Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σαμιον λες να μη τη θυμαμαι καλα ??? τάφτισε και ο σκληρος δισκος και εχασα ολες μου τις φωτο...θυμαμαι ομως οτι ήταν τεραστια ειχε πολλα σκαλια και στη κορυφη αγαλματα...πρεπει να ηταν κοντα στο κολοσαιο.....
Αληθεια φωτο απο τη συναντηση ποτε θα εχουμε......??? οχι οτι δεν εσκασα απο τη ζηλια....

Μήπως εννοείς την piazza venezia? Η piazza della liberta είναι από την άλλη πλευρά κοντά στη γέφυρα regina margherita.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.373
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
απο Ηγουμενίτσα γιa Μπάρι απο οσο είδα ταξιδεύει η Super Fast Ferries και ο Αγούδημος οπως αναφέρει ο εξπερ για τα πλοία Σαμίον.

Υπάρχει αλλη εταιρία εκτος αυτών των 2 που ταξιδεύουν απο Ηγουμενιτσα για Μπάρι;
Γιατί απο οσο είδα η Μινόαν γιοκ. Μόνο για Βενετία κ Ανκόνα πάει!

Επίσης δεν ειναι καλή λύση να ενοικιάσει κανείς απο το Μπάρι ενα αυτοκινητο για 2 μέρες να παει ως την Ρώμη και να επιστρέψει στο Μπάρι; αντι να τραβιέται με τρένα κι λεωφορεία;

Α, το ταξίδι, αν γίνει τελικά θα γίνει τέλη Μαιου!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
απο Ηγουμενίτσα γιa Μπάρι απο οσο είδα ταξιδεύει η Super Fast Ferries και ο Αγούδημος οπως αναφέρει ο εξπερ για τα πλοία Σαμίον.
Υπάρχει αλλη εταιρία εκτος αυτών των 2 που ταξιδεύουν απο Ηγουμενιτσα για Μπάρι;
Γιατί απο οσο είδα η Μινόαν γιοκ. Μόνο για Βενετία κ Ανκόνα πάει!
Επίσης δεν ειναι καλή λύση να ενοικιάσει κανείς απο το Μπάρι ενα αυτοκινητο για 2 μέρες να παει ως την Ρώμη και να επιστρέψει στο Μπάρι; αντι να τραβιέται με τρένα κι λεωφορεία;
Α, το ταξίδι, αν γίνει τελικά θα γίνει τέλη Μαιου!
πάει και ο Ventouris. ο Αγούδημος σπάει ταμείο όμως..
καλή λύση να νοικιάσεις αν και ακριβή. και βέβαια πρέπει να επιλέξεις μία με γραφείο κοντά στο λιμάνι. να ρωτήσω γιατί δεν παιρνεις το δικό σου που θα σου κοστίσει γύρω στα 40+ ευρώ με επιστροφή?
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.373
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
ακριβώς,
υπάρχουν κάποιες ελπίδες να βρεθει ένα μαγικό χαρτάκι
οπωτε καλο ειναι να ξέρω πως μπορώ να πάω προς το Ολύμπικο, μιας και οι προσφορές της Αλ Ιταλια μας τελείωσαν!:haha:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Μα..καλά, έχεις κι εσύ τον ασταμάτητο Θάνο! Ταξιδεύεις ασταμάτητα το τελευταίο διάστημα...από Βιέννη και Γερμανία, στην Ρώμη κι από την Ρώμη στην Βαρκελώνη κι όλα αυτά μέσα σε δύο μήνες κι έχοντας πάει μόλις πρόσφατα ξανά στην Βαρκελώνη! :bleh::bleh::bleh::bleh::haha:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Αυτήν πρέπει να εννοεί αλλά η φωτογραφία δείχνει την άλλη πλευρά.

Μισό να δω τι έχω εγώ στο αρχείο μου....
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
CAKΕNET εισαι απιστευτος....αυτη ακριβως ενοουσα απλα μπερδευτηκα στη Ρωμη παντου ακους...piazza della.... σε καθε πλατεια..
Την ειδα νυχτα φωταγωγημενη και επαθα....

Να τη βλεπουνε μερικοι....μερικοι....που δεν τους αρεσει η Ιταλια....ονοματα δεν λεω ειμαι εχεμυθο κοριτσι εγω :bleh::bleh::bleh:
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Αυτο το Βιτοριανο ειναι πολυ εντυπωσιακο μνημειο!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Αυτο το Βιτοριανο ειναι πολυ εντυπωσιακο μνημειο!
Ολη η Ρωμη ειναι καταπληκτικη φιλη wotan αν δεις και παραπανω εικονες θα καταλαβεις...την ερωτευεσαι αμεσως

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και τα αλλα παιδια για τις φωτο που μου εστειλαν:clap::clap:
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Ολη η Ρωμη ειναι καταπληκτικη φιλη wotan αν δεις και παραπανω εικονες θα καταλαβεις...την ερωτευεσαι αμεσως



Συμφωνω κι επαυξανω πατριωτισσα!Περισυ που γυρισαμε τις κλασσικες πολεις της Ιταλιας,κατσαμε μιαμιση μερα μονο Ρωμη,αλλα προλαβα και τραβηξα 1 ωρα βιντεο και πολλες φωτογραφιες,αρκετες με Βιτοριανο.Τα υπολοιπα τα αφηνω την αλλη φορα που θα παω σκετη Ρωμη!Αλλος ενας φαν της Ιταλιας!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.016
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom