Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.813
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
To della palma ειχε όντως απίστευτο παγωτο.
Α, και το παιδί που πετύχαμε στο ταμείο κατάλαβε ότι είμαστε Έλληνες και μας εξυπηρέτησε στα Ελληνικά , μάλλον Ελληνοιταλός ήταν γιατί μίλαγε άπταιστα αλλά με ιταλική προφορά
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
το tre scalini προσωπικα, δεν μ'αρεσε καθόλου!!!
πρώτον η εξυπηρέτηση(αθλια) και δεύτερον , οκ η χρεωση σε μια πλατεία να είναι λίγο τσιμπημένη, αλλά τόόόόσο πολυ;;:/
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.813
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Στο tre scalini για δύο καφέδες κ ένα ταρτούφο δώσαμε 22ε στην ποπολο για τα ίδια δώσαμε 30 οπότε μετά το scalini μας φαινόταν κ φτηνό!! Η αλήθεια είναι ότι το σερβίς με τους κράχτες πάνω αλός το κεφάλι σου σπάει λίγο τα νεύρα
 

Billkaza

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια
Καλημερα και απο μενα,

Αν ολα πανε καλα 01/06 με 06/06 θα βρισκομαι Ρωμη οπου θα κατσω 4 μερες και μετα θα ανεβω μια γρηγορη απο Φλωρεντια και Βενετια.

Ψαχνωντας για εισητηρια λοιπον ειδα οτι μου βγαινει και πιο φθηνα αλλα και βολευει περισσοτερο να κλεισω απο Αθηνα Μιλανο(μεσω Ρωμης) και σκεφτομουν να κανω το εξης.
Στην πρωτη πτηση του πηγαινε θα κατεβαινα Ρωμη(ετσι και αλλιως αποσκευες θα εχω μαζι μου για να αποφυγω το προβλημα του transit) και να ξεκιναγα το τουρ μου και καταληγοντας Βενετια θα πηγαινα μεχρι Μιλανο απο το να γυρισω παλι Ρωμη οπου θα εφευγα απο εκει για Αθηνα(παλι μεσω Ρωμης αλλα δεν μας ενδιαφερει).

Πριν κλεισω λοιπον πηρα την alitalia για επιβεβαιωση και μου ειπε ενας κυριος πως αν χασω την πτηση απο Ρωμη Μιλανο την πρωτη φορα αυτοματος ακυρωνεται και το εισητηριο της επιστροφης?
Ειναι οντως ετσι?

Φιλικα Βασιλης
 

Billkaza

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια
Αρα τσαμπα εξυπνος πηγα να το παιξω..Παρολαυτα ειναι πιο φθηνη η πτηση αυτη(Αθηνα - Ρωμη - Μιλανο 130Ε)που ουσιαστικα ειναι η ιδια με το ΑΘηνα - Ρωμη(150Ε) + ενα transit ακομα.
Αλλα εμενα δεν με βολευει μιας και θελω να ξεκινησω απο Ρωμη.
Μιας και ανοιξα το θεμα το ROMA PASS σου δινει 2 εισοδους δωρεαν σε αξιοθεατα.Ποια κατα την γνωμη σας αξιζει να εκμεταλλευτω και να μπω δωρεαν?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
Κολοσσαιο και γκαλερι μποργκεζε ειναι δυο πολυ καλες επιλογες.

Απλα στη δευτερη θα πρεπει να κανεις και κρατηση.

Το λεει στο site της roma pass. Roma Pass
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα!Μόλις επέστρεψα και σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας!Πέρασα υπέροχα χάρη σ'αυτά που έμαθα εδώ και ελπίζω να βοηθήσω κι εγώ άλλους που θα θελήσουν να πάνε.
Αργότερα θα γράψω και γω την ιστορία μου!!
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Εν τω μεταξύ θυμάμαι ότι το τραίνο είναι λίγο απαράδεκτο για την τιμή του. Τέλος πάντων, το νου σου στο ακυρωτικό μηχάνημα γιατι εμένα παραλίγο να μου... φάει το εισητήριο!!
 

georgis000

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ-ΠΡΑΓΑ-ΜΠΡΑΤΙΣΛΑΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Καλησπέρα παιδιά!Είμαι καινούργιος στο φόρουμ,το οποίο βρίσκω πολύ καλό κ εξυπηρετικότατο.Διάβασα διάφορα σχόλια κ 2-3 άρθρα,αλλά απ'ότι κατάλαβα θες 4-5 γεμάτες μέρες για να δεις τα βασικά!Εγώ φεύγω για ρώμη σ'ένα μήνα περίπου κ έχω κλείσει στο hotel medici-via veneto (γιατί είδα ότι είναι σε καλή περιοχή κ σε νορμάλ τιμή) για 4 βράδια,αλλά επειδή πετάω με easyjet με άβολες ώρες..στην ουσία θα μείνω μόνο 3.5 μέρες..!
-είναι οκ αυτό το διάστημα ή πρέπει να κλείσω άλλη μια βραδιά?(αν κ τσούζουν οι τιμές των ξενοδ. εκεί! :p )
-αξίζει η roma pass για το σημείο που θα μένω ή δεν πολυχρειάζεται??(αν κ απ'ότι διάβασα αξίζει γιατί έχει κ άλλα μπόνους)
-το κόκκινο λεωφορείο που σε κάνει τουρ αξίζει ή είναι χάσιμο χρόνου?
-διάβασα πολλά σημεία που προτείνετε.Φθάνω Σάββατο μεσημέρι κ φεύγω Τετάρτη πρωί..μπορείτε να μου προτείνετε ένα πρόγραμμα που θα κάνατε ώστε να τα προλάβω?! :)
(..σαν πολλά να ρώτησα..!)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
δε υπάρχει τίποτα χειρότερο από τα κόκκινα λεωφορεία
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.275
Μηνύματα
885.918
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom