Μεξικό Προγραμματίζοντας το Μεξικο

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
καμία βοήθεια για αεροπορικό οικονομικό τικετ προς Μεξικό?

από μια πρώτη κ πρόχειρη έρευνα στο skyscanner μου έβγαλε κάπου στα 820ε με λουφτχανσα για προς τελη φλεβάρη του 2015
καλή τιμή η έτσι κ έτσι?με ποιες άλλες εταιρίες να ψαχτώ?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
καμία βοήθεια για αεροπορικό οικονομικό τικετ προς Μεξικό?

από μια πρώτη κ πρόχειρη έρευνα στο skyscanner μου έβγαλε κάπου στα 820ε με λουφτχανσα για προς τελη φλεβάρη του 2015
καλή τιμή η έτσι κ έτσι?με ποιες άλλες εταιρίες να ψαχτώ?
Απο Ρωμη-Μιλανο ειναι κατω απο 600. Με ολη τη συμμαχια αλλα και τους γερμανους. Καλυτερα δωσε τη διαφορα απο τα 800 σε 2 (ισως και 1) διανυκτερευσεις στη Ρωμη...αντε κ Μιλανο..
 
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπέρα σε όλους! ενδιαφέρομαι και γω για ταξίδι στο Μεξικό χωρίς ταξιδιωτικό γραφείο αλλά λόγω της μεγάλης εγκληματικότητας το σκέφτομαι να πάω μόνη μου. διαβάζω για απαγωγές τουριστών, κλοπές, επιδρομές με όπλα σε λεωφορεία από συμμορίες και πολλά ακόμα..όσοι πήγατε μόνοι σας είναι όντως τόσο επικίνδυνο για έναν τουρίστα να πηγαίνει από πόλη οδικώς χωρίς προστασία; ευχαριστώ!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
καλησπέρα σε όλους! ενδιαφέρομαι και γω για ταξίδι στο Μεξικό χωρίς ταξιδιωτικό γραφείο αλλά λόγω της μεγάλης εγκληματικότητας το σκέφτομαι να πάω μόνη μου. διαβάζω για απαγωγές τουριστών, κλοπές, επιδρομές με όπλα σε λεωφορεία από συμμορίες και πολλά ακόμα..όσοι πήγατε μόνοι σας είναι όντως τόσο επικίνδυνο για έναν τουρίστα να πηγαίνει από πόλη οδικώς χωρίς προστασία; ευχαριστώ!
Η σχετικά πρόσφατη εμπειρία μου με λεωφορεία της ΑDO δεν επεφύλασσε κάτι δυσάρεστο. Κατά πρωτον δεν έμπαινε μέσα όποιος ήθελε. Φωτογράφιζαν ή βιντεοσκοπούσαν τους επιβατες και δεν υπήρχε θέμα να σταματάνε στο πουθενά για να παραλάβουν επιβάτες. Γενικά στο μεξικό δεν τέθηκε θέμα ασφάλειας χωρίς να θέλω να υποβαθμίσω το θέμα ασφάλεια. Βεβαια είμασταν 4 άτομα
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Καλή μέρα σε όλους.
Αποφάσισα το επόμενο ταξίδι μου να είναι στο Μεξικό.
Θα ταξιδέψω 1-18 Φλεβάρη περίπου εξαρτάται από τα εισιτήρια που θα βρω.
Είναι πολύ μεγάλη χώρα και έχω μπλεχτεί. Θέλω να πάω στο ιστορικό Μεξικό αλλά να συνδυάσω και την Tulum η την Playa del Carmen και το Μέξικο σίτυ.
Μετά από πρώτη αναζήτηση σκέφτηκα 4-5 μέρες Μέξικο σίτυ, 4-5 στο Παλένκε και στα γύρω και το υπόλοιπο στο Κανκούν παραλίες και αρχαιολογικούς χώρους. Σε τόσες μέρες δεν μπορώ να πάω παντού γιατί οι αποστάσεις είναι μεγάλες. Σκέπτομαι να χρησιμοποιήσω όσο μπορώ και το αεροπλάνο για τις εσωτερικές μετακινήσεις. Έρχεται όσο το λεωφορείο σε πολλές περιπτώσεις και είναι πιό ασφαλές.
Έχεται να μου προτείνεται κάτι άλλο?
Το πρόχειρο πρόγραμμα μου :
Από Μέχικο σίτυ Villahermosa αεροπορικώς, με λεωφορείο San cristobal kai Pallenque
Cancun αεροπορικώς, με λεωφορείο Tulum κλπ.
Μήπως θα πρέπει να βάλλω και την Veracruz? η κάποια άλλη πόλη?
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
239
Likes
1.275
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
Ασπα κι εγω προγραμματιζω για μεξικο εκεινη ακριβως την περιοδο,οποτε μπορουμε να διασταυρωνουμε πληροφοριες.εμεις βεβαια λεμε να μεινουμε μονο στο Γιουκαταν και να το γυρισουμε με αμαξι.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Βρήκες εισητήρια?
Με αυτοκίνητο μόνο στην Γιουκατάν σκέφτεσαι?
Πόσες μέρες?
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
239
Likes
1.275
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
εισητηρια αυτες τις μερες κοιταω,για 10-12 μερες που εχουμε εχει πραματα να δεις και να κανεις!
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Βρήκες τίποτα? ποιές πόλεις κοιτάζεις?
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Ευχαριστώ πολύ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.704
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom