Πολυ social δεν πεφτει;;

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Καλά δεν έβγαλα και το μαστίγιο...Και όλα αυτά τα συζητάω φιλικά. Όντως τέτοιες πληροφορίες υπάρχουν γενικότερα στο διαδίκτυο αλλά απο τη στιγμή που το φόρουμ είναι ταξιδιωτικό εγώ νιώθω ιδιαίτερα την απουσία τους (ακόμα και απο συγκριτική άποψη με ενδιαφέρει να διαβάσω πως είδε κάποιος πχ το Παρίσι και ας έχω πάει πάρα πολλές φορές). Αλλά είναι αντιληπτή για εμένα η απουσία των tips, ή της οργάνωσης ενός ταξιδιού τον τελευταίο καιρό. Για άλλους μπορεί όχι
βρε δεν σε μαλώνω αλλα σκέφτηκα οτι δηλαδή έχουν πάει στον βρόντο οι ιστορίες και οι πληροφορίες μου εδω μέσα???
και οχι μονο οι δικές μου αλλα και τόσων εδω μέσα...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Χρηστο εισαι ισχυρη προσωπικοτητα γιαυτο!!!:bleh:
Η Ιωαννα εδωσε εναν παραγοντα που θα μπορουσε να ισχυει και αυτος μαζι με ολους τους αλλους που συζητηθηκαν παραπανω
.Και ναι για καποιους μπορει να ισχυει ..αν οχι για ολους.
Εγω παντως εχω ξεσηκωθει πολυ περισσοτερο απο τοτε που εγινα μελος, γιατι γνωρισα και ειδα τις ομορφιες πολλων τοπων που παλιοτερα αγνοουσα ή υποαγνοουσα.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγω παντως εχω ξεσηκωθει πολυ περισσοτερο απο τοτε που εγινα μελος, γιατι γνωρισα και ειδα τις ομορφιες πολλων τοπων που παλιοτερα αγνοουσα ή υποαγνοουσα.
Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Χρηστο εισαι ισχυρη προσωπικοτητα γιαυτο!!!:bleh:
Η Ιωαννα εδωσε εναν παραγοντα που θα μπορουσε να ισχυει και αυτος μαζι με ολους τους αλλους που συζητηθηκαν παραπανω
.Και ναι για καποιους μπορει να ισχυει ..αν οχι για ολους.
Εγω παντως εχω ξεσηκωθει πολυ περισσοτερο απο τοτε που εγινα μελος, γιατι γνωρισα και ειδα τις ομορφιες πολλων τοπων που παλιοτερα αγνοουσα ή υποαγνοουσα.

Ευχαριστώ ;)
Σαφέστατα και η Ιωάννα εχει δίκιο
αλλά οχι να φτάνει στο σημείο κάποιος να μην μπαίνει στο forum επειδή δεν πάει εκείνος ταξίδι και δεν μπορεί να διαβάζει που πάνε άλλα μέλη .
Απλά πιστέυω οτι πολύ έχουν χαθεί λόγω πιο σοβαρών υποχρεώσεων και δεν μπορούν να είναι μπροστά σε ενα pc κάθε μέρα .

ΥΓ. αν και τωρα που το σκέφτομαι έχω καταλάβει κάποιους που έχουν χαθεί !!! Λες να με ζηλέυουν που δεν θα πάω πουθενά για αρκετούς μήνες ??? :rolleyes:
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Χρήστο μου...υπάρχουν άνθρωποι που δεν ειναι τοσο ισχυροί χαρακτήρες και παρασύρονται βλέποντας τον διπλανό τους να κάνει καποια πράγματα...ειτε αυτο ειναι ταξίδι..ειτε ενα καλό αυτοκινητο..η οτιδήποτε...μην ξεχνάς τα εορτοδανεια..διακοποδανεια....σε μεγάλους ανθρώπους απευθυνονταν..και πολλους τους εχουν φερει στο χείλος της καταστροφής....
το φορουμ σου ανοιγει οριζοντες διαβαζοντας τις ιστορίες και τις εμπειριες ανθρώπων που επισκεφθηκαν διαφόρους τόπους και σου δινει το έναυσμα να κάνεις ταξίδια ..και σε ξεσηκώνει όπως λέει η κλεοπάτρα..με την προυπόθεση οτι εχεις την δυνατοτητα να το κάνεις...
εγώ προσωπικά δεν θα εμπαινα σε ενα φορουμ για κατι που δεν με ενδιαφερει και δεν μπορώ να το πραγματοποιήσω...δεν μπαινω σε ενα φορουμ για αυτοκίνητο 4χ4 παραδειγματος χαριν..γιατι δεν έχω και ουτε προκειται να αποκτήσω...γιατι να μπω λοιπόν?
ετσι λοιπόν πιστευω οτι καποιοι ανθρωποι δεν μπαινουν πλεον στο φορουμ γιατι δεν εχουν την δυνατοτητα να πραγματοποιήσουν ταξίδια...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
ετσι λοιπόν πιστευω οτι καποιοι ανθρωποι δεν μπαινουν πλεον στο φορουμ γιατι δεν εχουν την δυνατοτητα να πραγματοποιήσουν ταξίδια...
αυτό είναι που δεν καταλαβαίνω .Εσυ αν δεν μπορέσεις να πάς καποιο ταξίδι για τους επόμενους μήνες θα χαθείς απο το forum ??
Εγώ δεν ξερω αν είναι θέμα ισχυρού χαρακτήρα αλλά είτε ταξιδέυω είτε όχι στο forum μπαίνω για να μάθω καινούργια πράγματα και όταν πάω ταξίδι θα τα χρησιμοποιήσω.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Συχνά οι ταξιδιωτικές ιστορίες αποτελούν αφορμή ακόμα και για virtual ταξίδια με τη φαντασία μας ακόμα κι αν δεν πάμε ποτέ. Χαίρομαι να διαβάζω ενδιαφέροντα κείμενα για προορισμούς που ίσως ποτέ να μην επισκεφθώ. Νομίζω ότι το πρόβλημα είναι ότι μέλη που ταξίδευαν και έγραφαν ιστορίες πλέον δεν γράφουν με την ίδια συχνότητα και το αντιλαμβάνομαι απόλυτα. Επίσης δεν έχει δοθεί κίνητρο να γράφονται έστω και απλά tips. Ξέρω ήδη μέλη που έκαναν ενδιαφέροντα ταξίδια και θα μπορούσαν να εμπλουτίσουν μια database με εξαιρετικές πληροφορίες σε όλα τα επίπεδα και απλά δεν το κάνουν (ή αν το κάνουν είναι υπό τη μορφή απαντήσεων σε ποσταρισμένα θέματα). Εμμένω στην άποψή μου ότι πρέπει να αναδιαμορφωθεί/εμπλουτιστεί η ενότητα πληροφορίες προορισμών με όσα tips υπάρχουν ήδη και να δίνεται κίνητρο να γράφονται νέα. Η ιδέα να αξιολογούνται τα μέλη με βάση της σνεισφορά τους με tips στις ενότητες αυτές κι όχι με βάση των αριθμό μηνυμάτων ίσως είναι ένα κίνητρο
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
.Εσυ αν δεν μπορέσεις να πάς καποιο ταξίδι για τους επόμενους μήνες θα χαθείς απο το forum ??

οχι χρήστο μου εγω δεν θα χαθώ...γιατι συμφωνώ απόλυτα με αυτο που γράφεις εσυ και ο hydronetta...μου αρεσει να διαβαζω ταξιδιωτικες ιστοριες και ας μην πάω ποτέ...και ξερω πολύ καλά ποτε μπορώ να κάνω ενα ταξίδι και δεν θα παρασυρθώ απο κανέναν και απο καμμία προσφορά...υπάρχουν ομως άλλοι οι οποιοι εμπαιναν απλά να αντλήσουν πληροφοριες για τα ταξιδια τους...τωρα δεν κάνουν ταξίδια..άρα δεν μπαινουν...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
.Εσυ αν δεν μπορέσεις να πάς καποιο ταξίδι για τους επόμενους μήνες θα χαθείς απο το forum ??

οχι χρήστο μου εγω δεν θα χαθώ...γιατι συμφωνώ απόλυτα με αυτο που γράφεις εσυ και ο hydronetta...μου αρεσει να διαβαζω ταξιδιωτικες ιστοριες και ας μην πάω ποτέ...και ξερω πολύ καλά ποτε μπορώ να κάνω ενα ταξίδι και δεν θα παρασυρθώ απο κανέναν και απο καμμία προσφορά...υπάρχουν ομως άλλοι οι οποιοι εμπαιναν απλά να αντλήσουν πληροφοριες για τα ταξιδια τους...τωρα δεν κάνουν ταξίδια..άρα δεν μπαινουν...

Αρα συμφωνούμε.......
απλά η διαφορά μας είναι οτι εγω αυτούς που είναι περαστικοί ( ανοίγουν ενα θεμα παίρνουν αυτό που θέλουν και μετα ουτε γειά !!!) δεν τους λαμβάνω καθόλου υπόψην και δεν με ενδιαφέρουν .

Συμφωνώ με τον Παναγιώτη σε οτι αφορά τα κίνητρα και τις προτάσεις του αλλά φίλε αν δεν υπάρχει ενδιαφέρον απο τα ίδια τα μέλη να γράψουν τοτε δεν γίνετε τίποτα ;)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αυτο με την ενοτητα των tips θα με βοηθουσε παρα πολυ.
Δεν ειμαι ανθρωπος που γραφει ιστοριες , δε τα παω καλα, αλλα θα ηθελα να μοιραστω καποια cafe, εστιατορια ή καποια γενικοτερα tips με τους συμφορουμιτες.
Δεν μου καθεται καλα ετσι στο ξεκουδουνο να ανοιξω ενα θρεντ για π.χ εστιατορια στη Μοσχα, cafes στην Πορτογαλια κτλ.
Οταν ενα μελος ρωταει για ινφος , απαντω, διαφορετικα δεν γραφω
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Συχνά οι ταξιδιωτικές ιστορίες αποτελούν αφορμή ακόμα και για virtual ταξίδια με τη φαντασία μας ακόμα κι αν δεν πάμε ποτέ. Χαίρομαι να διαβάζω ενδιαφέροντα κείμενα για προορισμούς που ίσως ποτέ να μην επισκεφθώ. Νομίζω ότι το πρόβλημα είναι ότι μέλη που ταξίδευαν και έγραφαν ιστορίες πλέον δεν γράφουν με την ίδια συχνότητα και το αντιλαμβάνομαι απόλυτα. Επίσης δεν έχει δοθεί κίνητρο να γράφονται έστω και απλά tips. Ξέρω ήδη μέλη που έκαναν ενδιαφέροντα ταξίδια και θα μπορούσαν να εμπλουτίσουν μια database με εξαιρετικές πληροφορίες σε όλα τα επίπεδα και απλά δεν το κάνουν (ή αν το κάνουν είναι υπό τη μορφή απαντήσεων σε ποσταρισμένα θέματα). Εμμένω στην άποψή μου ότι πρέπει να αναδιαμορφωθεί/εμπλουτιστεί η ενότητα πληροφορίες προορισμών με όσα tips υπάρχουν ήδη και να δίνεται κίνητρο να γράφονται νέα. Η ιδέα να αξιολογούνται τα μέλη με βάση της σνεισφορά τους με tips στις ενότητες αυτές κι όχι με βάση των αριθμό μηνυμάτων ίσως είναι ένα κίνητρο
1.Εμενα παλι με τσουζει αρκετα :D και μου τη σπαει που δεν ειναι λογω οικονομικων (γιατι θα γυρισω τη γη αναποδα και τα λεφτα κουτσα στραβα θα τα βρω ) αλλα λογω οικογενειακων υποχρεωσεων.

2.Μα νομιζω οτι κατι αναλογο γινοταν παλιοτερα ..και μετα σταματησε ..ενα ειδος βαθμολογησης οχι μονο με βαση τα ποσταρισματα ,αλλα και με βαση την προσφορα καθε μελους ,τις ιστοριες που ειχε γραψει ,τη συνολικη συνεισφορα κλπ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.327
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom