Πρόβλημα με την κράτηση ξενοδοχείου..

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
Λογικα το ξενοδοχειο,δεν δεχεται τη συγκεκριμενη καρτα, η οποία επισης, λογικα δεν ειναι πιστωτική .
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Είναι προπληρωμένη και άυλη. Αν ήταν προπληρωμένη και σε πλαστική μορφή δεν θα υπήρχε πρόβλημα.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Γεια σας! Ποιό μπορεί να είναι το πρόβλημα; Το ποσό στην κάρτα επαρκεί για την κράτηση(ίσα ίσα μεν,αλλά φτάνει) και έβγαλα με την ίδια κάρτα και αεροπορικά χωρίς κανενα πρόβλημα! το ξενοδοχείο δεν απαντάει στο mail μου, ούτε και το booking...
Πριν από 20 μέρες στο Βερολίνο μου ζήτησαν την πιστωτική ως εγγύηση αν και ήταν προπληρωμένη όλη η διαμονή τη στιγμή της κράτησης. Μήπως δεν επαρκεί το υπόλοιπο στην κάρτα σου για εγγύηση;
 

Inertia79

Member
Μηνύματα
53
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Ίσως το ξενοδοχείο απαιτεί μόνο πιστωτικές, κι όχι προπληρωμένες ή debit, για να μπορεί να χρεώσει μετά τυχόν έξτρα αν ο πελάτης φύγει χωρίς να πληρώσει.
 

kate_k

Member
Μηνύματα
26
Likes
2
Εντάξει, το θέμα δεν είναι ότι η συγκεκριμένη κάρτα είναι άϋλη αλλά το ότι είναι προπληρωμένη και όχι πιστωτική. Το ακύρωσα και θα επαναλάβω την κράτηση με πιστωτική... Δεν μου απάντησε ούτε το booking, ούτε το ξενοδοχείο ως τώρα, μόνη μου το συμπέρανα...
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Εμενα μου εχει τυχει κατι αλλο αυτες τις μερες-γραφω εδω γιατι ταιριαζει ο τιτλος- προσπαθω να επικοινωνησω με το ξενοδοχειο-το οποιο το εχω πληρωμενο μεσω airfastickets- αλλα σε κανενα email μου δεν εχει απαντησει τοσες ημερες,θελω να το ενημερωσω για τα κρεβατια.Που να στραφω?
 

Inertia79

Member
Μηνύματα
53
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Αρχικά, θα επικοινωνούσα με την airfasttickets γιατί ίσως να μην έχουν φτάσει ακόμα τα στοιχεία της κράτησής σας στο ξενοδοχέιο.
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Δυστηχως δεν μπορω να εκφραστω για το airfast,επικοινωνησα και ηταν αστα ...
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντου
Ειχα το ιδιο πρόβλημα με ξενοδοχείο στο βερολίνο , έχει να κάνει με την κάρτα δέχονται μόνο πιστωτικές , ξαναστείλε στο ξενοδοχείο .Εμένα μου έστειλαν λογαριασμό και έστειλα εκεί το ποσό γιατι ειχα μονο χρεωστική και όχι πιστωτικη.

Απο το booking μου είπαν οτι πολλα ξενοδοχεία στο εξωτερικό δεν δέχονται χρεωστικες ,οι αεροπορικές ομως δεν εχουν προβλημα,ειχα ακριβως το ίδιο πρόβλημα με σένα.
Λύθηκε ομως, μίλησε με booking κ ξενοδοχείο εμενα με εξηπηρέτησαν και ήταν και ευγενικότατοι απο booking.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
Εμενα μου εχει τυχει κατι αλλο αυτες τις μερες-γραφω εδω γιατι ταιριαζει ο τιτλος- προσπαθω να επικοινωνησω με το ξενοδοχειο-το οποιο το εχω πληρωμενο μεσω airfastickets- αλλα σε κανενα email μου δεν εχει απαντησει τοσες ημερες,θελω να το ενημερωσω για τα κρεβατια.Που να στραφω?
δεν μπορεις να τους παρεις τηλέφωνο?
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Μου απαντησαν σημερα το απογευμα μετα απο 3 εμαιλ...ενα απο το σαιτ τους ενα απο το εμαιλ μου κ απο το αιρφαστ...τους επριξα αλλα φτανει που συννενοηθηκα!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.773
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom