Ρωσία Πληροφορίες για Ρωσία

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Τώρα που είπατε για το Sapsan.
Δείτε στο παρακάτω βίντεο, που δεν ξέρω αλλά πρέπει να είναι κάτι σε στυλ άφιξης του καινούριου τρένου στο χωριό με την μπάντα να παίζει τα πάντα αλλά κυρίως προσέξτε στο 1.10 το μεγαλύτερο ντου που έχω δει ποτέ για τσιγάρο!!

 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.186
Likes
4.039
Λοιπόν μετά από 43,5 μηνύματα που αντάλλαξα με την @katkats, βρήκα το πολυπόθητο κουμπί. Αναρτώ το πρόγραμμα της Μόσχας και της Αγίας Πετρούπολης, τα οποία ακολουθήσαμε στην πρόσφατη διάρκειας δέκα ημερών και χωρισμένης ισομερώς εκδρομή μας. Όσο αφορά τα καφέ και τις μπυραρίες τα είχα σημειώσει πριν την εκδρομή. Στα περισσότερα δεν πήγα.
 

Attachments

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Λοιπόν μετά από 43,5 μηνύματα που αντάλλαξα με την @katkats, βρήκα το πολυπόθητο κουμπί. Αναρτώ το πρόγραμμα της Μόσχας και της Αγίας Πετρούπολης, τα οποία ακολουθήσαμε στην πρόσφατη διάρκειας δέκα ημερών και χωρισμένης ισομερώς εκδρομή μας. Όσο αφορά τα καφέ και τις μπυραρίες τα είχα σημειώσει πριν την εκδρομή. Στα περισσότερα δεν πήγα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Λοιπόν μετά από 43,5 μηνύματα που αντάλλαξα με την @katkats, βρήκα το πολυπόθητο κουμπί. Αναρτώ το πρόγραμμα της Μόσχας και της Αγίας Πετρούπολης, τα οποία ακολουθήσαμε στην πρόσφατη διάρκειας δέκα ημερών και χωρισμένης ισομερώς εκδρομή μας. Όσο αφορά τα καφέ και τις μπυραρίες τα είχα σημειώσει πριν την εκδρομή. Στα περισσότερα δεν πήγα.
Λοιπόν, όντως έχει πολλά ρώσικα :shock:. Καλά τα έλεγες. Αλλά έχει και πολλές χρηστικές πληροφορίες. Αυτό το πρόγραμμα θα το χρησιμοποιήσω, αφού πρώτα διαβάσω για Μόσχα - Αγ. Πετρούπολη και εξοικειωθώ με τα αξιοθέατα. Αποθηκεύεται λοιπόν για μελλοντική χρήση και ευχαριστώ. Μπορεί μέχρι να πάω εγώ Ρωσία, να έχεις γράψει και ιστορία :). Τι λες;
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.186
Likes
4.039
Λοιπόν, όντως έχει πολλά ρώσικα :shock:. Καλά τα έλεγες. Αλλά έχει και πολλές χρηστικές πληροφορίες. Αυτό το πρόγραμμα θα το χρησιμοποιήσω, αφού πρώτα διαβάσω για Μόσχα - Αγ. Πετρούπολη και εξοικειωθώ με τα αξιοθέατα. Αποθηκεύεται λοιπόν για μελλοντική χρήση και ευχαριστώ. Μπορεί μέχρι να πάω εγώ Ρωσία, να έχεις γράψει και ιστορία :). Τι λες;
Χλωμό το κόβω. Έχω ξεκινήσει να ανεβάζω την ιστορία για Νέα Υορκη και πέριξ και δεν έχω τελειώσει καν την πρώτη μέρα. Έχω ακόμα 13 μέρες μπροστά μου:xalara:. Αν το δει κάποιος σαν οδηγό γεωγραφικης ταξινόμησης των σημαντικότερων αξιοθέατων και αναζητώντας τα στο διαδίκτυο καταλήξει σε αυτά που θέλει, θα βοηθηθεί σίγουρα. Εκτός κ αν θέλει να δουλέψει τα ρωσικά του, οπότε κ θα πρέπει να καταθέσει στο λογαριασμό μ το ποσό των 23 ευρώ ως αντίτιμο ταξιδιωτικού προγράμματος:bleh:
 

LilaP

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα σας!

Θα μπορούσατε να μου δώσετε μια αίσθηση κόστους για 2 άτομα, 6 ημέρες (3 Μόσχα και 3 Αγία Πετρούπολη) πόσα χρήματα μπορεί να χρειαστούν στο περίπου για διατροφή, αστικές συγκοινωνίες και εισιτήρια σε αξιοθέατα; Ένα μέσο κόστος ζητάω από εσάς που έχετε που πάει γιατί δεν μπορώ να υπολογίσω πόσα θα χρειαστούμε. Επίσης, που είναι καλύτερο να κάνω τη μετατροπή ευρώ-ρούβλια; Σε τράπεζα, στο αεροδρόμιο ή να τραβήξω με την κάρτα μου από εκεί;
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.186
Likes
4.039
Νομίζω 30-40 ευρώ την ημέρα το άτομο θα φεύγουν κατά μέσο όρο. Σίγουρα μπορεί και λιγότερα αλλά και περισσότερο αν πηγαίνετε σε εστιατόρια καλά. Όχι μετατροπή στο αεροδρομιο. Καλύτερα σε ανταλλακτηρια. Η ανάληψη χρεώνεται. Μιας και θα είστε λίγες μέρες νομίζω ότι μπορείτε να πάρετε μετρητά και να πληρώνεται με την κάρτα όπου μπορείτε
 

Janean

Member
Μηνύματα
22
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Βρεθήκαμε Αγία Πετρουπολη τέλος Ιουνίου. Ξενοδοχεια πανάκριβα ήταν γύρω στα 80 ευρω τη βραδιά και άθλιο. Παντού πληρώναμε
Με
Κάρτα εκτός απο τις συγκοινωνίες (40 ρούβλια το αστικό αν θυμάμαι καλα) χρησιμοποιούσαμε παντού αλλα είχε μια μικρή προμήθεια . Ανάληψη μετρητών απο ΑΤΜ εκει γύρω στα 4,5 ευρω για 20'περίπου ευρω μετατροπή. Φαγητο πολύ φτηνό και τέλειο.
 
Last edited:

Janean

Member
Μηνύματα
22
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Ερμιταζ 22 € τα 2 άτομα, (1400 ρούβλια) και 18 στον αγιο Ισαακ (1200 ρούβλια) Γυρω στα 15 € το άτομο σε παμπ για μπυρες και φαγητο και περίπου τόσα σε καλό εστιατόριο . Αυτα μππρω να βρω στο ιστορικό του λογαριασμού μου με τις κινήσεις της κάρτας. Ελπίζω να πήρες μια ιδέα. Ειναι Παντως ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ και αξίζει να πας!!!
 

LilaP

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Νομίζω 30-40 ευρώ την ημέρα το άτομο θα φεύγουν κατά μέσο όρο. Σίγουρα μπορεί και λιγότερα αλλά και περισσότερο αν πηγαίνετε σε εστιατόρια καλά. Όχι μετατροπή στο αεροδρομιο. Καλύτερα σε ανταλλακτηρια. Η ανάληψη χρεώνεται. Μιας και θα είστε λίγες μέρες νομίζω ότι μπορείτε να πάρετε μετρητά και να πληρώνεται με την κάρτα όπου μπορείτε
Ευχαριστώ για την απάντησή σας. Στα ανταλλακτήρια συναλλάγματος κρατούν μικρότερη προμήθεια από τις τράπεζες; Έχετε να προτείνετε κάποιο; (Μέχρι στιγμής έκανα συνάλλαγμα σε τράπεζες πάντα :( )
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.820
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom