι θέλει αποκλειστικά πιστωτική κάρτα ή μπορούμε κ με την κλασική που κάνουμε αναλήψεις κ πληρωμές ????
    Ευχαριστωωω για την βοήθεια

8. love travel

love travel Member

Καλημερα.μια ερώτηση για το Παλέρμο.ηvia maguedo είναι καλή περιοχή για διαμονή?για μια γυναίκα μόνη....

9. Samion

Samion Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παλέρμο
    οχι. πολυ επικινδυνη. εχει πολλα μαγαζια. θα σου αδειασει το πορτοφολι σε χρονο dt.

maria91 likes this.
  10. love travel

love travel Member

Χα χα χα......δεν είμαι τέτοια γυναίκα....μόνο ταξίδια ζηλεύω.

11. Samion

Samion Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παλέρμο
    Τοτε εισαι οκ. Δεν υπαρχει περιοχη επικινδυνη στην πολη. Περαν των κινδυνων που προανεφερα..

12. love travel

love travel Member

Έβρισκα δωμάτιο στη καλά αλλά με αυτά που διάβασα το
    Απλά διάβασα αυτά που γράφει ο Γιάννης για την καλσα το βράδυ.....σε κανένα ταξίδι μου δεν ένιωσα ανασφάλεια βράδυ.... ευχαριστώ για την απάντηση....