Πτήσεις με ανταπόκριση

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.954
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
εφόσον έχω κράτηση με την ίδια αεροπορική την ίδια ημέρα, κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να παρέχουν και διαμονη όπως στις καθυστερήσεις πτήσεων με ανταπόκριση.
Καταλαβαίνω πως το λές, ωστόσο οι κανόνες είναι κανόνες και αυτούς λογικά θα επικαλεστούν γιατί το εισιτήριο δεν είναι ενιαίο, εκτός αν η αλλαγή έγινε σε σύντομο χρονικό διάστημα. Μακάρι να ισχύσει κάτι διαφορετικό, αλλά θα είναι κατ' εξαίρεση.
 

a-g

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
Θα γραψω πάλι όταν με ενημερώσουν σχετικά με τις παροχές.
χίλιες φορές να πήγαινα οδικώς και μετά με καράβι. Εκτός από τα ακριβά αεροπορικά εισιτήρια, ταλαιπωρούμαι κιόλας.
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Καλησπέρα. Έχω πτήση με μιλια αθηνα-λονδινο και Λονδίνο-οσλο..είναι ένας κωδικός κράτησης. Θέλω να ρωτήσω αν οι βαλίτσες από Αθήνα θα πάνε κατευθείαν στον τελικό προορισμό (οσλο)...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Συμφωνώ στο ότι ναι είναι δυο διαφορετικές κρατήσεις άρα πρέπει οπωσδήποτε να μου επιστρέψει τα χρήματα μου η να με βάλει σε προηγούμενη η επόμενη πτήση…. Απλά δεν ευθύνονται οι πελάτες για τις ακυρώσεις τους, όποτε κι εφόσον έχω κράτηση με την ίδια αεροπορική την ίδια ημέρα, κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να παρέχουν και διαμονη όπως στις καθυστερήσεις πτήσεων με ανταπόκριση.
Δεν είναι θέμα aegean, καμία αεροπορική δεν παρέχει έξτρα διαμονή για εισιτήριο που έχει ενημερώσει για την ακύρωση τουλάχιστον 15 μέρες πριν το ταξίδι. Μόνο εάν υπάρχει πτήση ανταπόκρισης και αλλάξει το δεύτερο σκέλος μπορεί να τεθεί τέτοια πιθανότητα.


Καλησπέρα. Έχω πτήση με μιλια αθηνα-λονδινο και Λονδίνο-οσλο..είναι ένας κωδικός κράτησης. Θέλω να ρωτήσω αν οι βαλίτσες από Αθήνα θα πάνε κατευθείαν στον τελικό προορισμό (οσλο)...
Ναι-ναι κατευθείαν Όσλο.

Edit:

Ναι θα πάνε.Για ποιά αεροπορική μιλάμε;
Λογικά Aegean-SAS. Αφού είναι με μίλια, άρα και οι 2 πτήσεις είναι star Alliance με ένα κωδικό κράτησης, άρα πάνε κατευθείαν Όσλο.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλησπέρα. Έχω πτήση με μιλια αθηνα-λονδινο και Λονδίνο-οσλο..είναι ένας κωδικός κράτησης. Θέλω να ρωτήσω αν οι βαλίτσες από Αθήνα θα πάνε κατευθείαν στον τελικό προορισμό (οσλο)...
Ναι, πηγαίνουν κατ' ευθείαν στον τελικό προορισμό.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Οταν παραδιδεις αποσκευές ετσι κιαλλιως ρωτάνε σαν επιβεβαιωση που είναι ο τελικός σταθμός και στο απόκομμα που σου δινουν φαίνεται και η διαδρομή που θα κάνουν οι βαλιτσες σου..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλησπέρα. Έχω πτήση με μιλια αθηνα-λονδινο και Λονδίνο-οσλο..είναι ένας κωδικός κράτησης. Θέλω να ρωτήσω αν οι βαλίτσες από Αθήνα θα πάνε κατευθείαν στον τελικό προορισμό (οσλο)...
Προφανώς όχι με την ίδια εταιρία. Μάλλον θα πάνε, εκτός αν αλλάζεις αεροδρόμιο στο Λονδίνο (π.χ. προσγειώνεσαι στο Heathrow αλλά αναχωρείς από το Gatwick). Μπορεί όμως να μη σου δώσουν κάρτα επιβίβασης για τη δεύτερη πτήση από την Αθήνα, στην οποία περίπτωση κατεβάζεις την εφαρμογή της δεύτερης εταιρίας και κάνεις ηλεκτρονικό check-in.
 
D

Delmem38110

Guest
υπάρχει τρόπος στο αεροδρόμιο της Αθήνας ερχόμενος από πτήση εσωτερικού να μην χρειαστεί να βγεις έξω αλλά να περάσεις εσωτερικά στις πύλες Α
κάθε φορά τρέχω βγαίνω έξω ανεβαίνω πάνω στις αναχωρήσεις και ξανά έλεγχο.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom