Ιταλία Πρόγραμμα για βόρεια Ιταλία

titikos

Member
Μηνύματα
159
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Γ. Διαμονη στη Βερονα.
@paefstra καλημέρα. Με μπερδεύεις. Έχω διαβάσει τόσα ωραία πράγματα για Μπέργκαμο. Θα κοιτάξω αν υπάρχει κάποια ιστορία για Βερόνα. Μια ημέρα δεν φτάνει στη Βερόνα;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
@paefstra καλημέρα. Με μπερδεύεις. Έχω διαβάσει τόσα ωραία πράγματα για Μπέργκαμο. Θα κοιτάξω αν υπάρχει κάποια ιστορία για Βερόνα. Μια ημέρα δεν φτάνει στη Βερόνα;
Μα εσυ ζητησες εναλλακτικη προταση και τωρα λες οτι σε μπερδευει η αλλαγη πλανου?
Οχι δεν φτανει, θελει και βραδυ, απο το να περασεις ολα τα βραδια στο Μπεργκαμο.
 

titikos

Member
Μηνύματα
159
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Μα εσυ ζητησες εναλλακτικη προταση και τωρα λες οτι σε μπερδευει η αλλαγη πλανου?
Οχι δεν φτανει, θελει και βραδυ, απο το να περασεις ολα τα βραδια στο Μπεργκαμο.
@paefstra είναι γλυκό μπέρδεμα. Θα το ψάξω
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.926
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα σε όλους.
Άφιξη στο αεροδρόμιο του Μπέργκαμο Τετάρτη μεσημέρι κ αναχώρηση Σάββατο μεσημέρι. Τέλος Ιανουαρίου.
Θα ήθελα τη γνώμη σας κ τις συμβουλές σας.
Συμφωνώ κι εγώ με @paefstra ,έχεις μέρες για να προλάβεις να δεις και τις δύο πόλεις (Bergamo-Verona) είναι το πλέον εύκολο.
 

titikos

Member
Μηνύματα
159
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Συμφωνώ κι εγώ με @paefstra ,έχεις μέρες για να προλάβεις να δεις και τις δύο πόλεις (Bergamo-Verona) είναι το πλέον εύκολο.
Λοιπόν σκέφτομαι Τετάρτη 26 να πάω Βερόνα με διανυκτέρευση. Πέμπτη Βερόνα κ κατά τις 17:00 αναχώρηση για Μπέργκαμο μέχρι Σάββατο μεσημέρι που είναι η αναχώρηση.
Για να πάω Βερόνα από το αεροδρόμιο βλέπω ότι πρέπει να πάω Μπέργκαμο που είναι ο σιδηροδρομικος σταθμός. Γνωρίζετε άλλο τρόπο;
Νομίζετε ότι πρέπει να κλείσω τα σιδηροδρομικά εισιτήρια από πιο πριν;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Λοιπόν σκέφτομαι Τετάρτη 26 να πάω Βερόνα με διανυκτέρευση. Πέμπτη Βερόνα κ κατά τις 17:00 αναχώρηση για Μπέργκαμο μέχρι Σάββατο μεσημέρι που είναι η αναχώρηση.
Για να πάω Βερόνα από το αεροδρόμιο βλέπω ότι πρέπει να πάω Μπέργκαμο που είναι ο σιδηροδρομικος σταθμός. Γνωρίζετε άλλο τρόπο;
Νομίζετε ότι πρέπει να κλείσω τα σιδηροδρομικά εισιτήρια από πιο πριν;
Flixbus απο αεροδρομιο. Το εχω κανει με τρενο και βαρεθηκα τις αλλαγες μεσων.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.926
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Για να πάω Βερόνα από το αεροδρόμιο βλέπω ότι πρέπει να πάω Μπέργκαμο που είναι ο σιδηροδρομικος σταθμός. Γνωρίζετε άλλο τρόπο;
Τσέκαρε τα δρομολόγια της flixbus, μήπως και έχει κάποιο που βολευει και φύγετε κατευθείαν απο αεροδρόμιο.
Αλλιώς δεν ειναι τίποτα ο σιδηροδρομικός σταθμός, 10 λεπτά και η στάση ακριβώς έξω από την πορτα των αφίξεων.
Νομίζετε ότι πρέπει να κλείσω τα σιδηροδρομικά εισιτήρια από πιο πριν;
Στη δική μου λογική ναι, δε μου αρέσει να ψάχνομαι τελευταία στιγμή. Φρόντισε μόνο να είσαι εντάξει με τις ώρες.

Ωραίο πρόγραμμα!
 

titikos

Member
Μηνύματα
159
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Τσέκαρε τα δρομολόγια της flixbus, μήπως και έχει κάποιο που βολευει και φύγετε κατευθείαν απο αεροδρόμιο.
Αλλιώς δεν ειναι τίποτα ο σιδηροδρομικός σταθμός, 10 λεπτά και η στάση ακριβώς έξω από την πορτα των αφίξεων.

Στη δική μου λογική ναι, δε μου αρέσει να ψάχνομαι τελευταία στιγμή. Φρόντισε μόνο να είσαι εντάξει με τις ώρες.

Ωραίο πρόγραμμα!
@psilos3 καλημέρα.
Τα δρομολόγια της flixbus δεν βολεύουν. Γνωρίζεις τι γίνεται αν βγάλω εισιτήριο αλλά χάσω το τρένο; Πάω με το επόμενο ή πληρώνω πάλι εισιτήρια;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
@psilos3 καλημέρα.
Τα δρομολόγια της flixbus δεν βολεύουν. Γνωρίζεις τι γίνεται αν βγάλω εισιτήριο αλλά χάσω το τρένο; Πάω με το επόμενο ή πληρώνω πάλι εισιτήρια;
H διαδικασία αγοράς εισιτηρίων είναι πολύ απλή και γρήγορη είτε από trenitalia είτε από οmio. Μπορείτε να τα βγάλετε όταν προσγειωθείτε. Κάντε απλά μια προπόνηση πιο πριν.
 
D

Delmem38110

Guest
Λοιπόν σκέφτομαι Τετάρτη 26 να πάω Βερόνα με διανυκτέρευση. Πέμπτη Βερόνα κ κατά τις 17:00 αναχώρηση για Μπέργκαμο μέχρι Σάββατο μεσημέρι που είναι η αναχώρηση.
Για να πάω Βερόνα από το αεροδρόμιο βλέπω ότι πρέπει να πάω Μπέργκαμο που είναι ο σιδηροδρομικος σταθμός. Γνωρίζετε άλλο τρόπο;
Νομίζετε ότι πρέπει να κλείσω τα σιδηροδρομικά εισιτήρια από πιο πριν;
ο πιο γρήγορος τρόπος να πας Βερόνα αν δεν βολεύει το λεωφορείο fixbus είναι να πας ανάποδα..
παίρνεις το λεωφορείο για κεντρικό σταθμό του Μιλάνου ακριβώς έξω από τος αεροσταθμό στο μπεργκαμο (παίρνει περίπου μια ώρα) και από Μιλάνο τρένο για Βερόνα.
όταν θα είσαστε στο λεωφορείο βγάζετε και το εισιτήριο με το τρένο.
τα τρένα από μπεργκαμο έχουν ανταπόκριση μπρεσια και είναι χρονοβόρα. υπήρχαν κάνα δυο απευθείας τοπικά αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι σε κίνηση τώρα. και αυτά ήταν χρονοβόρα.
αλλά είδα ότι έχει πολλά λεωφορεία (11 δρομολόγια κάθε μέρα) από μπεργαμο αεροδρόμιο για Βερόνα πως και δεν σα βολεύει κάποιο; με φιξμπας
μήπως έβαλες απλά μπεργκαμο;
πρέπει να βάλεις bergamo orio al serio
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
ο πιο γρήγορος τρόπος να πας Βερόνα αν δεν βολεύει το λεωφορείο fixbus είναι να πας ανάποδα..
παίρνεις το λεωφορείο για κεντρικό σταθμό του Μιλάνου ακριβώς έξω από τος αεροσταθμό στο μπεργκαμο (παίρνει περίπου μια ώρα) και από Μιλάνο τρένο για Βερόνα.
όταν θα είσαστε στο λεωφορείο βγάζετε και το εισιτήριο με το τρένο.
τα τρένα από μπεργκαμο έχουν ανταπόκριση μπρεσια και είναι χρονοβόρα. υπήρχαν κάνα δυο απευθείας τοπικά αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι σε κίνηση τώρα. και αυτά ήταν χρονοβόρα.
Το ίδιο θα του βγει χρονικά. Μπορεί να είναι και πιο γρήγορος ο δεύτερος τρόπος. Έχει να κάνει με τα δρομολόγια που θα επιλέξει τις ωρες που θέλει.
 
D

Delmem38110

Guest
Το ίδιο θα του βγει χρονικά. Μπορεί να είναι και πιο γρήγορος ο δεύτερος τρόπος. Έχει να κάνει με τα δρομολόγια που θα επιλέξει τις ωρες που θέλει.
δυο ώρες και 11 λεπτά μαξ το δίνει τώρα με πολλές επιλογές και δυο τρένα ανά ώρα. έχουν αλλάξει πολύ τα δεδομένα άρα τρένο από τις 08:00 μέχρι τις 22:06, παλιότερα ήταν γολγοθάς. μια αλλαγή στο ροβατο και ελάχιστα στη μπρεσια.
άρα μπεργαμο Βερόνα με τρένο έχει πολύ συχνά δρομολόγια. έχω πάρα πολλά χρόνια να το κάνω αυτό. συνήθως η με παίρνουν η νοικιάζω αυτοκίνητο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom