Ρωσία Πληροφορίες για Ρωσία

olympiaalag

Member
Μηνύματα
34
Likes
4
Τα εισιτήρια τα κλείσαμε ηλεκτρονικά από την επίσημη ιστοσελίδα http://pass.rzd.ru/main-pass/public/en. Προσοχή γιατί υπάρχουν πολλές που μοιάζουν αλλά είναι πρακτορεία και έχουν προμήθεια.Τρείς μήνες πριν την ημερομηνία ταξιδιού σου, βγαίνουν τα δρομολόγια και οι τιμές αλλά περίπου ενάμιση μήνα πριν κάποια τρένα βγάζουν προσφορές.Εγώ το τσέκαρα καθημερινά και μόλις έβγαλε προσφορά τα έκλεισα στα 40ε το άτομο πήγαινέλα σε τετράλινη κουκέτα.Δύο μέρες μετά η τιμή σχεδόν διπλασιάστηκε.Επιτόπου είναι σαφώς ακριβότερα, μας το είχε πει φίλος που μένει στη Μόσχα και ενδέχεται να μη βρεις το τρένο και την ώρα που θες.
Εντωμεταξύ κοίταξα το ξενοδοχείο που είχες ποστάρει,μη το κλείσεις σε καμία περίπτωση,είναι μακριά από το κέντρο και το βασικότερο μακριά από μετρό!Δες κοντά στην περιοχή που σου έγραψα ή στην περιοχή γύρω από τα Bolshoi, πχ.Tverskaya st.
Καλησπέρα,η θέση στο τρένο ήταν πρώτη η δεύτερη;Γιατί κοιτάω και για πρώτη θέση τα έχει αρκετά ακριβά.
 

athina diem

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Καλησπέρα! Για την ταξιδιωτική ασφάλιση για ρωσια έχει κάνει κανελις ονλαιν? Με τη Mondial πχ? Αντιμετωπίσατε καποιο θέμα με το να σας την κάνουν δεκτή αν δεν έχει υπογραφή φυσικού προσώπου;
 

frosw

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλησπέρα! Για την ταξιδιωτική ασφάλιση για ρωσια έχει κάνει κανελις ονλαιν? Με τη Mondial πχ? Αντιμετωπίσατε καποιο θέμα με το να σας την κάνουν δεκτή αν δεν έχει υπογραφή φυσικού προσώπου;
Εγω εκανα στην μοντιαλ. Απλα πρεπει να κανεις σε εταιρια που να υπαρχει και σε ρωσικο εδαφος
 

athina diem

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Εγω εκανα στην μοντιαλ. Απλα πρεπει να κανεις σε εταιρια που να υπαρχει και σε ρωσικο εδαφος
Την έκανες ονλαιν απλα, ή εκλεισες κανονικο ραντεβού με ασφαλιστη; Κι εγω εκει σκεφτομαι να κανω, απλα δεν ξερω αν την δεχονται αν την κανεις ονλαιν. Στο vfsglobal.com αναφερει οτι θέλει υπογραφη ασφαλιστη και να μην ειναι τυποποιημένη :/
 

frosw

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Την έκανες ονλαιν απλα, ή εκλεισες κανονικο ραντεβού με ασφαλιστη; Κι εγω εκει σκεφτομαι να κανω, απλα δεν ξερω αν την δεχονται αν την κανεις ονλαιν. Στο vfsglobal.com αναφερει οτι θέλει υπογραφη ασφαλιστη και να μην ειναι τυποποιημένη :/
Ονλαιν την εκανα. Σου στελνουν αυτοι μετα απο 2-3 μερες την ασφαλεια με υπογραφη κανονικη.
 

Traveler5

Member
Μηνύματα
82
Likes
16
Ενδιαφέρομαι να ταξιδέψω Ρωσία αρχές Δεκέμβρη και θα ήθελα να μάθω τι έγραφα χρειάζονται για να μπορώ να ταξιδέψω καθώς και το κόστος που απαιτείται για την διαδικασία αυτών των εγγράφων
Επίσης αρχές Δεκέμβρη μιας και θα είναι και στολισμένα λόγω Χριστουγέννων θεωρώ είναι καλή εποχή αλλά από θέμα καιρού και κρύου τι γίνεται?
Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Ενδιαφέρομαι να ταξιδέψω Ρωσία αρχές Δεκέμβρη και θα ήθελα να μάθω τι έγραφα χρειάζονται για να μπορώ να ταξιδέψω καθώς και το κόστος που απαιτείται για την διαδικασία αυτών των εγγράφων
Επίσης αρχές Δεκέμβρη μιας και θα είναι και στολισμένα λόγω Χριστουγέννων θεωρώ είναι καλή εποχή αλλά από θέμα καιρού και κρύου τι γίνεται?
Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη!
Για τα πρώτα ερωτήματά σου, διάβασε και ρώτησε εδώ Ρωσία - Διαδικασία και κόστος έκδοσης VISA για Ρωσία
(από το τέλος)
 

katergaris

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα στην παρέα. Ταξιδεύουμε για Μόσχα στις 27/11 με την γυναίκα μου και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος, τι γίνεται με τα μουσεία και τα ευρωπαϊκά πιστοποιητικά εμβολιασμού/ νόσησης. Τα δέχονται η θα έχουμε πρόβλημα για να μπούμε? Έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία να μας πει?? Ευχαριστώ πολύ!
 

vivyen

Member
Μηνύματα
96
Likes
51
Καλησπέρα στην παρέα. Ταξιδεύουμε για Μόσχα στις 27/11 με την γυναίκα μου και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος, τι γίνεται με τα μουσεία και τα ευρωπαϊκά πιστοποιητικά εμβολιασμού/ νόσησης. Τα δέχονται η θα έχουμε πρόβλημα για να μπούμε? Έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία να μας πει?? Ευχαριστώ πολύ!
Δεν χρειαζεται τιποτα για να πατε ο,που θελετε. Μονο μασκα. Δεν ειναι Ελλαδα εκει😂.
Μονο οταν ερχετε το επομενο "κυμα"(τριτο,πεμπτο...δεκατο),μπορει να κλεισουν καποιες επιχειρήσεις,η να ζητανε QR στα μουσεια...ετσι εγινε 28/10 με 07/11.
Στα θεατρα,τσιρκα κρατανε αποσταση,ο ποτε ειναι πιο δυσκολο να βρεις εισιτήρια(πουλουν τα μισα).
 

vivyen

Member
Μηνύματα
96
Likes
51
Ενδιαφέρομαι να ταξιδέψω Ρωσία αρχές Δεκέμβρη και θα ήθελα να μάθω τι έγραφα χρειάζονται για να μπορώ να ταξιδέψω καθώς και το κόστος που απαιτείται για την διαδικασία αυτών των εγγράφων
Επίσης αρχές Δεκέμβρη μιας και θα είναι και στολισμένα λόγω Χριστουγέννων θεωρώ είναι καλή εποχή αλλά από θέμα καιρού και κρύου τι γίνεται?
Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη!
Διαβατήριο,βιζα και ασφαλεια υγειας.
Επίσης τεστ,η εμβολιο(τα γνωστα).
Δεν θα ειναι μαλλον ακόμα στολισμένα.
Περσυ ανοιξαν ολα τα φωτακια μετα τις 15 Δεκ.
 

vivyen

Member
Μηνύματα
96
Likes
51
Καλησπέρα στην παρέα. Ταξιδεύουμε για Μόσχα στις 27/11 με την γυναίκα μου και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος, τι γίνεται με τα μουσεία και τα ευρωπαϊκά πιστοποιητικά εμβολιασμού/ νόσησης. Τα δέχονται η θα έχουμε πρόβλημα για να μπούμε? Έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία να μας πει?? Ευχαριστώ πολύ!
Γεια σας,πηγατε,πως σας φανηκε,οι εντυπωσεις σας?😀
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom