Πρόβλημα στο site

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Εξαρτάται τί θέλουμε να πετύχουμε. Αν θέλουμε να ξεφορτωθούμε εντελώς τις διαφημίσεις θα πρέπει να έχουμε κάτι του στυλ 150 μέλη με 4-5€ το μήνα, ώστε να καλύπτονται ως ένα βαθμό τα έξοδα, δε περιμένω ότι θα καλύπτονται όλα, εξάλλου 15 χρόνια μόνο μία χρονιά (το 2012) δεν έβαλα χρήματα
Να το βάλεις μπρος κι ας μην ξεφορτωθείς τις διαφημίσεις. 😉
 
D

Delmem37668

Guest
Εξαρτάται τί θέλουμε να πετύχουμε. Αν θέλουμε να ξεφορτωθούμε εντελώς τις διαφημίσεις θα πρέπει να έχουμε κάτι του στυλ 150 μέλη με 4-5€ το μήνα, ώστε να καλύπτονται ως ένα βαθμό τα έξοδα, δε περιμένω ότι θα καλύπτονται όλα, εξάλλου 15 χρόνια μόνο μία χρονιά (το 2012) δεν έβαλα χρήματα από την τσέπη μου για να ζει το φόρουμ.

Είναι μια δύσκολη κατάσταση, την οποία προσπαθώ να σκεφτώ εδώ και ένα χρόνο πώς μπορώ να λύσω, αλλά δεν υπάρχει εύκολη απάντηση.

Στο Board Game BBQ για παράδειγμα που έλεγα πριν, έχουμε γύρω στους 50 υποστηρικτές αλλά η συνεισφορά τους είναι μεγαλύτερη ανά άτομο δεδομένης της διαφορετικής οικονομικής άνεσης που έχουν εδώ - αλλά ο τρόπος που τους προσφέρουμε κάτι σε αντάλλαγμα είναι ότι έχουμε στο discord μας (που είναι σαν ένα φόρουμ με λάιβ τσατ) μια κρυφή ενότητα μόνο γι'αυτούς, και επίσης πέραν των κανονικών επεισοδίων του podcast, ηχογραφούμε και έξτρα επεισόδια που δίνουμε μόνο στους υποστηρικτές. Αλλά οι περισσότεροι έχουν γίνει υποστηρικτές κυρίως γιατί τους αρέσει το βασικό περιεχόμενο που δημιουργούμε (τα podcast) και θέλουν να συμβάλουν στην επιβίωσή του.
είναι κρίμα να πάει χαμένο το περιεχόμενο τόσων χρηστών (οποίο και να είναι αυτό) όλα αυτά τα χρόνια.
η συνδρομητική υπηρεσία δεν θα πιάσει εύκολα, και οι διαφημίσεις για πολλά σαιτ είναι μονόδρομος.
δεν έχω γνώση δυστυχώς πόσο κοστίζουν οι σερβερ και τι δίνουν σαν αντάλλαγμα για ''δωρεάν'' φιλοξενία.
όπως είπε και ο κουκ από την αππλ (ίσως μερικοί διαφωνήσουν) τίποτε δεν είναι δωρεάν και ο χρήστης είναι το ποιόν.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
είναι κρίμα να πάει χαμένο το περιεχόμενο τόσων χρηστών (οποίο και να είναι αυτό) όλα αυτά τα χρόνια.
η συνδρομητική υπηρεσία δεν θα πιάσει εύκολα, και οι διαφημίσεις για πολλά σαιτ είναι μονόδρομος.
δεν έχω γνώση δυστυχώς πόσο κοστίζουν οι σερβερ και τι δίνουν σαν αντάλλαγμα για ''δωρεάν'' φιλοξενία.
όπως είπε και ο κουκ από την αππλ (ίσως μερικοί διαφωνήσουν) τίποτε δεν είναι δωρεάν και ο χρήστης είναι το ποιόν.
Δεν υφίσταται "δωρεάν" φιλοξενία.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.341
Likes
14.203
Εξαρτάται τί θέλουμε να πετύχουμε. Αν θέλουμε να ξεφορτωθούμε εντελώς τις διαφημίσεις θα πρέπει να έχουμε κάτι του στυλ 150 μέλη με 4-5€ το μήνα, ώστε να καλύπτονται ως ένα βαθμό τα έξοδα, δε περιμένω ότι θα καλύπτονται όλα, εξάλλου 15 χρόνια μόνο μία χρονιά (το 2012) δεν έβαλα χρήματα από την τσέπη μου για να ζει το φόρουμ.
Νόμιζα(λάθος βέβαια) ότι μετά από τόσα χρόνια τουλάχιστον θα καλυπτόνταν τα έξοδα από τις διαφημίσεις και δεν θα έβαζες χρήματα από την τσέπη σου.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Νόμιζα(λάθος βέβαια) ότι μετά από τόσα χρόνια τουλάχιστον θα καλυπτόνταν τα έξοδα από τις διαφημίσεις και δεν θα έβαζες χρήματα από την τσέπη σου.
Πού τέτοια τύχη - υπήρξαν τέτοιες εκλάμψεις όπως έγραψα παραπάνω, αλλά από τη στιγμή που δεν υπάρχει άλλος τρόπος εσόδων (όπως πχ προσπαθήσαμε με το Go που δεν περπάτησε), είναι αναπόφευκτο όταν στηρίζεσαι μόνο σε διαφημίσεις.

Γι'αυτό κοιτάω να βρω εναλλακτικές πηγές εσόδων.
 

LikeNoOther

Member
Μηνύματα
63
Likes
138
Επόμενο Ταξίδι
Προς αναζήτηση...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βόρεια Κορέα
Παρατήρησα ότι όταν γράφω το όνομα μιας πόλης σε ορισμένες περιπτώσεις δημιουργεί υπερσύνδεσμο από μόνο του για το Booking. Τι φάση;!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Παρατήρησα ότι όταν γράφω το όνομα μιας πόλης σε ορισμένες περιπτώσεις δημιουργεί υπερσύνδεσμο από μόνο του για το Booking. Τι φάση;!
Αυτή είναι η φάση :welcome: Διάβασε τα αμέσως προηγούμενα μηνύματα.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Δεν μπορώ με τίποτα να κάνω παράθεση μηνύματα λόγο της κάτω διαφήμισης.

Screenshot_20210923-131852_Chrome.jpg
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
μια λύση είναι να επιλέξεις από τις ρυθμίσεις του chrome το Για υπολογιστή.
Έκανα την δουλειά μου, αλλά μου βγήκαν τα μάτια.

Μήπως αν αγοράσεις τίποτα θα σταματήσει να εμφανίζεται;:haha:
Χαχχαχα και να πω ότι μπαίνω και τα βλέπω... 😇
 

patsman

Member
Μηνύματα
191
Likes
523
Δεν ξέρω αν εμφανίζεται και σε άλλους, αλλά σήμερα, όποτε προσπαθώ να μπω στο site και στο forum, με προειδοποιούν τα διάφορα συστήματα ασφαλείας ότι μπαίνω σε επικίνδυνα μονοπάτια και ότι πρέπει να προχωρήσω με δική μου ευθύνη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.825
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom