Προτάσεις για βιβλία

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
διαβαστε και το πρωτο του βιβλιο ΧΑΡΤΑΕΤΟΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ
Συγκλονιστικοτερο!!!!!!
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
διαβαστε και το πρωτο του βιβλιο ΧΑΡΤΑΕΤΟΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ
Συγκλονιστικοτερο!!!!!!
Πραγματι πολυ ωραιο βιβλιο. Εχει γινει και ταινια νομιζω.
 

264George

Member
Μηνύματα
39
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μαυροβούνιο-Κροατία
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειο Ακρωτήρι

pilotsof

Member
Μηνύματα
14
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Περού ?
Η θάλασσα του Μπάνβίλ,είναι του 05 αν δεν κάνω λάθος..
και την τριλογία millenium του Λάρσον..
Συγγνώμη εαν έχουν αναφερθεί ξανά
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Διαβάζω το "ποτέ χωρίς την κόρη μου" είναι πολύ καλό βιβλίο και έχει γίνει και ταινία!! Ψάχνω βιβλία με την ίδια θεματολογία. Έχω ήδη βρει κάποια όπως το "Λουλούδι της ερήμου", "Πουλημένες" και το "10 ετών διαζευγμένη". Πέρα από αυτά μπορεί κάποιος να μου προτείνει και κάποια άλλα?? Ευχαριστώ!! :D
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
διαβαζω το νεο βιβλιο του Παπαθεοδωρου "το τελος του μικρου μας τσιρκου" και σκαω πικρα χαμογελα. με βλεπω πιστη αναγνωστρια του
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Δείχνει πολύ κακούς τους Ιρανούς, κυρίως γι' αυτό. Ξέρω ότι βασίζεται σε αληθινή ιστορία και όντως υπάρχουν ακραίες περιπτώσεις. Αλλά θεωρώ τελείως ηλίθια τη γυναίκα που πήρε την κόρη της και πήγε σε μια χώρα εν μέσω πολέμου ακολουθώντας τον άντρα της ο οποίος είχε δείξει από την Αμερική ότι δεν είναι στα καλά του.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
To επομενο βιβλιο μετα το ''ποτε χωρις την κορη μου'' ειναι το ''για την αγαπη ενος παιδιου'' και γραφει για πολλες περιπτωσεις σαν της Μαχμουντι, αλλα οχι μονο σε χωρες σαν το Ιραν αλλα και πιο ''πολιτισμενες'' που δεν γνωριζουμε οτι οι νομοι τους προστατευουν το γονιο που παιρνει το παιδι και επιστρεφει να ζησει εκει.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.673
Likes
50.523
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έχω ενθουσιαστεί με το "Ο άνθρωπος που αγαπούσε τα σκυλιά" του Λεονάρντο Παδούρα, κατ' εμέ του καλύτερου Κουβανού συγγραφέα από την εποχή του Αρένας. Άφησε τα αστυνομικά (στα οποία είναι θεός) και καταπιάστηκε με τον Τρότσκι και το δολοφόνο του, με πολύ εύστοχη και καυστική (αλλά καθόλου υστερική, τύπου Μαϊάμι) κριτική στην κουβανική επανάσταση, πολύ καλό ρυθμό και πάρα πολλή έρευνα για τη ζωή (και το θάνατο) του Τρότσκι, με καταπληκτικό δέσιμο των προσωπικών εμπειριών του συγγραφέα. Πρώτη φορά βλέπω τόσο καλή μετάφραση σε Κουβανό συγγραφέα στα Ελληνικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.728
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom