Ισπανία Πρώτη φορά στη Βαρκελώνη

panpan

Member
Μια διευκρίνηση. Εσύ μπορεί να το ξέρεις αλλά θα το γράψω για τους επόμενους που θα χρειαστεί να το διαβάσουν. Το μουσείο -σπίτι του Νταλί είναι στο Port Liigat δίπλα από το Cadaques περίπου στα 10 λεπτά μακριά. Αν είναι να πας την ίδια ημέρα και στο Φιγκέρας κατά την γνώμη μου να πας πρώτα
στο σπίτι του το πρωί και μετά στο θέατρο-μουσείο στο Φιγκέρας.

Яна

Member
Μια διευκρίνηση. Εσύ μπορεί να το ξέρεις αλλά θα το γράψω για τους επόμενους που θα χρειαστεί να το διαβάσουν. Το μουσείο -σπίτι του Νταλί είναι στο Port Liigat δίπλα από το Cadaques περίπου στα 10 λεπτά μακριά. Αν είναι να πας την ίδια ημέρα και στο Φιγκέρας κατά την γνώμη μου να πας πρώτα
στο σπίτι του το πρωί και μετά στο θέατρο-μουσείο στο Φιγκέρας.
Α, εγώ τα είχα ανάποδα στο μυαλό μου να τα κάνω. Για να καταλήξω στο Καντακες που είναι πιο όμορφο και να κάτσω εκεί για ξεκούραση.

EIRHNH2

Member
Επόμενο Ταξίδι
βρε λες Μαλτα;
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Εμεις ειχαμε μεινει 5 μερες γεματες βαρκελωνη και μια χιρονα. Οταν πηγαγιναμε απο βαρκελωνη με τρενο χιρονα διαπιστωσαμε οτι το ιδιο τρενο παει κ φιγκερες... πληρωσαμε λιγα παραπανω στο εισιτηριο, και με τις βαλιτσες οπως ημασταν πηγαμε φιγκερες , αφησαμε σε καποιο σταθμο (νομιζω των λεοφωρειων αν θυμαμαι καλα... ) τις βαλιτσες να μας τις φυλανε με μικρη χρεωση και καναμε τη βολτα μας ... μετα το μουσειο του Νταλι και μια μικρη βολτσιτσα πηραμε τα πραγματα κ επιστρεψαμε στη χιρονα...

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
31.518
Μέλη
36.029
Νεότερο μέλος
Spiros89

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom