Ισπανία Πρώτη φορά στη Βαρκελώνη

pan82

Member
Μηνύματα
628
Likes
786
φίλε panpan μιας και απ ότι ξέρω μάλλον είσαι μόνιμος Βαρκελώνης να ρωτήσω μιας και έρχομαι τρίτη και βλέπω γενικά βροχές καταιγίδες μέσα στη βδομάδα και θερμοκρασίες 13-14 ελαχιστη με 22-23 μεγιστη, γενικά τι παίζει από ντύσιμο; γιατί ετοίμασαμε βαλίτσα με βερμουδες και κοντομάνικα θεωρώντας ότι θα εχει παραπλήσιο με εδώ καιρο. Εχει δροσιά αρκετή; Οι βροχές είναι γενικά έντονες η γρήγορες μπόρες;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Ναι σήμερα μας τα χάλασε ο καιρός.Είχε αρκετή βροχή,αλλά εγώ κυκλοφοράω με σορτσάκι.
Για καλό και κακό πάρε κανένα μπουφανάκι,αν και οι βροχές που βλέπω στην πρόγνωση θα είναι λίγες.
Μακρυμάνικα συνήθως εδώ φοράμε τον Νοέμβριο.
 

pan82

Member
Μηνύματα
628
Likes
786
Ναι σήμερα μας τα χάλασε ο καιρός.Είχε αρκετή βροχή,αλλά εγώ κυκλοφοράω με σορτσάκι.
Για καλό και κακό πάρε κανένα μπουφανάκι,αν και οι βροχές που βλέπω στην πρόγνωση θα είναι λίγες.
Μακρυμάνικα συνήθως εδώ φοράμε τον Νοέμβριο.
Καλά εννοείται ένα μπουφάνακι και ένα μακρύ παντελόνι μπαίνουν και το κατακαλοκαιρο για σιγουριά απλά είδα βροχές και τέτοιες θερμοκρασίες και σκέφτηκα ότι στο χωριό μου το βράδυ έπεφτε 19 και κρυώνες αν πέσει 14-15 μήπως θέλει και μακρυμάνικα για αυτο, γενικά δε κρυώνω εύκολα αλλά επειδή η κοπελιά κρυώνει να τη προετοιμάσω... Ευχαριστώ πολύ
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Κοίτα να σου πω,δεν είμαι και ο ποιο κατάλληλος να σου πω για το κρύο γιατί τον χειμώνα
που βγάζει το κρύο εγώ σκεπάζομαι με σεντόνι.Αλλά ας έχει η κοπελιά μια ζακέτα μαζί της.
Σε γενικές γραμμές δεν έχει κρύο.
 

pan82

Member
Μηνύματα
628
Likes
786
Κοίτα να σου πω,δεν είμαι και ο ποιο κατάλληλος να σου πω για το κρύο γιατί τον χειμώνα
που βγάζει το κρύο εγώ σκεπάζομαι με σεντόνι.Αλλά ας έχει η κοπελιά μια ζακέτα μαζί της.
Σε γενικές γραμμές δεν έχει κρύο.
Πάλι καλά αν και με τόση βροχη που βλέπω έχουμε ήδη ξενερώσει πολύ. Λες και θα ανοίξουν οι ουρανοί δείχνει η πρόγνωση από πέμπτη ως Σάββατο οπότε σκέφτομαι ότι αν βρέχει ακατάπαυστα θα ναι πόλυ δύσκολο να γυρίσεις το οτιδήποτε. Πολύ κρίμα γιατί θέλαμε να δούμε τη πόλη ηλιόλουστη και μάλλον δε θα το πετύχουμε ούτε μέρα όπως το βλέπω
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Μην απελπιζεσαι,βρες πραματα που μπορεις να δεις σε βροχερο καιρο(μουσεια,εκκλησιες)και κανε ενα πιο ευελικτο προγραμμα.Ε,δεν θα βρεχει και συνεχεια!Να περασεις καλα!
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Πάρτε καλά παππουτσια και αγοραστε από τα αδιάβροχα που είναι σαν σακούλες. Είναι λίγο αντιαισθητικες αλλά δεν σας νοιάζει. Τις γυρες σας θα τις κάνετε
 

pan82

Member
Μηνύματα
628
Likes
786
Ευχαριστώ παιδιά, ευτυχώς που έχουμε κανονική βαλίτσα και έτσι προστέθηκαν και μποτάκια και αδιάβροχα και επιπλέον μακρυμάνικα. Απλά όπως και να έχει μιας και είμαστε πολύ του περπάτηματος και όχι τόσο των μουσείων τη ξενερα τη φάγαμε αλλά τι να κάνεις. Θα επιστρέψω με εντυπώσεις. Ευχαριστώ πολύ όλους για τη βοήθεια!!
 
Μηνύματα
41
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Καλησπέρα σας
Λίγες ερωτησούλες αν μου επιτρέπετε για Ισπανία που θα επισκεφτώ με άλλα 5 άτομα αρχές Οκτώβρη..Θα φτάσουμε αργά στη Χιρωνα όποτε έκλεισα στην περιοχή Rambla Libertat ένα διαμέρισμα..Την επόμενη ήμερα αναχωρούμε για Βαρκελώνη..Δώστε μου σας παρακαλώ λίγα απο τα φώτα σας..Πως πάμε Βαρκελώνη?Η περιοχή που θα μείνουμε σε Barca λέγετε C. Floridablanca..Για τις μετακινήσεις μας είναι καλύτερα να περνούμε ταξί;Υπάρχουν ταξί 6 ατόμων;ή να βγάλουμε την Barcelona Card; Από που άραγε να αρχίσουμε την ξενάγηση;Σας ευχαριστώ πολύ
Φωτεινή
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.149
Likes
5.373
Για τις μετακινήσεις μας είναι καλύτερα να περνούμε ταξί;
Αναλόγως την περίπτωση. Το ταξί πάντως είναι προσιτό. Είναι μία εναλλακτική για μετακίνηση.

Υπάρχουν ταξί 6 ατόμων;ή να βγάλουμε την Barcelona Card;
Υπάρχουν αλλά αν θυμάμαι καλά, έχουν μία μικρή επιβάρυνση.

Από που άραγε να αρχίσουμε την ξενάγηση
Από εκεί που σας ενδιαφέρει περισσότερο.
Υπάρχουν άπειρες πληροφορίες στο φόρουμ για την Βαρκελώνη. Άρχισε το διάβασμα. Κοντεύουν οι μέρες!:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.735
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom