Πτήσεις με ανταπόκριση

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
538
Likes
2.750
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Ακριβώς όπως τα λέει και το μέλος nikos1986. Δεν μπορείς να χάσεις κάποιο σκέλος. Πριν από κάποιους μήνες, ζήτησα από την Etihad να μην χρησιμοποιήσω μια μικρή πτήση εσωτερικού ( στο Βιετνάμ, πριν επιστρέψω Ελλάδα) και δεν με άφησαν.
 

Gelis123

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γειά σας,
Φεύγω σε μερικές μέρες για Κίνα και έχω κλείσει ηλεκτρονικά τα εισιτήρια μου. Από Θεσσαλονίκη με aegean για Düsseldorf και από εκεί με Lufthansa για Φρανκφούρτη και μετά Πεκίνο. Οι απορίες που έχω είναι οι εξής:
Θα πρέπει να κάνω check in σε κάθε μου στάση και να τρέχω για την αποσκευη μου;
Που είναι προτιμότερο να αλλάξω συνάλλαγμα;
Επίσης θέλω προτάσεις από όσους έχουν επισκεφτεί το Πεκίνο ;)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Μπορείς να παραδώσεις την αποσκευή σου μια φορά στην Θεσσαλονίκη.Και να κάνεις ηλεκτρονικά το check-in.
 

Gelis123

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Check in ηλεκτρονικά πρέπει να κάνω και στις 2 εταιρίες ξεχωριστά για κάθε πτήση;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Μάλλον.Δεν ξέρω αν υπάρχει δυνατότητα για ένα check in μέσω της airtickets.Δεν τους ρωτάς καλύτερα;Πρακτορείο είναι,πελάτης είσαι δοκιμάζεις και το service τους.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.964
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μάλλον.Δεν ξέρω αν υπάρχει δυνατότητα για ένα check in μέσω της airtickets.Δεν τους ρωτάς καλύτερα;Πρακτορείο είναι,πελάτης είσαι δοκιμάζεις και το service τους.
Αμα δεν έχετε ιδέα, μην απαντάτε ότι σας κατέβει στο κεφάλι. Προφανώς ένα checkin θα κάνει μόνο, η βαλίτσα θα πάει απευθείας Πεκίνο και δεν έχει σχέση η airtickets με το checkin.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Αμα δεν έχετε ιδέα, μην απαντάτε ότι σας κατέβει στο κεφάλι. Προφανώς ένα checkin θα κάνει μόνο, η βαλίτσα θα πάει απευθείας Πεκίνο και δεν έχει σχέση η airtickets με το checkin.
Για να απαντάς κάτι μου λέει ότι πλήττεις εκεί στο Longyearbyen :D
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μάλλον.....Δεν ξέρω...Δεν τους ρωτάς καλύτερα;
Αμα δεν έχετε ιδέα, μην απαντάτε ότι σας κατέβει στο κεφάλι. Προφανώς ένα checkin θα κάνει μόνο,
Υπερβολικος εισαι...δεν ηταν σαφης η απαντηση? Σε ερωτημα που καθε αλλο παρα προφανες ειναι στο μεσο ταξιδιωτη..απο τα δύσκολα θα ελεγα για οποιον δεν το χει κανει με 2 εταιρειες...
 

Filipt1

Member
Μηνύματα
23
Likes
16
Καλησπέρα
Έχω μια απορία σχετικα με το τι παιζει όταν ο προορισμός μας επιβάλει αλλαγή αεροπλάνου.
Καταλαβαίνω λοιπον οταν είναι η αναμονή 4-6 ώρες την αραζεις στο αεροδρόμιο.Όταν προυποθέτει κάτι 10 ωρα και βαλέ τι κανεις;καταρχήν φαντάζομαι οτι μπορείς να βγεις και να πας μια βόλτα στην πόλη αν βολευει,,, η όχι;;;;την βαλίτσα σε ποια περιπτωση την παίρνω;;;βλέπω καποιες πτήσεις που μου λένε αναμονή 15 ώρες .Αν μεσολαβεί βραδύ τι παιζει με την βαλίτσα;;; παει απευθειας στο επομενο αεροσκαφος και ξημερωνω στο αεροδρόμιο;;;;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom