Πολωνία Πολωνία πρόγραμμα

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλημέρα σε ολους.. μια βοήθεια θα ήθελα.. ψαχνω να κλεισω απο Κρακοβια για Βροτσλαβ στις 8/12 με τρενο (το προτιμω απο λεωφορειο) . εχω μπει σε αυτα τα δυο σαιτ, αλλα δεν ταιριαζουν τα δρομολόγια ενω απο οτι βλέπω ειναι ιδια εταιρεία .. τι ακριβώς παίζει??
Online Booking : Polrail Service - Ticket, Reservations and Passes
https://bilet.intercity.pl/zakup_biletu.jsp?ref=infop&rezerwacja_5=1&miejsce_5=2&ref=1
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Το πρώτο σαιτ δεν το ξέρω, το δεύτερο είναι το επίσημο νομίζω. Εγώ από εκεί κλείνω πάντα.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλησπέρα!! Θα ήθελα γνώμες για το ανάκτορο Βιλανοβ.. αξίζει να το επισκεπτώ? Μου έμεινε μια μέρα Βαρσοβια και έχω να δω το lazienki park, το πάρκο ogrod και μια βολτα στην nowy swiat...
 

eleni_gemeni

Member
Μηνύματα
9
Likes
5
Καλησπέρα!
Θέλω να κλείσω εισιτήρια για τον Μάιο με το αγόρι μου για 4 διανυκτερεύσεις (μόνο εντός Σένγκεν). Σκεφτήκαμε Πολωνία, καθώς έχω διαβάσει ότι είναι φθηνά, γιατί ψάχνουμε κάτι οικονομικό. Είδαμε και για Βιέννη που η τιμή των εισιτηρίων κυμαίνεται στα ίδια πάνω-κάτω, αλλά είναι πιο ακριβός ο τρόπος ζωής (μουσεία κτλπ)

Για Πολωνία που να μείνω; Κρακοβία ή Βαρσοβία; Προλαβαίνω να δω μήπως και τις δύο περιοχές και να αφιερώσω 1 μέρα σε μία από αυτές;

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!!!!
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
154
Likes
193
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Παταγονία
Καλησπέρα!
Θέλω να κλείσω εισιτήρια για τον Μάιο με το αγόρι μου για 4 διανυκτερεύσεις (μόνο εντός Σένγκεν). Σκεφτήκαμε Πολωνία, καθώς έχω διαβάσει ότι είναι φθηνά, γιατί ψάχνουμε κάτι οικονομικό. Είδαμε και για Βιέννη που η τιμή των εισιτηρίων κυμαίνεται στα ίδια πάνω-κάτω, αλλά είναι πιο ακριβός ο τρόπος ζωής (μουσεία κτλπ)

Για Πολωνία που να μείνω; Κρακοβία ή Βαρσοβία; Προλαβαίνω να δω μήπως και τις δύο περιοχές και να αφιερώσω 1 μέρα σε μία από αυτές;

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!!!!
Πολύ καλή η επιλογή σου για Πολωνία! Και τις δύο περιοχές δεν προλαβαίνεις να τις δεις σε ένα τετραήμερο. Τώρα όσον αφορά το δίλημμα Βαρσοβία η Κρακοβία είναι θέμα γούστου. Προσωπικά ψηφίζω Βαρσοβία για το 4ήμερο σας!
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
537
Likes
2.746
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Εγώ αγάπησα από την πρώτη στιγμή το Gdansk, καλή αλλά πολύ τουριστική η Κρακοβία. Η Βαρσοβία είναι οκ για εμένα, ενώ μου άρεσε και το Wroclaw. Σίγουρα η χώρα έχει πολλά να προσφέρει αλλά οι αποστάσεις είναι μεγάλες, όπως είπε και ο GTS αν μπορείς να πας σε ένα αεροδρόμιο και να φύγεις από το άλλο, κάτι γίνεται.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Αν μπορείς να πας στη μία και να φύγεις από την άλλη τότε κάνε το Βαρσοβία-Κρακοβια ( για την αναχώρηση/αφιξη από Κρακοβία βολεύει επίσης και το Katowice, μια ώρα και κάτι απόσταση αν θυμάμαι καλά)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Για Πολωνία που να μείνω; Κρακοβία ή Βαρσοβία; Προλαβαίνω να δω μήπως και τις δύο περιοχές και να αφιερώσω 1 μέρα σε μία από αυτές;
Αν είναι η πρώτη φορά στην Πολωνία θα έλεγα να μείνετε αποκλειστικά στην Κρακοβία, αφιερώνοντας και από μισή περίπου μέρα (όχι την ίδια) στα πολύ γνωστά αξιοθέατα που ναι δίπλα της, το μνημείο Άοσβιτς και τα αλατορυχεία.
Γίνονται και οι δύο πόλεις αν υπάρχει ενδιάμεση διαδρομή με το γρήγορο τρένο, αλλά θα είστε στο τρέξιμο. Όσο για το οικονομικό της υπόθεσης, το επιβεβαιώνω δίχως αντίρρηση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.165
Μηνύματα
882.646
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom