Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

drDorothy

Member
Μηνύματα
120
Likes
1.027
Πως γίνεται να ψάξω πτήσεις από Αθήνα για Νέα Υόρκη ή Τόκιο πχ όταν στην λίστα προς δεν υπάρχουν οι συγκεκριμένες πόλεις. Ενώ υπάρχει κανονικά δρομολόγιο στο σάιτ της aegean.
Κάνω κάτι λάθος στην αναζήτηση;

View attachment 455023
Δεν ξέρω αυτό στο Screenshot από που είναι, πάντως μιλάει για εξαργυρωση πόντων (όχι μιλίων). Για εξαργυρωση με μίλια πας από το σαιτ ή την εφαρμογή της aegean στη σελίδα του miles and bonus λογαριασμού σου, στο πεδίο εξαργυρωση μιλίων --> αεροπορικο εισιτήριο.

Εξαργυρωση πόντων γίνεται μόνο σε πτήσεις με aegean αποκλειστικά (όχι με τις άλλες Star aliance εταιρείες), άρα γιαυτό δε σου βγάζει καν τους προορισμούς.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.733
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία

Zinoviap

Member
Μηνύματα
53
Likes
62
Mεσω του σαιτ της aegean δεν μου αναγνωρίζει το pnr
Ή μήπως ο κωδικός που μου εδωσαν απο aegean δεν είναι pnr και είναι απλά ο κωδικος κρατησης της united?
 

Zinoviap

Member
Μηνύματα
53
Likes
62
@Tsokrat
Εσυ προσπαθείς να κλεισεις εισιτήρια με πόντους alpha bank και όχι με μίλια aegean
Με πόντους μπορεις να κλεισεις μόνο για πτησεις aegean. Η aegean δεν παει ουτε νεα υόρκη ούτε τόκυο
Αυτό που μπορείς να κανεις είναι να μετατρεψεις τους πόντους σε μίλια ( αν μετατρέπονται/ δλδ αν τους εχεις μαζεψει με καρτες aegean alpha bank) και μετα να πας σε εξαργυρωση μιλιων- αεροπορικο εισιτηριο
 

drDorothy

Member
Μηνύματα
120
Likes
1.027
Mεσω του σαιτ της aegean δεν μου αναγνωρίζει το pnr
Ή μήπως ο κωδικός που μου εδωσαν απο aegean δεν είναι pnr και είναι απλά ο κωδικος κρατησης της united?
Σε πτήση με μίλια που είχα κλείσει πρόσφατα με United, έκανα κάθε επεξεργασία από το σαιτ της United. Είμαι 99% σίγουρη ότι χρησιμοποιουσα τον κωδικό κράτησης της Aegean.

Μήπως να δοκιμάσεις με τον κωδικό κράτησης (της aegean, που βλέπεις στην κράτηση) και όχι το pnr?

Επίσης αν πρόκειται για πτήση με μετεπιβιβαση η επεξεργασία γίνεται από την εταιρεία της πρώτης χρονικά πτήσης (μου είπε χτες το τηλεφωνικό κέντρο της aegean).
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Mεσω του σαιτ της aegean δεν μου αναγνωρίζει το pnr
Ή μήπως ο κωδικός που μου εδωσαν απο aegean δεν είναι pnr και είναι απλά ο κωδικος κρατησης της united?
Θα μπεις στο site της united, θα βάλεις τον κωδικό κράτησης που έχει από την Aegean και θα βρεις μετά τον κωδικό κράτησης που αντιστοιχεί στην United.

Επίσης μπορείς να διαλέξεις και θέση ή να κάνεις αναβάθμιση σε economy plus
 

Zinoviap

Member
Μηνύματα
53
Likes
62
Όταν το κανω αυτο μου δινει ολες τις δυνατοτητες που λες αλλα οταν παταω πανω για να συνεχισω πχ change flights βγαζει αυτο το μηνυμα:
 

Attachments

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Όταν κλείνεις award για άλλους, μπορείς να βάλεις κουπόνι βαλίτσας που είναι από το δικό σου ονομα? Επίσης, αν κλείσεις το flex που δεν έχει βαλίτσα, μπορείς να την προσθέσεις μετά, με κουπόνι ή όχι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Όταν κλείνεις award για άλλους, μπορείς να βάλεις κουπόνι βαλίτσας που είναι από το δικό σου ονομα? Επίσης, αν κλείσεις το flex που δεν έχει βαλίτσα, μπορείς να την προσθέσεις μετά, με κουπόνι ή όχι.
Μονο στο δικο σου μπορεις να προσθεσεις δωρεαν βαλιτσα απο κουπονι. Σε αλλον πρεπει να πληρωσεις το κοστος βαλιτσας απο το manage my booking.
 

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Μονο στο δικο σου μπορεις να προσθεσεις δωρεαν βαλιτσα απο κουπονι. Σε αλλον πρεπει να πληρωσεις το κοστος βαλιτσας απο το manage my booking.
Μπορεις να βάλεις κουπόνι σε award εισιτηριο?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.561
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom