ΗΠΑ Πρωτη φορα Νέα Υόρκη

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Διαβάζω τις προτροπές πολλων για το ξενοδοχείο Garshwin. Απ' οτι βλέπω σε booking κτλ, δεν έχει καλή βαθμολογία (7,4) και επιπλέον στις φωτογραφίες δεν φαίνεται ωραίο. Είναι όντως τόσο ωραίο και οι φωτογραφίες το αδικούν;
1. Απο τοποθεσια ειναι εξαιρετικο! Κεντρικοτατο αλλα και μεταξυ 3 σταθμων μετρο, οποτε σε βολευουν 3 γραμμες.
2. Ηταν καθαρο
3. Για κεντρο μανχαταν εχει λογικη τιμη. Το βρισκεις π.χ. απο 120ευρω, μεχρι 150ε...
4.Μοντερνο design (μπορει σε συντηριτικα ατομα να μην αρεσουν τα κοκκινα κερατα (εγω το βρηκα πρωτοτυπο ) ή η γυαλα με τα προφυλακτικα ΝΥ στη ρεσεψιον )

Φυσικα αν δωσεις 200ευρω τη βραδια θα πας σε καλυτερο, δηλαδη πιο χαικλασατο- κυριλε ... Γουστα ειναι αυτα.... Αναλογως με το τι αρεσει στον καθενα!
Το βασικο μειονεκτημα ειναι για μενα οτι ειναι παρα πολυ παλιο κτηριο οπως αλλωστε και τα περισσοτερα κεντρικα ξενοδοχεια ....
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Αυτο που μου προτεινατε δυστυχως ειναι πιο ακριβό από τις τιμές που μου γράφετε..:(
Βρήκα κατι διαμερισματα σε πολυ καλες τιμες π.χ 350 για 4 νυχτες. Εχει κανεις υπόψη του κατι τετοιο? μανχαταν περιοχη χαρλεμ...:roll::roll::roll:
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
ρίξε αν θες μια ματιά σε αυτό
Bienvenue chez Michelle Bed and Breakfast !
το σαιτ εχει ενα θεμα..είναι στα Γαλλικά (το χει μια Γαλλίδα το Β&Β) :)
το είχα σκεφτεί να μέναμε εκεί όταν είχαμε πάει, είχα ανταλλάξει με την ιδιοκτήτρια κάποια μειλ αλλα τελικά αποφασίσαμε να μείνουμε στο κέντρο (στο Τσέλσι συγκεκριμένα)
είναι σε καλό σημείο του Χάρλεμ σχετικά
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Σε ευχαριστω ..το κοιταξα ειναι κλεισμενο
 

kriti

Member
Μηνύματα
45
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Σουηδία
Καλησπέρα,ετοιμάζομαι και εγώ να πάω για πρώτη φορά στην Νέα Υόρκη,και για να μην ανοίγω άλλο θέμα ρωτάω εδώ.

Απο το Manhattan για να πάω στην Astoria με ποιές γραμμές του μετρό μπορώ να πάω?Στην Astoria ή γενικώς στην πόλη έχχετε να προτείνετε για φαγητό καμια Ελληνική ψησταριά?
Επιτρέπεται να διασχίσει κανείς την γέφυρα του Brookyn με τα πόδια?
ποιες περιοχές πρεπει να αποφεύγω λόγο εγκληματικότητας?
Δυστηχώς η τσέπη μου δεν σηκώνει ξενοδοχεία των 150 δολλαρίων την βραδυά.Υπάρχουνε ξενοδοχεία ποιό φθηνά όπως π.χ. των 20 δολλαρίων,ας είναι και παρακμιακά.Και αν υπάρχουν είναι επικίνδυνη η διανομή εκεί?
Επίσης εμένα με ενδιαφέρουν σε κάθε ταξίδι και τα souvenirs.Ενδιαφέρομαι ποιό πολύ για μινιατούρες των διάσημων κτιρίων όπως το empire state,και το kraisler building,καθώς επίσης και των γεφυρών όπως του Brooklyn.Και διάφορα τέτοια souvenirs.Που μπορώ να τα βρώ αυτά?

Αυτά τα λίγα για αρχή.:D
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Dear kriti
1) MTA/New York City Transit Subway Line Information
2) ελληνικη ψησταριά δεν ξέρουμε
3) Φυσικα και επιτρέπεται και το θέαμα σου κόβει την ανάσα
4) λίγο στο Bronx υπάρχει ένα θεματακι , αλλα κατα τα αλλα δεν έχεις να φοβηθεις
5)Ξενοδοχεία με 20$ ; Ούτε να το σκέφτεσαι ! Ακόμα και αν υπάρχουν , μπορείς να φανταστείς πως θα είναι! Δυστυχώς στη διαμονή θα πρεπει να πέσει χοντρό παραδακι
6) μαγαζιά με σουβενιρς υπάρχουν σ παντού
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλησπέρα,ετοιμάζομαι και εγώ να πάω για πρώτη φορά στην Νέα Υόρκη,και για να μην ανοίγω άλλο θέμα ρωτάω εδώ.

Απο το Manhattan για να πάω στην Astoria με ποιές γραμμές του μετρό μπορώ να πάω?Στην Astoria ή γενικώς στην πόλη έχχετε να προτείνετε για φαγητό καμια Ελληνική ψησταριά?
Επιτρέπεται να διασχίσει κανείς την γέφυρα του Brookyn με τα πόδια?
ποιες περιοχές πρεπει να αποφεύγω λόγο εγκληματικότητας?
Δυστηχώς η τσέπη μου δεν σηκώνει ξενοδοχεία των 150 δολλαρίων την βραδυά.Υπάρχουνε ξενοδοχεία ποιό φθηνά όπως π.χ. των 20 δολλαρίων,ας είναι και παρακμιακά.Και αν υπάρχουν είναι επικίνδυνη η διανομή εκεί?
Επίσης εμένα με ενδιαφέρουν σε κάθε ταξίδι και τα souvenirs.Ενδιαφέρομαι ποιό πολύ για μινιατούρες των διάσημων κτιρίων όπως το empire state,και το kraisler building,καθώς επίσης και των γεφυρών όπως του Brooklyn.Και διάφορα τέτοια souvenirs.Που μπορώ να τα βρώ αυτά?

Αυτά τα λίγα για αρχή.:D
Συμφωνω με Ευαγγελια ..η διαμονη ειναι ακριβη στην πολη,ωστοσο κοιταξε σε χοστελ μηπως παιζει κατι...ενδεχομενως με κοινοχρηστο μπανιο κ παλι δε νομιζω για 20 δολλαρια.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.657
Likes
50.451
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Στην Astoria ή γενικώς στην πόλη έχχετε να προτείνετε για φαγητό καμια Ελληνική ψησταριά?

Κυπριακό εστιατόριο όπου έπαθα την πλάκα μου στην αναλογία κόστους/τιμής (και δεν βάζω την ποσότητα στην εξίωσωση):

Περπατήσαμε πολύ αλλά μάλλον κάποιο επεισόδιο χάσαμε διότι η ελληνική παρουσία στη γειτονιά ήταν υποτονική. Βρήκαμε πάντως ένα κυπριακό εστιατόριο ονόματι «Ζήνων» που ήταν σκέτη αποκάλυψη. Φοβερό! Με το μενού των 18.95$ ανά άτομο σκάσαμε στο φαγητό με εκπληκτικά συκωτάκια, ατέλειωτα πιάτα με σάλτσες, χαλούμια, φοβερή ποικιλία τυριών και μη μιλήσω καν για τα λουκάνικα και τα γλυκά. Έσκασα. Ήταν μακράν το καλύτερο φαγητό που φάγαμε σε ολόκληρο το ταξίδι, σε ωραία ατμόσφαιρα, με καταπληκτικό σέρβις, αλλά κυρίως φαγητό ποιότητας, σπιτικό και καλομαγειρεμένο. Εύγε στην Κύπρο,

Zenon Restaurant, Astoria - Opiniones de restaurantes - TripAdvisor

Ελπίζω να μην είστε σε δίαιτα...
 

kriti

Member
Μηνύματα
45
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Σουηδία
Η Ελληνική περιοχή στην πόλη η Astoria δεν είναι?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.493
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom