Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Καλά να περάσετε! Πωπω δηλαδή σήμερα πακετάρισμα βαλίτσες..τσεκ εισιτήρια, λεφτά..εκτύπωση χάρτες κλπ; Πρασίνισα από ζήλια!
 

cloud13

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Thailand
Καλά να περάσετε! Πωπω δηλαδή σήμερα πακετάρισμα βαλίτσες..τσεκ εισιτήρια, λεφτά..εκτύπωση χάρτες κλπ; Πρασίνισα από ζήλια!
ναι ναι ολα τυπωμενα σε ντοσιεδακι και ετοιμοι χαχαχαχα θα μασ παρουν για επιχειρηματιες :D
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Χαχα! Ντοσιεδάκι βρε δε θα βολέψει! Μπαίνει στην τσέπη του μπουφάν; Μη γυρνάτε σαν τους "ναι καλησπέρα σας μια έρευνα κάνουμε αν έχετε ένα λεπτάκι"
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Eπίσης για την Πινακοθήκη Μποργκέζε, πρέπει να κάνεις τηλεφωνική κράτηση για συγκεκριμένη ώρα, ανεξαρτήτως αν το εισιτήριο σου καλύπτεται από το Roma Pass ή όχι. Τα τηλέφωνα βρίσκονται εδώ: Official Site Borghese Gallery - Information and Tickets
Για το Κολοσσαίο, εφόσον θα έχετε ήδη Roma Pass, θα πάτε από την είσοδο όσων έχουν ήδη εισιτήριο κι έτσι θα αποφύγετε τη μεγάλη ουρά!
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
:shock:Πολυ ωραια πλατεια το απολυτο κενο; Αχ βρε kitso...

Καλα να περασετε cloud13!

ενταξει λαθως.........:roll::roll::roll::roll::roll:

μη με αποπαιρνεις...... :(:(

απλα μου αρεσε με τις διδυμες εκκλησιες, μου φανηκε κατι διαφορετικο...
το εσωσα;;;;;;;;;;;;;;:lol::lol:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ναι μωρε καλα τα πας...
 

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Eπίσης για την Πινακοθήκη Μποργκέζε, πρέπει να κάνεις τηλεφωνική κράτηση για συγκεκριμένη ώρα, ανεξαρτήτως αν το εισιτήριο σου καλύπτεται από το Roma Pass ή όχι. Τα τηλέφωνα βρίσκονται εδώ: Official Site Borghese Gallery - Information and Tickets
Για το Κολοσσαίο, εφόσον θα έχετε ήδη Roma Pass, θα πάτε από την είσοδο όσων έχουν ήδη εισιτήριο κι έτσι θα αποφύγετε τη μεγάλη ουρά!
Για τη γκαλερί στη Βίλα μπήκα κανονικά.Χωρίς καμία κράτηση.
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
τη μερα του βατικανο ελεγα να παω και στο olimpico na τελειωσω τη δυτικη οχθη.... προφανως δεν προλαβαινω ε... ελεγα να ειμαι 11 βατικανο 3 να φυγω για olimpico κατα τις 5 και μετα να ειμαστε trastevere για βολτα και φαγητο... τι λες??? επισης trastevere ειδα μια σταση αλλα δεν νομιζω να ειναι μετρο ειναι κατι σαν προαστιακος??? το καλυπτει το roma pass αυτο??
τι να σου πω...
εγω μετα το βατικανο, αγ.πετρο, καφε για να συνελθω κ φαγητο, ειχα βγει off!!
με το ''ζορι'' πηγα στο καστρο

αν εσεις καταφερετε κ βολτα στο τραστεβερε για να το απολαυσετε, τι να πω...........
χαρα στο κουραγιο σας!!!!!:clap::clap::clap::clap::clap:
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
κ εγω χωρις κρατηση μπηκα μποργκεζε
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Για τη γκαλερί στη Βίλα μπήκα κανονικά.Χωρίς καμία κράτηση.
Η πινακοθήκη δέχεται ορισμένο αριθμό ατόμων ανά επίσκεψη, και μόνο για συγκεκριμένο χρονικό περιθώριο. Οπότε καλό είναι να έχει κάνει μια τηλεφωνική κράτηση πριν. εξάλλου δεν κοστίζει κάτι. Μου έχει τύχει να δω κόσμο χωρίς κράτηση να μην μπορεί να μπει, αλλά εάν δεν είχε πολλές κρατήσεις να τους δέχονται παρόλο που δεν είχαν κάνει κράτηση.
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Η πινακοθήκη δέχεται ορισμένο αριθμό ατόμων ανά επίσκεψη, και μόνο για συγκεκριμένο χρονικό περιθώριο. Οπότε καλό είναι να έχει κάνει μια τηλεφωνική κράτηση πριν. εξάλλου δεν κοστίζει κάτι. Μου έχει τύχει να δω κόσμο χωρίς κράτηση να μην μπορεί να μπει, αλλά εάν δεν είχε πολλές κρατήσεις να τους δέχονται παρόλο που δεν είχαν κάνει κράτηση.
O μαρκήσιος έχει δίκιο. Η είσοδος γίνεται με γκρουπ συγκεκριμένου αριθμού ατόμων κάθε φορά και υπάρχει πάντοτε η πιθανότητα να μείνεις απ'έξω. Μία φορά μπήκα και μία άλλη όχι. Αν δεν έχεις πάει, καλύτερα μην το ρισκάρεις, γιατί τα γλυπτά είναι ανεπανάληπτα.
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
Παιδιά χρειάζομαι τη βοήθειά σας επειγόντως. είναι η πρώτη φορά που φεύγω για ταξίδι και εξαιτίας κάποιων προβλημάτων και ατυχιών δεν έχω προλάβει να το οργανώσω καθόλου. Πετάω σε λίγες μέρες για Ρώμη για πρώτη φορά για 4 μέρες.

1. έχω κλείσει σε αυτό το B&B. Booking.com: ξενοδοχείο B&B Corso22, Ρώμη, Ιταλία - 64 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
θεωρείτε ότι η περιοχή είναι καλή? πετάω με Aegean ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος από αεροδρόμιο για το ξενοδοχείο?

2. Μπορώ να βγάλω ηλεκτρονικά εισητήρια για Κολοσσαίο?

3. ποιά θεωρείτε την καλύτερη διαδρομή για νυχτερινή βόλτα? οι τουριστικές περιοχές θεωρούνται ασφαλείς

4. υπάρχει κανένα μεγάλο πολυκατάστημα που θα ξεμπερδέψω γρήγορα και οικονομικά με δώρα? γενικά βρίσκουμε φτηνά τα γνωστά ιταλικά ρούχα (π.χ Armani, και άλλες ιταλικές φίρμες) ή σε τιμές ίδιες με Ελλάδα? υπάρχει καμιά περιοχή (δεν με ενδιαφέρουν τα stock εκτός Ρώμης) που μπορώ να ψωνίσω καλά?

5. πρόταση για ρομαντικό δείπνο (όχι πολύ κυριλέ).

ευχαριστώ πολύ.....!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.337
Μηνύματα
888.754
Μέλη
39.002
Νεότερο μέλος
nekpapagiannis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom