Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.330
Με ~110 Ευρώ μπορείς να βρεις αυτό
Hosianum Palace Rome (Ρώμη, Ιταλία) - Ξενοδοχείο Κριτικές - TripAdvisor
Εγώ έκλεισα με 120 αυτό πριν από λίγο
Relais Palazzo Taverna (Ρώμη, Ιταλία) - Ξενοδοχείο Κριτικές - TripAdvisor

Το location για μένα είναι Νο1 παράγοντας στη Ρώμη, έχω πάει άλλωστε ήδη 3 φορές, θέλω κάτι κεντρικό να είναι κοντά σε όλα.
 

decryal

Member
Μηνύματα
28
Likes
17
8-12 Νοεμβρη.

Προς το παρον σκεφτομαι αυτο:
Booking.com: Hotel Londra & Cargill, Ρώμη, Ιταλία - 938 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

αλλα με απασχολει οτι ειναι "εκτος ιστορικου κεντρου".

Φιλε GTS καλα τα ξενοδοχεια που ανεφερες αλλα δεν θελω να υπερβω το budget μου(γυρω στα 80 με 100max το βραδυ!)
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
αυτό το ξενοδοχείο είναι σε πολύ κεντρικό σημείο και δίνεις λίγο πιο πάνω από 100 ευρώ τη βραδιά

Booking.com: Hotel Genio, Ρώμη, Ιταλία - 500 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
αν θες τη γνώμη μου καλύτερα να ξεφύγεις κανένα 80 ευρώ τον προϋπολογισμό σου για δωμάτιο και να μείνεις κάπου κεντρικά και να "κόψεις" από αλλού. παρά να μείνεις σε τοποθεσία που δεν θα σε βολεύει.
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25

stefanosx

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
γεια σας, θα παω ρωμη αρχες νοεμβριου, επειδη χαθηκα λιγο ψαχνοντας στο φορουμ για το που να βρω ξενοδοχιο, μπορει να μου προτινετε μια περιοχη που να ειναι σχετικα καλη(να κυκλοφορεις ελευθερα το βραδυ) και κοντα σε αρκετα αξιοθεατα, αρχικα μου προτινανε την περιοχη μοντι που ειναι κοντα στο κολοσεο. καμια αλλη περιοχη να μου προτινετε??
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
γεια σας, θα παω ρωμη αρχες νοεμβριου, επειδη χαθηκα λιγο ψαχνοντας στο φορουμ για το που να βρω ξενοδοχιο, μπορει να μου προτινετε μια περιοχη που να ειναι σχετικα καλη(να κυκλοφορεις ελευθερα το βραδυ) και κοντα σε αρκετα αξιοθεατα, αρχικα μου προτινανε την περιοχη μοντι που ειναι κοντα στο κολοσεο. καμια αλλη περιοχη να μου προτινετε??
Γύρω από τη Piazza Navona, και από τη Via del Corso. Στην καρδία της Ρώμης...
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
Σίγουρα γύρω από Piazza Navona. Μπες στο booking και επέλεξε στην αριστερή στήλη την περιοχή Navona, θα σου βγάλει όλα τα καταλύματα, οπότε επιλέγεις. Για το Νοέμβριο οι τιμές είναι αρκετά καλές. Το Monti είναι ωραίο να το περνάς το βράδυ με το τουριστικό λεωφορείο (στο προτείνω να το κάνεις οπωσδηποτε) και να βλέπεις φωτισμένα τα μηνμεία. αλλά δεν έχει κάτι άλλο να κάνεις π.χ πολλές επιλογές για φαγητό ή ποτό.
 
Last edited by a moderator:

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Castello Romano. Ετσι λεγεται. Κανε μια αναζητηση στο φορουμ και θα βρεις διαφορες πληροφοριες.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
εχω ακουει και για ενα εκπτωτικο χωριο εξω απο την ρωμη, εχει παει κανενας? αξιζει να πας?
ειχα παει σε περιοδο εκπτωσεων ....μας ειχε κανονισει τη μεταφορα το ξενοδοχειο...ηρθε και μας πηρε ένα βανακι,περασε και απο δυο τρια ακομα ξενοδοχεια και πηρε καποια ατομα .Πληρωσαμε 25 ευρω το ατομο....
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.141
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
ειχα παει σε περιοδο εκπτωσεων ....μας ειχε κανονισει τη μεταφορα το ξενοδοχειο...ηρθε και μας πηρε ένα βανακι,περασε και απο δυο τρια ακομα ξενοδοχεια και πηρε καποια ατομα .Πληρωσαμε 25 ευρω το ατομο....
...και χασατε μια μερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom