Τσεχική Δημοκρατία Πράγα: Πρωτοχρονιά-Φώτα 2010

hariskar

Member
Μηνύματα
162
Likes
66
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ξανά Μπαλί
Το πωλητήριο εισητηρίων που στο προηγούμενο ποστ δε θυμόμουυν το όνομά του είναι αυτό: Via Musica Praha prodejna v??n? hudby, jazzu a vstupenek na koncerty v??n? hudby_Supraphon
έχει και χάρτη στο site.
Έξω από το πωλητήριο έχει πληροφορίες και αφίσες για όλες τις συναυλίες, κονσέρτα κλπ της ημέρας και της περιόδου.
 

madaboutravel

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία
Hariskar ευχαριστώ πολύ, είδα και το πμ, η συμβολή σου είναι πολύτιμη! Τα εισητήρια της Κάρμεν θα τα βγάλω μάλλον ηλεκτρονικά γιατί μ'ενδιαφέρουν οι θέσεις. Σίγουρα όμως θα επισκεφθώ το πωλητήριο που αναφέρεις για κονσέρτα άλλων ημερών!
Ευχαριστώ πολύ και πάλι! (Δυστυχώς δε μπορώ να στείλω πμ, έχω λίγες δημοσιεύσεις!)
 

sognante

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Πολύ ωραία η ιστορία σου και με ιδιαίτερα χρήσιμες πληροφορίες!! Για την εκδρομή στο Τσέσκυ Κρουμλόφ είχες κάνει κράτησει πρίν επισκεφτείς την Πράγα ή είναι εύκολο να βρωεισιτήρια και τελευταία στιγμή? Μήπως επίσης θυμάσαι πόσο σου κόστισε και από που πήρες λεωφορείο?
 

hariskar

Member
Μηνύματα
162
Likes
66
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ξανά Μπαλί
Δεν είχαμε κάνει κράτηση για το Τσέσκυ Κρουμλόφ, πήγαμε απ' ευθείας με τα πόδια στο σταθμό λεωφορείων Florenc περίπου μία ώρα πριν. Είναι σχετικά κοντά στο κέντρο. Αν πάτε με λεωφορείο κόψτε από την Πράγα τα εισητήρια της επιστροφής, ειδικά αν γυρίσετε Κυριακή, γιατί μπορεί να μη βρείτε από εκεί. Τα εισητήρια ήταν φθηνά, νομίζω περίπου 15? το άτομο.
 

sognante

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση σου :D :D
Ελπίζω μόνο μέχρι να πάμε να ανέβει λίγο η θερμοκρασία γιατί με -10,-15 :shock: δεν πρόκειται να γίνει αυτή η εκδρομή!!
 

hariskar

Member
Μηνύματα
162
Likes
66
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ξανά Μπαλί
Όταν θέλαμε να φύγουμε από το Τσέσκυ Κρουμλόφ, πήγαμε στο σταθμό, που είναι πιο ψηλά από το χωριό σε έναν λόφο. Σκεφτήκαμε, ας ξεκινήσουμε νωρίς μήπως αργήσουμε να βρούμε το σταθμό και χάσουμε το λεωφορείο. Φτάσαμε εκεί πολύ εύκολα και γρήγορα, περίπου 1 ώρα πριν φύγει το λεωφορείο... Ο σταθμός ήταν κλειστός, και έτσι περιμέναμε περίπου 1,5-2 ώρες (το λεωφορείο μας είχε βλάβη και άργησε) έξω στους -10, στα χιόνια... Το πόσο κρυώσαμε, δεν περιγράφεται...
 

dora m.

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Κέρκυρα
Παιδιά λέμε να πάμε Πράγα κατά τις 24 με 25 Μάρτη με οργανωμένο γκρουπ. Πέιτε μου τη γνώμη σας για τις 3 προαιρετικές εκδρομές που προτείνει το γκρουπ (50 ευρω το άτομο) για
1)Δρέσδη
2)Τσέσκυ Κρουμλώφ
3)Κάρλοβυ Βάρυ
Σε ποιες αξίζει να πάμε σίγουρα?
 

dora m.

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Κέρκυρα
Και μία ακόμη ερ'ωτηση. Αν επιλέξουμε να πάμε μόνοι μας τις εκδρομές αυτές με λεωφορείο ή τρένο, θα μας βγει πιο φθηνά? Κανένα site με δρομολόγια τρένων και λεωφορείων και τιμές?
 

hariskar

Member
Μηνύματα
162
Likes
66
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ξανά Μπαλί
Για Τσεσκυ Κρουμλοφ η τιμή αν πάτε μόνοι σας με λεωφορείο είναι περίπου 15?/ άτομο (με την επιστροφή).
Το Τσεσκυ Κρουμλοφ είναι φανταστικό, οι ντόπιοι στην Πράγα μας είπαν ότι είναι πιο ωραίο από το Κάρλοβυ Βάρυ (στο οποίο δεν πήγαμε).
Για Δρέσδη έχω ακούσει πολύ καλά λόγια, αλλά επίσης δεν πήγαμε.
 

katerina_s86

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Παιδιά λέμε να πάμε Πράγα κατά τις 24 με 25 Μάρτη με οργανωμένο γκρουπ. Πέιτε μου τη γνώμη σας για τις 3 προαιρετικές εκδρομές που προτείνει το γκρουπ (50 ευρω το άτομο) για
1)Δρέσδη
2)Τσέσκυ Κρουμλώφ
3)Κάρλοβυ Βάρυ
Σε ποιες αξίζει να πάμε σίγουρα?
με ποιο τουριστικο γραφειο πηγατε? μεινατε ευχαριστημενοι?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Πώς να μείνουν ευχαριστημένοι όταν θέλουν 100e οι δύο για μια εκδρομή που δεν κοστίζει ούτε 50e αν την κάνουν μόνοι τους;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom