Γενικά Προτυπο για Interrail

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Για μετακινήσεις με MMM δεν ισχύει.
 

Marina~/~

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Christmas Amsterdam-Paris
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Λατινική Αμερική
Καλησπέρα. Πρόκειται να περασω τα χριστούγεννα στο αμστερνταμ και στο Παρίσι. αλλά όσο έχω ψάξει το τραινο από αμστερνταμ για παρίσι στοιχιζει 200 ευρω περίπου πήγαινε ελα αν και έχω και εκπτωση επειδη ειμαι φοιτητρια. και σκέφτηκα μήπως να εβγαζα αυτό το πάσο? έχει ταξιδέψει κανείς έτσι να μου πει τι παίζει. και επίσης πως βγάζω interrail ? ευχαριστώ εκ των προτερων
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Καλησπέρα. Πρόκειται να περασω τα χριστούγεννα στο αμστερνταμ και στο Παρίσι. αλλά όσο έχω ψάξει το τραινο από αμστερνταμ για παρίσι στοιχιζει 200 ευρω περίπου πήγαινε ελα αν και έχω και εκπτωση επειδη ειμαι φοιτητρια. και σκέφτηκα μήπως να εβγαζα αυτό το πάσο? έχει ταξιδέψει κανείς έτσι να μου πει τι παίζει. και επίσης πως βγάζω interrail ? ευχαριστώ εκ των προτερων
ουσιαστικα δηλαδη θες να κανεις την διαδρομη Αμστερνταμ-Παρισι,Παρισι-Αμστερνταμ;;;; με τι τρενα εχεις βρει να πας;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
το περιμενα .. λοιπον τα Thalys ειναι τα πιο ακριβα τρενα οσων αφορα το supplement .. αυτο σημαινει οτι και να εχεις εισιτηριο interrail θα πρεπει να πληρωσει extra 20 euro για να κανεις reservation .. δεν νομιζω οτι αξιζει να το κανεις ετσι λοιπον αφου εχεις να κανεις μονο 2 δρομολογια .. το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να πας αμστερνταμ-βρυξελλες-παρισι και θα σου βγει περιπου 7-8 ωρες το ταξιδι αλλα πιο φθηνα .. ενω με το thalys ειναι 3 ωρες και 20 λεπτα ..
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
Καλησπέρα. Πρόκειται να περασω τα χριστούγεννα στο αμστερνταμ και στο Παρίσι. αλλά όσο έχω ψάξει το τραινο από αμστερνταμ για παρίσι στοιχιζει 200 ευρω περίπου πήγαινε ελα αν και έχω και εκπτωση επειδη ειμαι φοιτητρια. και σκέφτηκα μήπως να εβγαζα αυτό το πάσο? έχει ταξιδέψει κανείς έτσι να μου πει τι παίζει. και επίσης πως βγάζω interrail ? ευχαριστώ εκ των προτερων
κοιτα και για λεοφωρειο

Eurolines - Eurolines: Europes leading low cost travel coach company

90 ευρω με επιστροφη.
διαρκεια γυρω στις 8 ωρες..

Για να κανεις μονο αυτη τη διαδρομη θα θελεις το global pass λογικα, δεν νομιζω να αξιζει, εκτως αν σκοπευεις να κανεις και τιποτα εκδρομες απο Αμστερνταμ , οποτε ισως αξιζει.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
το αμστερνταμ-βρυξελλες-παρισι ειναι 5 ωρες και 20 λεπτα αλλα και παλι θα πρεπει να παρεις το thalys απο τις Βρυξελλες που το πιο φθηνο εισιτηριο ειναι 59 ευρω οποτε παλι δεν αξιζει .. δες το και εδω Zugreise in Europa, Fahrkarte zum g
Οποτε νομιζω η καλυτερη επιλογη ειναι οι eurolines .. την εχουν χρησιμοποιησει πολυ στο φορουμ(δεν ειμαι εγω μεσα σε αυτους για να σου πω γνωμη) δες και αντιστοιχο τοπικ
http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...%F1%E7%F3%E9%EC%EF%F0%EF%E9%DE%F3%E5%E9;.html


δες και παραμφερεις συζητησεις στο φορουμ για το ταξιδι σου να παρεις μια ιδεα ...
http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...F4%E1%EC-%F4%EF%ED-%EF%EA%F4%FE%E2%F1%E7.html

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...1%F5%EE%DD%EB%EB%E5%F2-9-%EC%DD%F1%E5%F2.html

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...1%F5%EE%E5%EB%EB%E5%F2-4-%EC%E5%F1%E5%F2.html

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...%EB%E5%F2-%DC%EC%F3%F4%E5%F1%ED%F4%E1%EC.html
 

Marina~/~

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Christmas Amsterdam-Paris
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Λατινική Αμερική
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ ,πραγματικά. Τα κοιτάω τώρα. Βέβαια οι 8 ώρες είναι αρκετές σε ένα λεωφορείο αλλά όσο να ναι από το να δώσουμε τόσα λεφτά στα τραίνα καλύτερα. : )
και πάλι σας ευχαριστώ.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
E ναι, δε συμφερει, απλα λεω αν εχεις βγαλει, ετσι και αλιως την καρτα (πχ για 30 μερες), μπορεις να χρησιμοποιήσεις καί αυτα τα τρενα?
οπως ειπε πολυ σωστα και ο fitziano για ΜΜΜ δεν ισχυει ...

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ ,πραγματικά. Τα κοιτάω τώρα. Βέβαια οι 8 ώρες είναι αρκετές σε ένα λεωφορείο αλλά όσο να ναι από το να δώσουμε τόσα λεφτά στα τραίνα καλύτερα. : )
και πάλι σας ευχαριστώ.
Γλιτωνεις παραπανω απο 100 ευρω,το εισιτηριο του Thalys ειναι πηγαινε-ελα 220 ευρω το φθηνοτερο οποτε ειναι πολυ προτιμοτερο να πας με το λεωφορειο ..
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ ,πραγματικά. Τα κοιτάω τώρα. Βέβαια οι 8 ώρες είναι αρκετές σε ένα λεωφορείο αλλά όσο να ναι από το να δώσουμε τόσα λεφτά στα τραίνα καλύτερα. : )
και πάλι σας ευχαριστώ.
έλα ρε, 8 ώρες δε είναι τίποτα. άλλοι τόσες ώρες περάσαν σε ένα λεωφορείο στις νεκρές ζώνες συνόρων
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Καλησπέρα. Πρόκειται να περασω τα χριστούγεννα στο αμστερνταμ και στο Παρίσι. αλλά όσο έχω ψάξει το τραινο από αμστερνταμ για παρίσι στοιχιζει 200 ευρω περίπου πήγαινε ελα αν και έχω και εκπτωση επειδη ειμαι φοιτητρια. και σκέφτηκα μήπως να εβγαζα αυτό το πάσο? έχει ταξιδέψει κανείς έτσι να μου πει τι παίζει. και επίσης πως βγάζω interrail ? ευχαριστώ εκ των προτερων
Εγώ πάλι πριν ένα μήνα πραγματοποίησα αυτή τη διαδρομή με το Thalys και μου κόστισε πήγαινε-έλα 90ευρώ.Τόση διαφορά λόγω Χριστουγέννων??:shock::shock:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom