Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

evaggelia

Member
Μηνύματα
64
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ψάχνω προορισμό..
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΒΑΗ
σε 2 μήνες καλά που μου το είπες δε το ξερα:D θυμισέ μου τι ώρα προσγειώνεσαι και τι ώρα ξαναφεύγεις? και κάποιος να μας πει την ώρα που θα προσγειωθεί θα έχει ήδη βγάλει την κάρτα επιβίβασης ?(για την μετεπιβίβαση εννοώ) αν ναι αυτό είναι κέρδος θα μπορεί ναέρθει 1 ώρα πριν τη πτήση για Βενετία. αν κάνω κάποιο λάθος ας με διορθώσει κάποιος

φτάνω Ρώμη στις 15.25, (τουλάχιστον αυτό λέει το πρόγραμμα πτήσης)

και πετάω για βενετία 19:55 :(

(αααχ, από λάθος της φίλης μου που έκλεισε αντι για μένα τα εισητήρια - καθ' ότι εγω δεν έχω πιστωτική, αύριο κιολας θα πάω να βγάλω )

είχε και πτήση απο fiumicino μόνο με 1 ώρα αναμονή αλλά, anyway, αλλαγές δεν γίνονται απ ότι είδα στα εισητηρια προσφορών.

ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια :p:p




 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.113
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
προβλέπω να τη βγάζεις στο αεροδρόμιο, έχει τέλειο capuccino με κάτι λιγότερο από 1 ευρώ (3 φορές ρώτησα πόσο κάνει) έχει και shopping therapy και με ένα καφέ 1 ευρώ στο ένα χέρι και μία furla 599 στο άλλο τέλεια!
;) 4.5 ώρες δε μου φαίνονται πολλές
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Όπως θα προσέξατε παραπάνω έχουν διαγραφεί πολλά από τα μηνύματα σας.
Παρακαλώ να παραμένετε στο θέμα.
Υπάρχει το Social Forum για να γράφετε ότι θέλετε.
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Και εγώ πέρσι ήμουν το Πάσχα των Καθολικών στη Ρώμη. Θα σου πω ότι θυμάμαι με επιφύλαξη όμως γιατί δεν φημίζομαι για την καλή μου μνήμη. Μπορείς να τα επιβεβαιώσεις ψάχνοντας λίγο τα επίσημα sites των μουσείων και των μνημείων:
Τα Μουσεία του Βατικανού ήταν κλειστά Κυριακή και Δευτέρα, η Borghese επίσης, το Κολοσσαίο και η αρχαία αγορά νομίζω ήταν ανοιχτά τη Δευτέρα άλλά έκλειναν νωρίς. Ο ζωολογικός κήπος ήταν ανοιχτός όλες τις μέρες. Μαγαζιά δεν πρόσεξα, δεν είμαι και πολύ του σπορ. Τα τουριστικά όμως ήταν ανοιχτά όπως και όλα τα εστιατόρια. Γενικά πάντως δεν κάνουν τον τζερτζελέ που γίνεται εδώ. Ειδικά οι υπηρεσίες για τους τουρίστες δεν κλείνουν σχεδόν ποτέ.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.853
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
κατσε στο αεροδρομιο καλυτερα...εχεις λιγες ωρες στην διαθεση σου...
 

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
Aπο 'τι βλεπω,το θεμα ανοιξε αρκετα.Και σε παλιοτερη επισκεψη μου στο μιλανο ειχα ακουσει απο ατομα που πηγαινουν συχνα να προσεχω γιατι κλεβουν κτλ.Προσωπικα δεν φοβηθηκα σε καμια στιγμη της παρουσιας μου στο μιλανο και δεν ειχα κανενα παρατραγουδο.Η μονη ενοχληση που ειχα ηταν να τους δωσω ενα τσιγαρο.
Η αληθεια ειναι οτι οπου υπαρχουν τουριστες υπαρχουν και οι ''ελαφροχερηδες'' και οσοι ζουν στην ελλαδα και ιδιος στην αθηνα πιστευω οτι ειμαστε αρκετα πονηρεμενοι στο θεμα. Ειμαστε και μεσογειακοι λαοι και κουβαλαμε καποια κουσουρια.
Δεν νομιζω οτι πρεπει να πανικοβαλομαστε ουτος η αλλος ξερω καρατε τζουντο κουνγκφου,μαη ταη,μποξ,παλη,κινγκ μποξινγκ,παλη ελληνικης ταινιας με τον φουντα,ανταρτοπολεμο,θηριοδαμαστης,με γνωσεις αεραμυνας και κουβαλαω παντα το αγαπημενο μου μπιστολι σαν τον τακλαμπερι στων μπατσων σχολη.Πιστευω οτι θα ειμαι ασφαλεις. ;-p
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Aγοραζεις εναν καλο τουριστικο οδηγο απο κεντρικο βιβλιοπωλειο, τον διαβαζεις, φιλτραρεις τι ταιριαζει στα γουστα σου και τελος συμπληρωνεις τις επιλογες σου απο το ιντερνετ
 

evaggelia

Member
Μηνύματα
64
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ψάχνω προορισμό..
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΒΑΗ
τελικά ,

ναι, θα ακολουθήσω τις συμβουλές σας και θα παραμέινω στο αεροδρόμιο!

ευχαριστώ πολύ πολύ όλους σας !!!
 

evaggelia

Member
Μηνύματα
64
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ψάχνω προορισμό..
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΒΑΗ
Όπως θα προσέξατε παραπάνω έχουν διαγραφεί πολλά από τα μηνύματα σας.
Παρακαλώ να παραμένετε στο θέμα.
Υπάρχει το Social Forum για να γράφετε ότι θέλετε.

Mία ερώτηση:

πού ήταν το άσχετο;;;
 

evaggelia

Member
Μηνύματα
64
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ψάχνω προορισμό..
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΒΑΗ
Το περιθώριο της πιστωτικής σου να τσεκάρεις! :bleh:

ευχαριστώ για την υπενθύμιση!!!:lol:

άλλωστε πρέπει πρώτα να βγάλω γιατί δεν έχω...!!!

πιο ασφαλης η πιστωτική απ το να κρατω μετρητά επάνω μου στην Ιταλία
απ ότι καταλάβα...;);)
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Μην παρασύρεσαι! Αυτό ισχύει για οπουδήποτε ταξιδεύεις! Ακόμη και στην Αθήνα να βγεις στην αγορά δεν είναι ασφαλές να έχεις πολλά χρήματα πάνω σου! Απλά το σκεπτικό είναι το εξής: Γιατί να κουβαλάς πάνω από αυτά που έχετε υπολογίσει ότι θα χρειαστείτε, κι επίσης, τι συμβαίνει αν χρειαστείτε ακόμη περισσότερα; Με μια κάρτα ξεμπερδεύεις από αυτό το άγχος. Προσέχεις βέβαια να μη την φορτώσεις και δεν προφταίνεις τους τόκους, ε; ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.241
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom