Πολωνία Πολωνία πρόγραμμα

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
Όντως το Sopot δεν ειναι για πολλα. μια προβλητα που πληρωνεις να την δεις ,αν ειναι high season , πολλα τουριστομαγαζα και πολυ κοσμο. πιο πολυ χρονο θα φας στο πηγαινε ελα. σου προτεινω βολτα στο Oliwa park και μετα αναβαση στον λοφο για πανοραμικη θεα του Gdansk
 

EMMELEIA

Member
Μηνύματα
82
Likes
37
Τελικά έχω βγάλει το πρόγραμα για την Πολωνία 2,5 μέρες Βροτσλαβ, 2,5 μέρες Κρακοβία, 1 στο ορεινό Ζακοπάνε και 2 στην Βαρσοβία. Ελπίζω να το απολαύσουμε! Θα έχουμε αυτοκίνητο οπόταν με τις μετακινήσεις θα είμαστε οκ και αν υπάρξει αλλαγή προγράματος κανένα πρόβλημα.
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όντως το Sopot δεν ειναι για πολλα. μια προβλητα που πληρωνεις να την δεις ,αν ειναι high season , πολλα τουριστομαγαζα και πολυ κοσμο. πιο πολυ χρονο θα φας στο πηγαινε ελα. σου προτεινω βολτα στο Oliwa park και μετα αναβαση στον λοφο για πανοραμικη θεα του Gdansk
Ευχαριστώ για τις προτάσεις! Το Oliwa park φαίνεται συμπαθητικό.
Αναφέρεσαι στο λόφο Gradowa με το σταυρό;

3. Παρασκευή απόγευμα με Δευτέρα απόγευμα, υποθέτω με τις ίδιες πτήσεις.
Ακριβώς ίδιες πτήσεις τότε!
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ευχαριστώ και για τα λινκ! Φαίνεται ότι η περιοχή της Oliwa έχει ενδιαφέρον και γι'αυτό λέω να μπει στο πρόγραμμα, ώστε να δούμε το πάρκο, τον Καθεδρικό και το λόφο. Άλλωστε είναι μόνο 15 λεπτά από τον Gdansk Glowny όπως είδα.
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Στο Τορούν λέω να επισκεφτούμε και το μουσείο-εργαστήριο gingerbread (Muzeum Piernika). Η επίσκεψη εκεί διαρκεί 1,5 ώρα σύμφωνα με την ιστοσελίδα τους. Οπότε θα είναι καλύτερα να μείνουμε 6 ώρες στην πόλη κι όχι 4, όπως σκεφτόμουν αρχικά. Οι 4 ώρες θα είναι λίγες αν πάμε και στο μουσείο, σωστά;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Αυτού του είδους τα μουσεία συνήθως κατακλύζονται από παιδιά. Το ίδιο και το πλανητάριο στο Τορούν. Θα έβαζα πρώτο πρώτο το Μουσείο- σπίτι του Κοπέρνικου.
Gingerbread τρώτε παντού στην πόλη, παρεμπιπτόντως, και δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, ούτε το βρήκα πολύ γευστικό.
Αν βάλετε και μουσείο, ναι 4 ώρες είναι λίγες.
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Κατάλαβα. Θα το σκεφτώ λίγο ακόμα τότε. Ευχαριστώ.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Τελικά έχω βγάλει το πρόγραμα για την Πολωνία 2,5 μέρες Βροτσλαβ, 2,5 μέρες Κρακοβία, 1 στο ορεινό Ζακοπάνε και 2 στην Βαρσοβία. Ελπίζω να το απολαύσουμε! Θα έχουμε αυτοκίνητο οπόταν με τις μετακινήσεις θα είμαστε οκ και αν υπάρξει αλλαγή προγράματος κανένα πρόβλημα.
Πολύ ωραίο το πρόγραμμά σας και ειδικά το Βρότσλαβ με τους νάνους που συνεχώς αυξάνονται είναι μεγάλη πώρωση το κυνήγι τους!! Ο Μπάμπης ακόμα τους ψάχνει..... https://www.travelstories.gr/community/threads/ΒΡΟΤΣΛΑΒ-Ψαχνωντας-για-νανους.57726/page-2
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
2.5 μερες για Wroclaw ειναι πολλες! αλλα αναλογως ποσο γρηγορα περπατας και τι θες να δεις. δηλαδη χωρις να μπεις σε καποιο μουσειο , να δεις το κεντρο και να πας στα τριγυρω παρκα βγαινει και σε μια μερα.
 

Thanius

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα! Είμαι νέο μέλος και θα θέλα κάποιος να μου δώσει πλήροφορίες σχετικά με ένα ταξίδι που ετοιμάζω στην Πολωνία.(αν υπάρχει κάποιο σχετικό λινκ με αντίστοιχη συζήτηση καλοδεχούμενο!!) Συγκεκριμένα μόλις έκλεισα εισιτήρια για αρχές Οκτώμβρη......πετάω απο Θεσσαλονίκη για Γκντάνσκ με ryanair και επιστρέφω απο Κρακοβία.. Έτσι λοιπόν αναγκαστικά θα ξεκινήσω το τουρ μου απ τον Βορρά και έχω στην διάθεση μου 10 μέρες...Μπόρει κάποιος να μου πει σε ποιά μέρη να πάω, πόσο χρόνο να αφιερώσω σε κάθε μέρος, και αν σε κάποια πόλη αξίζει να νοικίασω αυτοκίνητο για να δώ πιό απομακρυσμένα αξιοθέατα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom