ΗΠΑ Πως να μοιραστουν οι μερες?Ν.Υ και οχι μόνο

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αυτό σε μένα το ρωτάς;
Ναι βρε
ευαγγελια εσυ ποτε σκεφτεσαι να πας αμερικη?? διαβασα και σε άλλα τοπικ για τους καταρακτες και ειναι εφικτο να τους επισκεφθεις και να γυρισεις αυθημερον απο οτι λενε
Τον Αύγουστο θα πάω έχω κλείσει ήδη
Θα προτιμησουμε διαμονή
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Όσον αφορά accommodation, δεν θυμάμαι που είχα μείνει τότε (κάποιο αλυσίδας ήταν από αυτά που είναι όλα ίδια-επιλογή του πατέρα μου που θέλει πάντα κάτι "σίγουρο"). Στο Buffalo ήταν (μια αδιάφορη πόλη που ζει από τους καταρράκτες). Θα ρωτήσω πάντως αν θες την αδερφή μου που πήγε πέρυσι να μου πει το όνομα του δικού της (ήταν δίπλα στους καταρράκτες και καταπληκτικό από ό, τι μου είχε πει).

Από εκεί και πέρα, το πώς θα γεμίσεις το χρόνο σου εξαρτάται από το πόσο φυσιολάτρης είσαι. Εγώ που είμαι κολλημένη με το νερό έκατσα όλη μέρα, αγνάντευα και έβγαζα φωτός (πρωινές λήψεις, μεσημεριανές, βραδυνές :D ). Και βέβαια μην παραλείψεις τη βόλτα με το καραβάκι (Maid of mist) που σου κάνει κρουαζιέρα και στις δύο πλευρές των καταρρακτών! Μαγεία! Ειδικά η καναδέζικη πλευρά ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! :)

Επίσης αν θες μπορείς να περάσεις απέναντι στον Καναδά (εμείς δεν πήγαμε).
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ευχαριστω πολυ ! Είχατε παει αεροπορικώς ;
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Λίγο στα γρήγορα γιατί δεν έχω χρόνο...

Aν σας ενδιαφέρει να πάτε σε πάρκο όπως το Six Flags γιατί δεν πάτε Ορλάντο για 2 μέρες και μετά να οδηγήσετε στο Μιαμί και να επιστρέψετε από εκεί?

12 ημέρες ΝΥ, 1 μέρα Niagara, 1 μέρα Philly, 2,5 μέρες Ορλάντο, 2,5 μέρες Μιάμι είναι μια χαρά σαν πρόγραμμα.

Διαφωνώ ότι η Νέα Ορλεάνη είναι βαρετή, συμφωνώ με τον Γιώργο ότι η Utah και το Wyoming είναι μαγευτικά αλλά δεν νομίζω ότι θα τα έκανα αν ήταν το πρώτο μου ταξίδι (και φυσικά αξίζουν ένα ταξίδι από μόνα τους).
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Yorgo σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, χθες το βραδυ με ξενύχτισες, διάβαζα μεχρι τις 2:30 το οδοιπορικό σου (αντί να διαβάζω αριθμητική ανάλυση :p)
Ηταν και το Vegas στα αρχικα πλανα μόνο που είναι πιο μακριά απο οτι το Μαιαμι και εκτός αυτού ουτε τζογαρουμε και ουτε λογος για strip show. θα ρίξω στο τραπεζι και την πρόταση για Utah αν και ειναι πειρασμός να εισαι τόσο κοντά στο S.Francisco και να μη πας
και που να διαβασεις για Κουβα... Θα σε παρει μεχρι τις 4:00:bleh:
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
νιαγαρα σκεφτεστε καθολου, ή δεν σας ενδιαφερει?
 

Peregrinator

Member
Μηνύματα
36
Likes
47
Οντος έχεις πολλές μέρες εγώ για φυση θα πηγαινα στο Yellowstone αεροπορικως οτι καλυτερο εχω δει απο φυση και απο πολεις αν δεν επιλεξεις να δεις φυση μαλλον θα αξιζε να πας Βοστονη Ουασιγκτον και γιατι οχι και Νιαγαρα σε 5-6 μερες τα γυριζεις αυτα τα μερη και θα παρεις μια καλυτερη ιδεα γιατι ΗΠΑ δεν ειναι βεβαια μονο η ΝΥ.
 

chrislia

Member
Μηνύματα
42
Likes
26
Λίγο στα γρήγορα γιατί δεν έχω χρόνο...

Aν σας ενδιαφέρει να πάτε σε πάρκο όπως το Six Flags γιατί δεν πάτε Ορλάντο για 2 μέρες και μετά να οδηγήσετε στο Μιαμί και να επιστρέψετε από εκεί?

12 ημέρες ΝΥ, 1 μέρα Niagara, 1 μέρα Philly, 2,5 μέρες Ορλάντο, 2,5 μέρες Μιάμι είναι μια χαρά σαν πρόγραμμα.

Διαφωνώ ότι η Νέα Ορλεάνη είναι βαρετή, συμφωνώ με τον Γιώργο ότι η Utah και το Wyoming είναι μαγευτικά αλλά δεν νομίζω ότι θα τα έκανα αν ήταν το πρώτο μου ταξίδι (και φυσικά αξίζουν ένα ταξίδι από μόνα τους).
Το σκεφτομουν αρχικα για disney world και συγκεκριμενα το epcot park αλλα ολα αυτα ειναι κυριως θεματικα παρκα και περα απο ενα ride η αδρεναλίνη ειναι σε μηδενικα επίπεδα
 

chrislia

Member
Μηνύματα
42
Likes
26
Όσον αφορά accommodation, δεν θυμάμαι που είχα μείνει τότε (κάποιο αλυσίδας ήταν από αυτά που είναι όλα ίδια-επιλογή του πατέρα μου που θέλει πάντα κάτι "σίγουρο"). Στο Buffalo ήταν (μια αδιάφορη πόλη που ζει από τους καταρράκτες). Θα ρωτήσω πάντως αν θες την αδερφή μου που πήγε πέρυσι να μου πει το όνομα του δικού της (ήταν δίπλα στους καταρράκτες και καταπληκτικό από ό, τι μου είχε πει).
Αν μπορείς πες μας το ξενοδοχείο που έμεινε η αδερφή σου, γιατί για να κάνουμε και με το καραβακι βολτα σε 1 μέρα δε νομίζω να γίνονται ολα
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Το ξενοδοχείο που ανέφερα στους Niagara Falls είναι το The Giacomo. Είχαν μείνει ιδιαίτερα ικανοποιημένοι! Είναι αρκετά ακριβό (πιθανώς να έπαιζε και κάποια έκπτωση εκείνες τις μέρες, δεν θυμάμαι), αλλά επειδή πήγαιναν μόνο για μία διανυκτέρευση είπαν να το ευχαριστηθούν.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Αν αποφασισετε να μεινετε στο Buffalo, μια καλη επιλογη ειναι το Buffalo Hotel | Official Site Millennium Hotel Buffalo, το οποίο βρισκεται πολύ κοντα με το αεροδρόμιο, εκτος βεβαια αν θέλετε με θέα τους καταρρακτες. Οι καταρρακτες ειναι αναμφιβολα καταπληκτικοι αλλα η περιοχες και απο τις δυο πλευρες πολυ τουριστικες. Εγω προτεινω να περάσετε απεναντι στον Καναδά και να μεινετε στο Niagara on the lake, το οποίο ειναι απλά πανεμορφο. Αν θες μπορείς να διαβάσεις την ιστορία μου http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...EA%E1%E9-%DE%F4%E1%ED-%F4%DD%EB%E5%E9%E1.html και ό,τι αλλο θες, εδω ειμαστε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom