Τουρκία Προγραμμα για Κωνσταντινουπολη

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
μα καλα παντου εργασιες και επισκευες κανουν?απ τη στιγμη που εχεις παει τοσο προσφατα μας φερνεις φρεσκα νεα..

εγω πριν 5 μηνες που ημουν εκει δεν ειδα τιποτα εργα και στο τζαμι στο ortakoy μπηκαμε και στην ωρα της προσευχης.

αλλα πραγματικα υπαρχουν τοοοσα να δεις που ο καθενας θα μπορουσε να γραφει με τις ωρες ειδικα αυτοι που εχουν παει αρκετες φορες.

Και πρίν 5 μήνες που ήμουν πάλι εκεί πάλι έργα έκαναν
Εστρωναν τον χώρο του ιπποδρόμου στο sultanahmet με κυβόλιθους


Πέφτει τρελό χρήμα απο τον Ερντογάν στην Πόλη .
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
με την αδεια της elenara να ρωτησω και εγω καποια πραγματα σε αυτους που εχουν παει προσφατα στη Πόλη.
Εκτος απο τα "τουριστικα" χαμαμ ξερετε καποιο που ειναι οικονομικο και ξεχωριστα για γυναικες και αντρες ; Πολυ παλια που ειχα πρωτοπαει εννοιεται οτι ηταν ξεχωριστα και σε τριβανε κυριες , το 2006 που ειχα παει με το συζυγο μας βαλανε στο ιδιο χωρο και μας τριβανε και μας ...δερνανε δυο μουστακαληδες , ενω αναγκαστικα φορουσαμε και κατι πανια ( αιδως γαρ ) , ξενερωσα τελειως .

θα μενω στο Beyoglou , ξερει κανεις το ξενοδοχειο Jakaranda ;
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
και πόσο παει το μαλλί Χρήστο ;
πηγαινω στο σαιτ που μου εδωσες και μου βγαζει μονο κατι ωραιες γκομενες και κάτι ωραια τεκνά !!
Ουτε τιμες , ουτε πληροφοριες ούτε τιποτα άλλο , τι κανω λάθος ;
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
και πόσο παει το μαλλί Χρήστο ;
πηγαινω στο σαιτ που μου εδωσες και μου βγαζει μονο κατι ωραιες γκομενες και κάτι ωραια τεκνά !!
Ουτε τιμες , ουτε πληροφοριες ούτε τιποτα άλλο , τι κανω λάθος ;

αυτό είναι το site απλά δεν ανοίγει ουτε σε μένα :shock: ?

δες και εδώ http://www.travelstories.gr/341149-post71.html
 

irsak

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
με την αδεια της elenara να ρωτησω και εγω καποια πραγματα σε αυτους που εχουν παει προσφατα στη Πόλη.
Εκτος απο τα "τουριστικα" χαμαμ ξερετε καποιο που ειναι οικονομικο και ξεχωριστα για γυναικες και αντρες ; Πολυ παλια που ειχα πρωτοπαει εννοιεται οτι ηταν ξεχωριστα και σε τριβανε κυριες , το 2006 που ειχα παει με το συζυγο μας βαλανε στο ιδιο χωρο και μας τριβανε και μας ...δερνανε δυο μουστακαληδες , ενω αναγκαστικα φορουσαμε και κατι πανια ( αιδως γαρ ) , ξενερωσα τελειως .

θα μενω στο Beyoglou , ξερει κανεις το ξενοδοχειο Jakaranda ;
Έμεινες τελικά σ' αυτό το ξενοδοχείο;
Αν θέλεις πες μας αν σου άρεσε γιατί ενδιαφέρομαι να κλείσω κι εγώ σ΄αυτό. Η booking δίνει super τιμή.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Έμεινες τελικά σ' αυτό το ξενοδοχείο;
Αν θέλεις πες μας αν σου άρεσε γιατί ενδιαφέρομαι να κλείσω κι εγώ σ΄αυτό. Η booking δίνει super τιμή.
Για ρίξε μια ματιά και σ' αυτό:

Booking.com: Hotel Santa Hill, Κωνσταντινούπολη, Τουρκία - 109 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Hotel Santa Hill - Oficial Web Page istanbul - Turkey

Στην ίδια περιοχή, ευγενικό κι εξυπηρετικό προσωπικό, μεγάλα δωμάτια και κρεββάτια, καθαρό, με πρωινό στα 51 ευρώ το δίκλινο (αν κλείσεις απ' το σάιτ τους και πληρώσεις μετρητά - στην άφιξη) - με κράτηση ακόμη και μια βδομάδα πριν πας. Εμείς μείναμε - και μείναμε ευχαριστημένοι.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Έμεινες τελικά σ' αυτό το ξενοδοχείο;
Αν θέλεις πες μας αν σου άρεσε γιατί ενδιαφέρομαι να κλείσω κι εγώ σ΄αυτό. Η booking δίνει super τιμή.
ηταν καθαρό και καινουργιο , αλλά για 80 ευρώ που πληρωσα θα προτιμουσα κάτι σαν αυτό που σου προτείνει ο babaduma με 50 .

τώρα είδα στο booking οτι αρχες Μαρτίου το δινει 105 ευρώ !! μην τα δωσεις !!
Βρες κάτι πιο οικονομικό , δεν τα αξιζει ....
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
θα βρεθω στη πολη για δευτερη φορα μεσα σε ενα μηνα. Στη ουσια θα κανω τον ξεναγο σε συγγενεις που με παρακαλεσαν να τους συνοδεψω, προσφερωντας μου τα εισιτηρια(να ναι καλα οι τουρκικες με την προσφορα τους) και την διαμονη. Θα ηθελα επ ευκαιριας να δω καποια αξιοθεατα και καποιες περιοχες που δεν προλαβα στις παλαιοτερες επισκεψεις μου. Εχω δει βεβαιως αγια σοφια, τοπ καπι, βασιλικη κινστερνα, μικρη αγια σοφια, πυργο γαλατα,τις 2 αγορες, σουλειμανιγιε, μικρη αγια σοφια, παμμακαριστο, μεγαλη του γενους σχολη, μονη της χωρας, ζωοδοχο πηγη, eyoup,dolmabahce,πατριαρχειο και πριγκηπονησα(μπορει και να ξεχασα κατι). Αναγκαστηκά σε πολλα απο αυτα θα ξανα παω απλα εγω δεν θα μπω.Σκεφτομαι να βαλω στο προγραμμα το kadikoy. Εκτος απο το siya που εχει αναφερθει για φαγητο αξιζει γενικοτερα για βολτα? Στο siragan επισης δεν εχω παει.Βολτα στο βοσπαρο με καραβακι η παραλιακα οδικως προς rumeli hisar? Κατι εναλλακτικο να μου προτεινετε? Α.... εννοειται οτι θα παω στο αρχαιολογικο που δεν το εω δει.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Τελη Μαρτη δηλ θα πατε?Αναλογα με τον καιρο που θα εχει τοτε δειτε αν μπορειτε να πατε στο καφε αυτο
Pierre Loti Cafe, Κωνσταντινούπολη - Κριτικές εστιατορίων - TripAdvisor
Καφέ Πιερ Λοτί - Βικιπαίδεια
Οσο για τη βολτα με καραβακι εγω τη συστηνω ..ηταν ομορφα !!
Δεν ξερω για ποσες μερες θα πατε,αλλα μη νομιζεις ....σε τοσα μερη που εχεις να ξαναπας τους φιλους σου ..δε θα σου μεινει χρονος για πολλα παραπανω.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
θα βρεθω στη πολη για δευτερη φορα μεσα σε ενα μηνα. Στη ουσια θα κανω τον ξεναγο σε συγγενεις που με παρακαλεσαν να τους συνοδεψω, προσφερωντας μου τα εισιτηρια(να ναι καλα οι τουρκικες με την προσφορα τους) και την διαμονη. Θα ηθελα επ ευκαιριας να δω καποια αξιοθεατα και καποιες περιοχες που δεν προλαβα στις παλαιοτερες επισκεψεις μου. Εχω δει βεβαιως αγια σοφια, τοπ καπι, βασιλικη κινστερνα, μικρη αγια σοφια, πυργο γαλατα,τις 2 αγορες, σουλειμανιγιε, μικρη αγια σοφια, παμμακαριστο, μεγαλη του γενους σχολη, μονη της χωρας, ζωοδοχο πηγη, eyoup,dolmabahce,πατριαρχειο και πριγκηπονησα(μπορει και να ξεχασα κατι). Αναγκαστηκά σε πολλα απο αυτα θα ξανα παω απλα εγω δεν θα μπω.Σκεφτομαι να βαλω στο προγραμμα το kadikoy. Εκτος απο το siya που εχει αναφερθει για φαγητο αξιζει γενικοτερα για βολτα? Στο siragan επισης δεν εχω παει.Βολτα στο βοσπαρο με καραβακι η παραλιακα οδικως προς rumeli hisar? Κατι εναλλακτικο να μου προτεινετε? Α.... εννοειται οτι θα παω στο αρχαιολογικο που δεν το εω δει.

Δεν μας είπες ηλικία συγγενών και διαθέσιμες μέρες .

Στο Kadikoy θα πάς για δείς 2-3 τζαμιά ( οχι κατι το φοβερό πάντως )
Να φατε σε ενα απο τα Ciya και να δείς μαντίλα και μπούρκα .

Στο Ciragan αν ο καιρός δεν το επιτρέπει να κάτσετε έξω καλύτερα μην πάς.Εκτός αν πάτε για να δείτε λίγο απο τους χώρους στο Saray .

Βόλτα στο Βόσπορο να κάνετε όποια μερα είναι καλός ο καιρός να μην βρέχει και να μην φυσάει ειδικά .

Ωραιά επιλογή θα ήταν και ένα πέρασμα απο την Modern της Πόλης στο λιμάνι αλλά στο έγραψα και στην αρχή ,ανάλογα με τις ηλικίες .

Το αρχαιολογικό μην το χάσεις με τίποτα .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom