Ιταλία Πληροφορίες για Παλέρμο

el_vl

Member
Μηνύματα
36
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΕΚΙΝΟ & ΤΟΚΙΟ
Μόλις γυρίσαμε από Παλέρμο με τις καλύτερες εντυπώσεις! Θα πρέπει να γράψω μια ιστορία γιατί είναι πολλά αυτά που έχω να πω! Ενθουσιάστηκα με την Κεφαλού και με την παραλία του Mondello. Λάτρεψα την παλερμιτάνικη κουζίνα!
Καλησπερα !!!! σε 15 μερες θα παω και εγω Παλερμο για 5 μερες , εχεις να προτεινεις το οτιδηποτε απο φαγητο-ποτο-μαγαζια-παραλιες ?? μαλλον θα νοικιασουμε αυτοκινητο.. δεν γνωριζουμε τιποτα για Σικελια.. Σε ευχαριστω πολυυυ :):)
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
Καλησπερα !!!! σε 15 μερες θα παω και εγω Παλερμο για 5 μερες , εχεις να προτεινεις το οτιδηποτε απο φαγητο-ποτο-μαγαζια-παραλιες ?? μαλλον θα νοικιασουμε αυτοκινητο.. δεν γνωριζουμε τιποτα για Σικελια.. Σε ευχαριστω πολυυυ :):)
Διάβασε το παρόν νήμα από την αρχή και θα βρεις πληροφορίες! Επίσης στην αναζήτηση με τις λέξεις <<Παλέρμο>> και <<Σικελία>> θα βρεις και τα υπόλοιπα σχετικά θέματα. :)
 

el_vl

Member
Μηνύματα
36
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΕΚΙΝΟ & ΤΟΚΙΟ
Διάβασε το παρόν νήμα από την αρχή και θα βρεις πληροφορίες! Επίσης στην αναζήτηση με τις λέξεις <<Παλέρμο>> και <<Σικελία>> θα βρεις και τα υπόλοιπα σχετικά θέματα. :)
Ευχαριστω πολυ !! θα το ξεψαχνισω .. οποιαδηποτε αλλη πληροφορια ευπροσδεκτη ;)
 

dimigogu

Member
Μηνύματα
94
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Καλησπερα !!!! σε 15 μερες θα παω και εγω Παλερμο για 5 μερες , εχεις να προτεινεις το οτιδηποτε απο φαγητο-ποτο-μαγαζια-παραλιες ?? μαλλον θα νοικιασουμε αυτοκινητο.. δεν γνωριζουμε τιποτα για Σικελια.. Σε ευχαριστω πολυυυ :):)
Καλησπέρα! Από παραλίες Mondello που είναι σε απόσταση αναπνοής. Παγωτό στο Ciccio Adelfio, καφέ στο spinnato, cannoli στο cannolissimo λίγο πιο κάτω από τον Καθεδρικό Ναό, πίτσα στο cafe de Paris που είναι λίγο πιο κάτω από το cafe spinnato, παλερμιτανικες γεύσεις στην focacceria St Francesco, Street food στις υπαίθριες αγορές. Να πας οπωσδήποτε στην Καπέλα Παλατίνα και να κάνεις μια διανυκτέρευση στην Κεφαλού. Να περάσεις υπέροχα!
 

el_vl

Member
Μηνύματα
36
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΕΚΙΝΟ & ΤΟΚΙΟ
Καλησπέρα! Από παραλίες Mondello που είναι σε απόσταση αναπνοής. Παγωτό στο Ciccio Adelfio, καφέ στο spinnato, cannoli στο cannolissimo λίγο πιο κάτω από τον Καθεδρικό Ναό, πίτσα στο cafe de Paris που είναι λίγο πιο κάτω από το cafe spinnato, παλερμιτανικες γεύσεις στην focacceria St Francesco, Street food στις υπαίθριες αγορές. Να πας οπωσδήποτε στην Καπέλα Παλατίνα και να κάνεις μια διανυκτέρευση στην Κεφαλού. Να περάσεις υπέροχα!
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Τα έβαλα ήδη στην λίστα μου !! Να κάνω άλλη μια ερώτηση που με "καίει" κ δεν έχω ιδέα τι παίζει.. Για να νοικιάσουμε αμάξι θέλει αποκλειστικά πιστωτική κάρτα ή μπορούμε κ με την κλασική που κάνουμε αναλήψεις κ πληρωμές ????
Ευχαριστωωω για την βοήθεια
 

love travel

Member
Μηνύματα
47
Likes
40
Καλημερα.μια ερώτηση για το Παλέρμο.ηvia maguedo είναι καλή περιοχή για διαμονή?για μια γυναίκα μόνη....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλημερα.μια ερώτηση για το Παλέρμο.ηvia maguedo είναι καλή περιοχή για διαμονή?για μια γυναίκα μόνη....
οχι. πολυ επικινδυνη. εχει πολλα μαγαζια. θα σου αδειασει το πορτοφολι σε χρονο dt.
 

love travel

Member
Μηνύματα
47
Likes
40
Τοτε εισαι οκ. Δεν υπαρχει περιοχη επικινδυνη στην πολη. Περαν των κινδυνων που προανεφερα..
Έβρισκα δωμάτιο στη καλά αλλά με αυτά που διάβασα το
Τοτε εισαι οκ. Δεν υπαρχει περιοχη επικινδυνη στην πολη. Περαν των κινδυνων που προανεφερα..
Απλά διάβασα αυτά που γράφει ο Γιάννης για την καλσα το βράδυ.....σε κανένα ταξίδι μου δεν ένιωσα ανασφάλεια βράδυ.... ευχαριστώ για την απάντηση....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έβρισκα δωμάτιο στη καλά αλλά με αυτά που διάβασα το

Απλά διάβασα αυτά που γράφει ο Γιάννης για την καλσα το βράδυ.....σε κανένα ταξίδι μου δεν ένιωσα ανασφάλεια βράδυ.... ευχαριστώ για την απάντηση....
ειναι ασφαλεστατα. γειτονια απο μεγαλη αναβαθμιση απο τις πιο ενδιαφερουσες. μικροεγληματικοτητα δεν υπαρχει οπως κ σε ολη την πολη. κι οπου υπαρχει ειναι μικροτερη της Αθηνας,Ρωμης κλπ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom