Ισπανία Πρώτη φορά στη Βαρκελώνη

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.636
Likes
12.456
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλημέρα.
ερώτηση τι να κάνω ?
εχω ξεχαασει κάτι? να πάω μια εκδρομή μισής μέρας ? που προτείνεται ? montserrat? η όχι? περιμένω...
ευχαριστώ πολύ κ συγνώμη αν σας κούρασα
Girona ή βόλτες στο κέντρο ξανά.
 

geomax13

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ (DONE)
El Born είναι περιοχή περίπου στο τρίγωνο Γοτθικης Συνοικίας και Barceloneta. Ζωντανή περιοχή και εκείνη.
Χωρίς αυτοκίνητο δε ξέρω αν αξίζει εκδρομή εκτός.Μονο Montserrat ίσως που έχει τρενο
Καλημέρα κ ευχαριστώ, κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου κ εγώ έχει κάτι εκδρομές με 80 €για Montserrat... Θα τις δω....

Για μισή ημέρα,ναι Montserrat.Για ολόκληρη ημέρα Girona.
Ευχαριστώ
 
Last edited by a moderator:

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλημέρα κ ευχαριστώ, κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου κ εγώ έχει κάτι εκδρομές με 80 €για Montserrat... Θα τις δω....
Πολλά είναι τα λεφτά νομίζω. Πες μας τι περιλαμβάνει;
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
αν εχεις χρονο κανε μια μονοημερη εκδρομη (πας με τρενο) στην γραφικη κ πανεμορφη Girona αν σου αρεσουν τα στενα δρομακια κ οι ομορφοι ναοι
 

geomax13

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ (DONE)
Πολλά είναι τα λεφτά νομίζω. Πες μας τι περιλαμβάνει;
Καλημέρα , ειναι 70 € και περιλαμβάνει παραλαβή κ μεταφορα στο montserrat , ενα μικρο tour κ μετα μεταφορα σε ενα αμπελωνα Oller del mas δοκιμή κρασιού κ κάτι τάπας ...διάρκεια εκδρομής 6.30 ώρες ..
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.636
Likes
12.456
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλημέρα , ειναι 70 € και περιλαμβάνει παραλαβή κ μεταφορα στο montserrat , ενα μικρο tour κ μετα μεταφορα σε ενα αμπελωνα Oller del mas δοκιμή κρασιού κ κάτι τάπας ...διάρκεια εκδρομής 6.30 ώρες ..
Αν μιλάτε για 6:30 ώρες, πάτε Girona και κερδίζετε πολλά χρήματα.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
OK, θα το κοιτάξω ,αν μπορείτε να μου δωσετε κάποιες οδηγίες για την εκδρομή
Παίρνεις το τρένο και τριγυρνάς στην παλιά πόλη της Girona!Διαδρομή γύρω στη 1:30 ωρα να πας.
Έχει ποτάμι,εκκλησίες και αρχαία τείχη πάνω στα οποία μπορείς να περπατήσεις και να έχεις πανοραμική θέα της πόλης. Η παλιά πόλη περπατιέται σε λίγες ώρες.
Μια ιδέα του τι μπορεί να δεις:
https://theculturetrip.com/europe/spain/articles/20-must-visit-attractions-in-girona/
Αν είσαι φαν του Game of Thrones να σε ενημερώσω ότι εκεί έχουν πραγματοποιηθεί γυρίσματα της σειράς.
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.636
Likes
12.456
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
OK, θα το κοιτάξω ,αν μπορείτε να μου δωσετε κάποιες οδηγίες για την εκδρομή
Ό,τι σου είπε ο @serginio θα σου έλεγα κι εγώ (- το got που δεν ασχολούμαι). Αν κλείσεις από τώρα τα εισιτήρια θα βρεις καλές τιμές και για τα γρήγορα τρένα που κάνουν 40'. Δες εδώ για δρομολόγια και τιμές https://venta.renfe.com/vol/home.do?c=_oF2C. Για τη διαδικασία αγοράς και έκδοσης έχει faq αλλά στα ισπανικά. Αν δεν γνωρίζεις τη γλώσσα, κάνε μετάφραση. Επέλεξε εισιτήρια ida y vuelta για καλύτερη τιμή μετ' επιστροφής.
 

geomax13

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ (DONE)
Ό,τι σου είπε ο @serginio θα σου έλεγα κι εγώ (- το got που δεν ασχολούμαι). Αν κλείσεις από τώρα τα εισιτήρια θα βρεις καλές τιμές και για τα γρήγορα τρένα που κάνουν 40'. Δες εδώ για δρομολόγια και τιμές https://venta.renfe.com/vol/home.do?c=_oF2C. Για τη διαδικασία αγοράς και έκδοσης έχει faq αλλά στα ισπανικά. Αν δεν γνωρίζεις τη γλώσσα, κάνε μετάφραση. Επέλεξε εισιτήρια ida y vuelta για καλύτερη τιμή μετ' επιστροφής.
ευχαριστώ πολύ για την βοηθεια παιδιά .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.122
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom