Αυστρία Πρωτοχρονιά στη Βιέννη

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.748
Σ' ευχαριστω πολύ! Εισιτηρια που βρισκω;;;
Διοργανωνουν καποιο shοw με πυροτεχνηματα π.χ. οπως Λονδινο;;;
σσ.Στη προηγούμενη μου τοποθέτηση,εννοούσα πως είναι καλό να κλείσετε τα αεροπορικά εισιτήρια αν τα βρίσκετε σε καλή τιμή γιατί ανεβαίνουν. Δεν αναφερόμουν στο Silvesterpfad,για αυτό δεν υπάρχει κάποιο αντίτιμο. Συγνώμη αν σε μπέρδεψα :(
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.748
Ωραια, τελεια.... Μας προτεινεις να μεινουμε μονο Βιεννη;
Προσωπικά θα επέλεγα να μείνω Βιέννη για αυτές τις 4 μέρες ώστε να την απολαύσω χωρίς να βιάζομαι ή να αγχώνομαι σε περίπτωση που συναντήσω ουρά σε κάποιο αξιοθέατο.
 
Last edited:

ARGYRO S.

Member
Μηνύματα
124
Likes
16
σσ.Στη προηγούμενη μου τοποθέτηση,εννοούσα πως είναι καλό να κλείσετε τα αεροπορικά εισιτήρια αν τα βρίσκετε σε καλή τιμή γιατί ανεβαίνουν. Δεν αναφερόμουν στο Silvesterpfad,για αυτό δεν υπάρχει κάποιο αντίτιμο. Συγνώμη αν σε μπέρδεψα :(
Οχι το καταλαβα ....Τα αεροπορικα τα εκλεισα 125€ το ατομο... Ξενοδοχειο δεν εχω κλεισει για να ρωτουσα αν αξθζει μονο Βιεννη ή συνδυασμος με αλλη πολη...Αλλα νομιζω θα προτιμησουμε μονο για πιο χαλαρα και να δουμε αρκετα...
Και κατι αλλο εισιτηρια για οπερα που κλεινω ;;;
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.748
Οχι το καταλαβα ....Τα αεροπορικα τα εκλεισα 125£ το ατομο... Ξενοδοχειο δεν εχω κλεισει για να ρωτουσα αν αξθζει μονο Βιεννη ή συνδυασμος με αλλη πολη...Αλλα νομιζω θα προτιμησουμε μονο για πιο χαλαρα και να δουμε αρκετα...Τι λες;
Και εγώ αυτό θα έκανα. Καλά να περάσετε!!!
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.748
Οχι το καταλαβα ....Τα αεροπορικα τα εκλεισα 125€ το ατομο... Ξενοδοχειο δεν εχω κλεισει για να ρωτουσα αν αξθζει μονο Βιεννη ή συνδυασμος με αλλη πολη...Αλλα νομιζω θα προτιμησουμε μονο για πιο χαλαρα και να δουμε αρκετα...
Και κατι αλλο εισιτηρια για οπερα που κλεινω ;;;
https://www.wiener-staatsoper.at/
το σαιτ της Όπερας.
Καθημερινά διοργανώνονται ξεναγήσεις με αντίτιμο γύρω στα 9ευρώ το άτομο.Μισή ώρα πριν από κάθε παράσταση προσφέρονται και εισιτήρια για όρθιους με αρκετά καλή οπτική γωνία. Για την ξενάγηση δεν γνωρίζω αν πρέπει να κλείσεις,τουλάχιστον εγω δεν χρειάστηκε ποτέ να κάνω κάτι τέτοιο. Καλό είναι αν θες να πας νωρίτερα στην όπερα και να ρωτήσεις στο γκισέ. :)
 

ARGYRO S.

Member
Μηνύματα
124
Likes
16
https://www.wiener-staatsoper.at/
το σαιτ της Όπερας.
Καθημερινά διοργανώνονται ξεναγήσεις με αντίτιμο γύρω στα 9ευρώ το άτομο.Μισή ώρα πριν από κάθε παράσταση προσφέρονται και εισιτήρια για όρθιους με αρκετά καλή οπτική γωνία. Για την ξενάγηση δεν γνωρίζω αν πρέπει να κλείσεις,τουλάχιστον εγω δεν χρειάστηκε ποτέ να κάνω κάτι τέτοιο. Καλό είναι αν θες να πας νωρίτερα στην όπερα και να ρωτήσεις στο γκισέ. :)
Σ' ευχαριστώ για ακόμη μία φορά.
.
 
Μηνύματα
5
Likes
0
Λοιπόν 350ε το άτομο για 31 Δεκεμβρίου μέχρι 4 Ιανουαρίου βιεννη με αεροπορικά και ξενοδοχείο... Νομίζω είναι πολύ καλά
Που να πάμε 31 του μήνα; ξέρει κανείς τι παίζει με vienna pass? Άμα είναι βάλτε μου λινκ αν έχει πουθενά συζητήσεις για Βιέννη πρωτοχρονιά! :clap::xalara::heart::airplane::airplane:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Λοιπόν 350ε το άτομο για 31 Δεκεμβρίου μέχρι 4 Ιανουαρίου βιεννη με αεροπορικά και ξενοδοχείο... Νομίζω είναι πολύ καλά
Που να πάμε 31 του μήνα; ξέρει κανείς τι παίζει με vienna pass? Άμα είναι βάλτε μου λινκ αν έχει πουθενά συζητήσεις για Βιέννη πρωτοχρονιά! :clap::xalara::heart::airplane::airplane:
Το μήνυμά σου μεταφέρθηκε στο κατάλληλο θέμα.
 

Elena1989

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Καλημέρα σας. Πάω και εγώ Βιέννη για Πρωτοχρονιά. Τι μου προτείνετε για παραμονή Πρωτοχρονιάς;; Υπάρχουν ανοιχτά εστιατόρια; Επίσης για το βράδυ της Πρωτοχρονιάς κάποιο καλό εστιατόριο;; Ευχαριστώ πολύ.
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.748
Γεια σας. Πάω και εγώ Βιέννη για Πρωτοχρονιά. Τι μου προτείνετε για παραμονή Πρωτοχρονιάς;; Υπάρχουν ανοιχτά εστιατόρια; Επίσης για το βράδυ της Πρωτοχρονιάς κάποιο καλό εστιατόριο;; Ευχαριστώ πολύ.

Παράθεση
Καλημέρα!

Για Παραμονή Πρωτοχρονιάς θα σας συνιστούσα να πάτε στο Silvesterpfad.
https://wienersilvesterpfad.at/Η γιορτή για την αλλαγή του χρόνου γίνεται στο κέντρο της πόλης. Σε κάθε μια από τις οριζόμενες στο πλάνο πλατείες υπάρχει μουσική και διάφορα σταντ που πουλάνε φαγητό και ποτό. Ο περισσότερος κόσμος επιλέγει να βρίσκεται στην αλλαγή του χρόνου είτε στην πλατεία του Αγίου Στεφάνου που σημαίνει και η καμπάνα,είτε το δημαρχείο,όπου συνήθως εμφανίζονται οι πιο γνωστοί καλλιτέχνες. Εγώ θα σας πρότεινα να πάτε ξεκούραστοι και να γυρίσετε όλες τις πλατείες. Η αίσθηση είναι πραγματικά μαγική. Φορέστε ζεστά ρούχα όμως γιατί το βράδυ κάνει αρκετό κρύο. Καλά να περάσετε!
 

Elena1989

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Καλημέρα!

Για Παραμονή Πρωτοχρονιάς θα σας συνιστούσα να πάτε στο Silvesterpfad.
https://wienersilvesterpfad.at/Η γιορτή για την αλλαγή του χρόνου γίνεται στο κέντρο της πόλης. Σε κάθε μια από τις οριζόμενες στο πλάνο πλατείες υπάρχει μουσική και διάφορα σταντ που πουλάνε φαγητό και ποτό. Ο περισσότερος κόσμος επιλέγει να βρίσκεται στην αλλαγή του χρόνου είτε στην πλατεία του Αγίου Στεφάνου που σημαίνει και η καμπάνα,είτε το δημαρχείο,όπου συνήθως εμφανίζονται οι πιο γνωστοί καλλιτέχνες. Εγώ θα σας πρότεινα να πάτε ξεκούραστοι και να γυρίσετε όλες τις πλατείες. Η αίσθηση είναι πραγματικά μαγική. Φορέστε ζεστά ρούχα όμως γιατί το βράδυ κάνει αρκετό κρύο. Καλά να περάσετε!
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ. Την ημέρα της Πρωτοχρονιάς συνήθως τι κάνουν;; Οργανώνουν κάτι ή μόνο το βράδυ της παραμονής;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.619
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom