Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

criskar

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
αγαπητοί φίλοι,

σκοπεύω να ταξιδέψω στη ρώμη τον απρίλιο για 12 ημέρες με τη σύζυγο μου και επειδή τα ξενοδοχεία την εποχή αυτή είναι εξαιρετικά ακριβά, αποφάσισα να νοικιάσω ένα διαμέρισμα.
βρήκα ένα που πληρεί τα κριτήρια μου στο ''house trip''.

θα ήθελα τη γνώμη σας για την αξιοπιστία του house trip τόσο για να μην χάσω τα χρήματα μου , όσο και να μην μεινω ξεκρέμαστος στη ρώμη.

ευχαριστώ πολύ
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Ψάξε καλύτερα στο airbnb.com Θα βρεις πάρα πολλά και είναι το πλέον αξιόπιστο για διαμερίσματα.
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Καλησπέρα κάποιος αν μπορεί παρακαλώ να μου προτείνει μερικά ξενοδοχεία για Ρώμη σύμφωνα με το παραπάνω μήνυμά μου...Ευχαριστώ
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
Καλησπέρα κάποιος αν μπορεί παρακαλώ να μου προτείνει μερικά ξενοδοχεία για Ρώμη σύμφωνα με το παραπάνω μήνυμά μου...Ευχαριστώ
Βασικο παραγοντας για να σου πω ξενοδοχεια ειναι να μας πεις τι ομαδα εισαι...

Αλλα αν δεν θες να πεις,με λιγο διαβασμα θα βρεις παρα πολλες επιλογες.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Καλησπέρα κάποιος αν μπορεί παρακαλώ να μου προτείνει μερικά ξενοδοχεία για Ρώμη σύμφωνα με το παραπάνω μήνυμά μου...Ευχαριστώ
Εγω δεν μπορω να σου συστησω γιατι σε αυτο που πηγα δεν ευχαριστηθηκα!Αρα,ας μιλησει αλλος!!Τα μωρα θα τα κρατησει η πεθερα?Για επομενο ταξιδι(πανω δεξια)γραφεις οτι εχεις μωρα!!:D
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Καλημέρα jimp....φυσικά είμαι Α Ε Λ......ΑΡΑΑΑΑ.....ζευγάρι.....για Ρώμη.....έχεις κάτι στο νου σου...?
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Καλημέρα karfitsa ....σε ποιο πήγες και δεν σου άρεσε???.....Τα μικρά....κάτι...τέτοιο που ανέφερες......
 
Last edited by a moderator:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Καλημέρα karfitsa ....σε ποιο πήγες και δεν σου άρεσε???.....Τα μικρά....κάτι...τέτοιο που ανέφερες......
Στο alexandra,στη via veneto,πολυ κεντρικο.Αλλα δεν μου αρεσε.Σιγουρα,ομως,εχουν γινει απειρες συζητησεις για αυτο το θεμα,στο forum.Ριξε μια ματια:Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια - Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Στο alexandra,στη via veneto,πολυ κεντρικο.Αλλα δεν μου αρεσε.Σιγουρα,ομως,εχουν γινει απειρες συζητησεις για αυτο το θεμα,στο forum.Ριξε μια ματια:Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια - Αποτελέσματα Αναζήτησης

Δηάδή τι κακό είχε.....?

Γι αυτά τι λέτε?
Booking.com: Hotel Milton Roma, Ρώμη, Ιταλία - 360 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Booking.com: Ξενοδοχείο Eurostars Roma Aeterna, Ρώμη, Ιταλία - 828 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Βασικά κοιτάω περίπου στα 70 Ευρώ....max......κάτι άλλο?
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598

φανταζομαι οτι αυτα τα επελεξες με κριτηριο την κοντινη σταση μετρο...δυστυχως το μετρο δε βοηθαει και πολυ σε αυτη την πολη...για μενα ιδιαιτερα στη ρωμη ειναι σημαντικο να μεινει κανεις στο κεντρο...αν για παραδειγμα θες να πας στην πλατεια ναβονα ή στο τραστεβερε ,να ξερεις οτι ειναι μεγαλη αποσταση απο την κοντινοτερη σταση μετρο...για μενα ιδιαιτερα στη ρωμη ειναι σημαντικο να μεινει κανεις στο κεντρο..και επειδη η εποχη που πας ειναι ακομα χαμηλη απο αποψη τιμων ισως μπορεσεις να βρεις κατι σε αυτα τα λεφτα που υπολογιζεις οπως αυτο εδω
Booking.com: Ξενοδοχείο Domus Ester, Ρώμη, Ιταλία - 377 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! (δεν εχω μεινει απο μια προχειρη αναζητηση το βρηκα και το αναφερω σαν παραδειγμα)
ή αυτο που προτεινε πιο πανω η ελεναρα...δεν ξερω τι απαιτησεις εχεις απο τη διαμονη σου ,σε αυτη την τιμη και στο κεντρο δε μπορει να περιμενει και πολλα πραγματα στη ρωμη γιατι τα ξενοδοχεια ειναι γενικα ακριβα,ε, με καλο ψαξιμο μπορει να βρεις κατι που θα καλυπτει βασικες αναγκες ,αν βεβαια θελεις καλυτερη διαμονη θα πας μακρυτερα απο το κεντρο...εσυ διαλεγεις!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.859
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom