Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.490
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
δυστυχως μολις καταλαβα οτι ενω εκλεισα στο ξενοδοχειο που σας εγραψα το venere με εχει βαλει σε αυτο Vacation Rental Nerva Accommodation Rome, Italy - hotel deals and reviews | venere.com δεν βγαζω ακρη πραγματικα και μου λενε οτι δεν μπορω να το ακυρωσω γτ θα πληρωσω ενα βραδυ. και ετσι πρεπει να παω . μπορει καποιος να με βοηθησει πως θα φτασω εκει και αν ειναι κεντρικα ?
:(
Αν όντως έκλεισες στο πρώτο ξενοδοχείο, μου φαίνεται απίθανο το venere με δικιά του πρωτοβουλία να σε έβαλε στο δεύτερο. Μάλλον κάπου μπλέχτηκες στη διαδικασία. Αν μπορείς να αποδείξεις ότι έκλεισες στο πρώτο (κάποιο email, αριθμό κράτησης κτλ), θα μπορέσεις να αποφύγεις τα ακυρωτικά στο δεύτερο, αν δεν σου αρέσει και να κλείσεις κάπου αλλού.
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
δυστυχως μολις καταλαβα οτι ενω εκλεισα στο ξενοδοχειο που σας εγραψα το venere με εχει βαλει σε αυτο Vacation Rental Nerva Accommodation Rome, Italy - hotel deals and reviews | venere.com δεν βγαζω ακρη πραγματικα και μου λενε οτι δεν μπορω να το ακυρωσω γτ θα πληρωσω ενα βραδυ. και ετσι πρεπει να παω . μπορει καποιος να με βοηθησει πως θα φτασω εκει και αν ειναι κεντρικα ?
:(

Μην αγχωνεσαι βρε....απ'οτι είδα είναι δίπλα σε σταθμό μετρό αρα ειναι μια χαρά και γενικά εισαι κεντρικα σχετικα!Ειναι κοντα στο termini που είναι ο κεντρικος σιδηροδρομικός σταθμός....και απ'οτι λεει είναι περίπου μισλι χιλιόμετρο απο το colosseum...και με τα πόδια δηλαδη...Ελα τελεια θα είναι!!!!!:D
 

mariant

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Λισαβώνα
Ηello, καλά έκανες και κοίταξες εκτός Τέρμινι, δεν θα το συμβούλευα για ξενοδοχείο, θα σου πρότεινα να κοιτάξεις λίγο πιο μακριά από το ιστορικό κέντρο αλλά σε περιοχή κοντλά στο μετρό, Policlinico, Bologna, San Giovanni. Στο Sapienza εννοείς το κεντρικό κτίριο? Αν ναι,παίρνεις το μετρό, γραμμή Β και κατεβαίνεις Policlinico, μετά ή με τα πόδια ή υπάρχει λεωφορειάκι που σε βγάζει στην παράλληλη είσοδο. Ελπίζω να κατάλαβες περίπου!!
 

Katerina2006

Member
Μηνύματα
56
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη (;)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Mariant μένεις Ρώμη;;; Τι ωραία! Όταν θα πλησιάζουν οι μέρες που θα την επισκεφτώ, αν έχω απορίες μετά την πολύωρη μελέτη που πρόκειται να ρίξω εδώ μέσα, ελπίζω να μπορώ να απευθυνθώ σε σένα για πληροφορίες/ερωτήσεις κλπ... Ευχαριστώ προκαταβολικά! :clap:
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Ηello, καλά έκανες και κοίταξες εκτός Τέρμινι, δεν θα το συμβούλευα για ξενοδοχείο, θα σου πρότεινα να κοιτάξεις λίγο πιο μακριά από το ιστορικό κέντρο αλλά σε περιοχή κοντλά στο μετρό, Policlinico, Bologna, San Giovanni. Στο Sapienza εννοείς το κεντρικό κτίριο? Αν ναι,παίρνεις το μετρό, γραμμή Β και κατεβαίνεις Policlinico, μετά ή με τα πόδια ή υπάρχει λεωφορειάκι που σε βγάζει στην παράλληλη είσοδο. Ελπίζω να κατάλαβες περίπου!!
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Με το μετρό θα κινηθώ για πιο εύκολα και δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Τώρα όσον αφορά που ακριβώς θα είναι το course στο Sapienza, ε ρωτώντας πας στην πόλη, σωστά; :)
 

mariant

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Λισαβώνα
Σωστάα!!! Oπότε μπορείς άνετα να διαλέξεις εκτός Τέρμινι και εγώ θα πρότεινα bed and breakfst,όχι hotel είναι πιο value for money!!!
 

katerinak

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
ξενοδοχείο στη Ρώμη

Γεια σας. Θα ήθελα τη συμβουλή σας για το ξενοδοχείο που πρόκειται να μείνω στις αρχές Δεκέμβρη. Συγκεκριμένα τα δύο τα οποία κοιτάω πολύ σοβαρά είναι το Albani και το Leonardo Da Vinci. Έχει μείνει κάποιος σε κάποιο από τα δυο; Διαβάζω ότι η περιοχή του Βατικανού που βρίσκεται το Da Vinci είναι αρκετά καλή και ανησυχώ για την περιοχή που βρίσκεται το albani. Επίσης δεν ξέρω ποιο θα βολέψει στη μετακίνηση, ποιο είναι καλύτερο ως ξενοδοχείο κλπ. Θα ήθελα τη γνώμη σας. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

gipas2000

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα στην παρεα.Αυριο φευγουμε για Ρωμη και ισως γραφω λιγο αργα στο φορουμ.Θα ηθελα και εγω με την σειρα μου να ρωτησω για την διαδρομη ciampino-termini μου αρεσε η οικονομικη λυση απο το αεροδρομιο στο χωριο Anagnina αλλα δεν πολυκαταλαβα απο που θα παρουμε το λεωφορειο.Και μια αλλη ερωτηση αν βγαλουμε εισητηριο για Anagnina πληρωνουμε το ποσο που αναφερθηκε πιο πανω (1.30) νομιζω και απο εκει και περα μπορουμε να βγαλουμε στον σταθμο του μετρο καρτα απεριοριστων διαδρομων η romapass και να συνεχισουμε για termini και στον γυρισμο τον ακριβως αντιθετο.Μπορω να βρω καπου τα δρομολογια του λεωφορειου για Anagnina;
Επισης θα ηθελα μια γνωμη για την romapass αξιζει για τρεις ημερες(για βατικανο εχω κλεισει και την πρωτη μερα θα ειμαστε κατα τις 5 στο ξενοδοχειο αν πανε ολα καλα). Το κουρασα πολυ νομιζω αλλα ετσι ειναι πιστευω παντα οταν πας καπου πρωτη φορα.
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.034
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom