Ιταλία Ραντεβού στην Τοσκάνη...

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Τι ήθελες κι εσύ να τρέχεις στις Ιταλίες και στις Τοσκάνες; Στη Βάρη στα βλάχικα βρίσκεις καλύτερο φαγητό και οικονομικότερο! :haha::haha:
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
ε ναι, στην ελλάδα έχουμε πήξει στις ποιοτικές και φτηνές ταβέρνες...

(αρκεί να πάρεις μόνο μια χωριάτικη στη μέση)
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
μήπως θα μπορούσε το αγαπητό μέλος να μας πει που έτρωγε τι πλήρωνε και τι εννοεί ακριβό και όχι τόσο ποιοτικό? στα χωριά της τοσκάνης όλα αυτά? δεν έχω πάει και με ενδιαφέρει το θέμα.. και αν πάω ποτέ θα πάρω σκονάκι από τον traveller;). είχα την εντύπωση ότι στην επαρχία της τοσκάνης σε όλα αυτά τα μέρη που επισκέφτηκες θα έβρισκα καλό-ποιοτικό φαγητό με μεγάλες σχετικά μερίδες πληρώνοντας 20 περίπου ευρώ το άτομο.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Εμείς πάντως, όπου κι αν φάγαμε στην επαρχία της Τοσκάνης μείναμε απόλυτα ικανοποιημένοι. Η ποιότητα ήταν εξαιρετική, οι μερίδες καλές και οι τιμές νορμάλ.
Και μιλάω για εστιατόρια, τρατορίες, οστερίες κλπ που απευθύνονται στον περισσότερο κόσμο.
Όχι για street food ούτε "κυριλέ" εστιατόρια.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
παναγία μου δε μας έφτανε ο traveller τώρα έχουμε και ονειροπόλο traveller, φίλοι μου οδεύουμε προς την καταστροφή.... προτείνω όχι ραντεβου στην τοσκάνη αλλά ''όποιος θέλει να την κάνει'' !!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
για τοσκανη ειναι καλυτερα απο ρωμηη η μιλανο?ειναι απαραιτητο το αυτοκινητο η σε καλυπτουν τα μεσα μεταφορασ?
Είναι καλά κι από τις 2 πόλεις. Το αυτοκίνητο είναι απολύτως απαραίτητο. ΜΗ ΔΙΑΝΟΗΘΕΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΠΑΣ ΤΟΣΚΑΝΗ ΧΕΙΜΩΝΑ.
 

evam

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
τωρα με κολλησες..:(ηθελα πολυ να παω φλωρεντια..τοσο ασχημα ειναι ο καιρος?αρχες δεκεμβρη..τι θ αμου προτεινες αντιστοιχα τοσο ομορφα?να μεινω ρωμη η να αλλαξω τελειως προορισμο προς βερολινο?
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
τωρα με κολλησες..:(ηθελα πολυ να παω φλωρεντια..τοσο ασχημα ειναι ο καιρος?αρχες δεκεμβρη..τι θ αμου προτεινες αντιστοιχα τοσο ομορφα?να μεινω ρωμη η να αλλαξω τελειως προορισμο προς βερολινο?
σου εχουμε απαντησει στο αλλο ποστ που ειχες ανοιξει..
για δεκεμβρη με full χριστουγεννιατικη ατμοσφαιρα να πας βερολινο!
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Ααααχ...με έχει πιάσει μία... κατάθλιψη να το πω? νοσταλγία να το πω? τάση φυγής να το πω? Ό,τι και να 'ναι πάντως η υπόθεση σηκώνει Ιταλία και τι καλύτερο από μία ιστορία για την Τοσκάνη (την οποία έχω διαβάσει αρκετές φορές ομολογώ, αλλά πάντα μου αρέσει το ίδιο πολύ :D)
Traveller σε ευχαριστώ!
 

eStelios

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες! Σας συμβουλευτηκα ολους και δεν εχασα! Την προηγουμενη βδομαδα ημουν Τοσκανη! Εκατσα 7 μερες! Επισκευτηκα ολα οσα προτεινετε! Αμαξι εννοειται απαραιτητο! Μου αρεσε πολυ η Lucca k Siena! Πηγαμε τελικα κ Βενετια , αξιζε για μια μερα, αλλα παραπανω με τιποτα! Ως γνησιος Ελληναρας-ταβερνακιας, δεν εμεινα ικανοποιημενος απο το φαι στην Τοσκανη , καθως ηταν λιγο τσιμπημενες οι τιμες! Ο κοσμος που συναντησαμε δεν ηταν και πολυ εξυπηρετικος, λιγο αδιαφορος! Κατα τ αλλα αξιζε με χιλια το ταξιδι! Ευχαριστω πολυ και παλι για τις πληροφοριες!!:D οποιος θελει να ρωτησει κατι, ευχαριστως του απανταω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.777
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom