ΗΠΑ Πρωτη φορα Νέα Υόρκη

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Ε,θα την ψαξω σιγουρα εγω, αφου ειναι και πατριωτισσα..
Εντάξει δεν υπάρχει λογος διαμάχης. Σίγουρα σε 1 εβδομάδα δεν προλαβαίνω να τα δω και να τα κάνω όλα,το καταλαβαίνω... Αλλά το παραδέχομαι, δεν μπορώ να αντισταθω στα ψώνια...:lol:
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Locked....

Φωνάζω τον αρχηγό....
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ξε-locked και τα πολεμικά μηνύματα διεγράφησαν.

Παρακαλώ συνεχίστε χωρίς τις "διαμάχες".
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Δυστυχώς τα έχασα τα πολεμικά μηνύματα (και, ναι, αυτή τη φορά δεν είχα καμμία ανάμειξη σ' αυτά - χεχε) αλλά αυτό που προκύπτει, τελικά, απ' όλην αυτή τη φασαρία είναι ότι η ΝΥ είναι μια ενδιαφέρουσα πόλη (πώς θα μπορούσε να είναι διαφορετικά - άλλωστε - μια μητρόπολη του κόσμου) για όποιον λόγο κι αν την επισκεφθεί κανείς. Και μια φορά αξίζει να την δει κανείς - για μένα ήταν αρκετή. Και στην Ευρώπη να βρισκόταν, πάλι τα ίδια θα έλεγα. Μη στραβώνετε όσοι διαφωνείτε, την άποψή μου είπα και ούτε έχω σκοπό να αρχίσω νέο γύρο αψιμαχιών. :)

meli, θα σε τρελλάνει λίγο η πόλη, ίσως και να σε αγχώσει, αλλά μην της κάνεις το χατήρι, σε διακοπές θα βρίσκεσαι και φρόντισε να το απολαύσεις στο έπακρο (κι ας μην αγοράσεις την τάδε ευκαιρία της τάδε σούπερ μάρκας - δεν είναι εκεί η ουσία του ταξιδιού).
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ειρηνη υμιν παιδες!! Και ειπε ουτως ή αλλως η μελι οτι ειναι και του shopping.Συνδυασε το: ...ολη την ημερα τα αξιοθεατα και το απογευματακι-βραδακι ..κανεις και μια βολτα στα μαγαζια ,,καπως ετσι το καναμε και μεις
(που σαι βρε Αντωναρε να μιλησεις που εστειλες και με μεταφορικη ψωνια στην Καρπαθο?:bleh::bleh::bleh:)
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Και εμεις για να μην κουβαλαμε σακουλες, ειχαμε ψωνισει σε δυο δυωρα μετα τα αξιοθεατα. Οποτε ετσι κι αλλιως θα γυριζαμε στο ξενοδοχειο πριν την βραδινη βολτιτσα!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Για να ξαναρχισουμε τη μαχη λοιπον, μητροπολη (και) του καταναλωτισμου ειναι, αδυνατο να μην αγορασεις κατι. Απλα οπως γυρνας απο δω και απο κει αν βρεις κατι που σου αρεσει το αγοραζεις σαν αναμνηστικο και τερμα, η ερευνα αγορας απαιτει χρονο και οπως εγραψε ο Taver δεν πρεπει να ειναι προτεραιοτητα στο πρωτο ταξιδι.
Κοινωνικη επαφη με ντοπιους? Καναμε καλλιστα σε μπαρακια οπου ειχαμε και την ανεση του χρονου, με τις πωλητριες θα επρεπε?
Οσο για Macys, 21Century κλπ, τα επωνυμα ευρωπαικα τους (σε αυτα μπορω να κανω τη συγκριση) ειναι φτηνα αλλα τουλαχιστον 2-3 σαιζον πισω, οπότε είναι λογικο να ειναι φτηνα.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Και για να μην παραπονιεται ο Σωκρατης πειτε μου και απο αξιοθέατα τα must.:)
Εχω μονο 7 μέρες Ν.Υ. Στο ενδιαμεσο θα παω 8 μέρες Κόστα Ρίκα. Θα ανοίξω άλλο τοπικ να δω τι γίνεται κι εκεί...:roll::roll:
εχεις καταντησει ακρως εκνευριστικη :haha::haha::haha::bleh:
Να περασεις τελεια! σορυ για την οφτοπικια:bleh:
 

arisscho

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υόρκη
Διαβάζω τις προτροπές πολλων για το ξενοδοχείο Garshwin. Απ' οτι βλέπω σε booking κτλ, δεν έχει καλή βαθμολογία (7,4) και επιπλέον στις φωτογραφίες δεν φαίνεται ωραίο. Είναι όντως τόσο ωραίο και οι φωτογραφίες το αδικούν;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
meli...

Την ουσια του ταξιδιου και αυτο που θα κανεις εκει αλλα και που θα κρατησεις απο εκει στον γυρισμο σου,το ξερεις μονο εσυ.

Ποιος ειμαι εγω να σου πω οτι σε ενα ταξιδι δεν πρεπει να ψωνισεις,δεν πρεπει να δεις το ταδε μουσειο,πρεπει να δεις εκεινη την περιοχη.

Θα σου πω ολα οσα ξερω και συ θα αποφασισεις να κανεις αυτο που σου ταιριαζει.

Γιατι οταν θα κανεις αυτο που σου ταιριαζει,μονο τοτε θα εισαι ''γεματη'' απο το ταξιδι σου.

Και αν εμενα με γεμιζουν τα ψωνια και εσενα τα μουσεια σε καθε προορισμο,αν θελω να μαζευω αμμο απο καθε μερος που πηγαινω και εσυ να εχεις κατι απο την τοπικη παραδοση,δεν μπορει κανενας να το βαλει σε καλουπια αυτο,και 10 χρονια να μιλαμε...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Διαβάζω τις προτροπές πολλων για το ξενοδοχείο Garshwin. Απ' οτι βλέπω σε booking κτλ, δεν έχει καλή βαθμολογία (7,4) και επιπλέον στις φωτογραφίες δεν φαίνεται ωραίο. Είναι όντως τόσο ωραίο και οι φωτογραφίες το αδικούν;
Το Gershwin ειναι αγαπη , ειναι λατρεια..... Πες το ρετρο, πες το boho , πες το οπως θες. Μια διαμονη στο Gershwin ειναι εμπειρια....
Αν δεν εχεις πολλες απαιτησεις απο τη διαμονη σου , κλεισε εκει.
Δεν εχουμε ολοι τα ιδια στανταρτς , ειναι λιγο περιεργο το ξενοδοχειο, μερικους τους ξενιζει.. Εγω το λατρεψα..
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Διαβάζω τις προτροπές πολλων για το ξενοδοχείο Garshwin. Απ' οτι βλέπω σε booking κτλ, δεν έχει καλή βαθμολογία (7,4) και επιπλέον στις φωτογραφίες δεν φαίνεται ωραίο. Είναι όντως τόσο ωραίο και οι φωτογραφίες το αδικούν;
Ειναι απο τις πιο οικονομικές επιλογές σε σύγκριση με τα αλλα και βρίσκεται σε πολυ καλη τοποθεσια, μόνο για τους δυο αυτούς λόγους προτείνεται.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.540
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom