Πτήσεις με ανταπόκριση

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ερώτηση στα πεταχτά:
Πετάω από Κιργιστάν προς Μόσχα με την Α αεροπορική και μετά από Μόσχα σε άλλο προορισμό με τη Β αεροπορική, στο ίδιο αεροδρόμιο πάντα. Δε χρειάζομαι ρώσικη βίζα, σωστά;
Αν δεν βγεις από το αεροδρόμιο δεν χρειάζεσαι σίγουρα ρώσικη βίζα ούτε εαν τα terminal είναι εντός αεροδρομίου. Αν τα terminal είναι εξωτερικά λογικά ίσως χρειαστείς transit visa.
 

sakidio

Member
Μηνύματα
14
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Γεια σε ολους!

Πετάω με British Airways για Ουάσιγκτον και έχει αλλαγή πτήσης στο Χίθροου με χρόνο αναμονής 1.30 ώρα. Το θετικό είναι ότι βρίσκονται στο ίδιο τέρμιναλ οι 2 πτήσεις. Είναι οκ από άποψη χρόνου για να προλάβω την δεύτερη πτήση; Θα χάσω πολύ χρόνο στον έλεγχο;

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Γεια σε ολους!

Πετάω με British Airways για Ουάσιγκτον και έχει αλλαγή πτήσης στο Χίθροου με χρόνο αναμονής 1.30 ώρα. Το θετικό είναι ότι βρίσκονται στο ίδιο τέρμιναλ οι 2 πτήσεις. Είναι οκ από άποψη χρόνου για να προλάβω την δεύτερη πτήση; Θα χάσω πολύ χρόνο στον έλεγχο;

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!
Αν δεν έχει καθυστέρηση η πρώτη πτήση και αν δεν καθυστερήσεις μόνος σου(φαγητό,μαγαζιά) πολύ ώρα κάπου προλαβαίνεις.
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Φτάνω 12:20 στο malpensa και στις 14:00 αναχωρεί η επόμενη πτήση μου.δεν γνωρίζω ποσό μεγάλο ειναι το αεροδρόμιο,αν δεν έχει καθυστέρηση το αεροπλάνο προλαβαίνω την δεύτερη πτηση;την βαλίτσα θα την έχω μαζί μου στο αεροπλάνο για να μην χάνω χρόνο.αγχωνομαι για τους 2 ελέγχους που θα περάσω μηπως καθυστερήσω πολυ εκεί
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Είναι ενιαίο το εισιτήριο; Αν ναι, τότε μην αγχώνεσαι...
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
δεν θα εκλεινα ξεχωριστα εισιτηρια με τοσο στενο περιθωριο
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Τώρα το έκανα, απλά είναι η τελευταία φορά που ρισκάρω έτσι..και οι δυο πτήσεις μου ειναι με Ryanair το ερώτημα είναι όποιος γνωρίζει το αεροδρόμιο,θα αλλάξω κτίριο για την δεύτερη επιβίβαση;ειναι στο ίδιο;σε άλλο όροφο;τουλάχιστον να ξέρω απο πριν που περίπου να πάω να μην χάνω χρόνο ψάχνωντας.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
.αγχωνομαι για τους 2 ελέγχους που θα περάσω μηπως καθυστερήσω πολυ εκεί
Σε ποιούς 2 ελέγχους αναφέρεσαι; Εφόσον έχεις χειραποσκευή δε θα περάσεις άλλο έλεγχο εκτός από αυτόν στην Αθήνα. Όταν φτάσεις Malpensa δε θα προχωρήσεις προς την έξοδο αλλά προς τις αντακοκρίσεις.
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Σε ποιούς 2 ελέγχους αναφέρεσαι; Εφόσον έχεις χειραποσκευή δε θα περάσεις άλλο έλεγχο εκτός από αυτόν στην Αθήνα. Όταν φτάσεις Malpensa δε θα προχωρήσεις προς την έξοδο αλλά προς τις αντακοκρίσεις.
Δεν υπάρχει ένας πρώτος έλεγχος οταν φτάσουμε με την πρώτη πτήση και μόλις μπούμε στο κτίριο και μετά ο κλασικός security check που ειναι στις αναχωρήσεις;
 
Last edited by a moderator:

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.849
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Δεν υπάρχει ένας πρώτος έλεγχος οταν φτάσουμε με την πρώτη πτήση και μόλις μπούμε στο κτίριο και μετά ο κλασικός security check που ειναι στις αναχωρήσεις;
Η ιταλια ειναι στην ευρωπαικη ενωση, δεν περνας ελεγχο οταν φτανεις. Μονο τον ελεγχο στις αναχωρησεις θα εχεις.
 

radiohan

Member
Μηνύματα
11
Likes
8
Καλησπέρα σε όλους , με άφιξη πτήσης Αθηνα από Παρο 5:45 προλαβαίνω την ryanair με αναχώρηση 6:40 ; μόνο χειραποσκευή θα έχω και check in on line από πριν , τι λέτε προλαβαίνω η να μην το επιχειρήσω ; ποια η γνώμη σας
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.512
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom