Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Stavroula74

New Member
Μηνύματα
4
Likes
4
Καλησπέρα σε όλους!!!
23 Φεβρουαρίου ταξιδεύω για τρεις ημέρες στη Ρώμη μαζί με το γιο μου (9 ετών). Θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας για να χαρούμε, μικροί μεγάλοι αυτό το ταξίδι!!
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
τελικα εκλεισα το hotel de petris οσοι εχετε παει μπορειτε να μου πειτε απο αεροδρομιο πως φτανω εκει?αααααα κ θελω μινι περιγραφη του πρωινου!!!ευχαριστω!!!!
φανταζομαι κανεις πλακα!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Να ξέρεις όμως ότι η περιοχή Trastevere, παρόλο που είναι ατμοσφαιρική κτλ, δεν έχει σύνδεση με μετρό (για όποτε το χρειαστείς). Στα κεντρικά αξιοθέατα πας και με τα πόδια, αν είσαι του περπατήματος, για πιο μακριά θα βρεις το κατάλληλο λεωφορείο, με ό,τι αυτό συνεπάγεται.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπέρα σε όλους!!!
23 Φεβρουαρίου ταξιδεύω για τρεις ημέρες στη Ρώμη μαζί με το γιο μου (9 ετών). Θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας για να χαρούμε, μικροί μεγάλοι αυτό το ταξίδι!!
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
μαλλον πρεπει να γινεις πιο συγκεκριμενη. τι ψαχνεις? στεγη, φαγητο, διασκεδαση, αξιοθέατα?
για το τελευταιο να τον πας σε καταλληλα για παιδια. πχ. Ζοο, τεχνοπάρκο, κατακόμβες κ.ά.
Benvenuti al Bioparco di Roma
Technotown @ Villa Torlonia Roma » Sito web ufficiale
Home
 

Stavroula74

New Member
Μηνύματα
4
Likes
4
Ψάχνω κυρίως για αξιοθέατα, διασκέδαση και φαγητό!! Οι προτάσεις που μου έκανες φαίνονται αρκετά ενδιαφέρουσες!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Να ξέρεις όμως ότι η περιοχή Trastevere, παρόλο που είναι ατμοσφαιρική κτλ, δεν έχει σύνδεση με μετρό (για όποτε το χρειαστείς). Στα κεντρικά αξιοθέατα πας και με τα πόδια, αν είσαι του περπατήματος, για πιο μακριά θα βρεις το κατάλληλο λεωφορείο, με ό,τι αυτό συνεπάγεται.
σε όλα τα αξιοθέατα πας με λεωφορείο. μελέτησε το χαρτη και κανένα πρόβλημα. μετά είναι θέμα προσωπικού γούστου που θελει να μεινει κανεις. το Τραστεβερε είναι κέντρο, είναι εντός των Τειχών, έχει και 2 γραμμές τραμ και πάνω από 10 λεωφορειακές γραμμές. το δε λεωφορείο γενικά μιλώντας, είναι πολλές φορές καλύτερο από το μετρό στη Ρώμη. δική του λωρίδα, συχνά δρομολόγια και ωραία θέα...;) η προσωπική μου βαθμολόγηση των ΜΜΜ είναι: τραμ, λεωφορειο, ταξι, μετρό..
http://www.atac.roma.it/index.asp?p=2
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

island

Member
Μηνύματα
46
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!
Παντως γενικοτερα να ξερεις οτι ολο το ιστορικο κεντρο της ρωμης περπατιεται ευκολα με τα ποδια!!!Φτανεις ανετα για παραδειγμα απο το τερμινι στο Βατικανο χωρις να το καταλαβεις αν ενδιαμεσα κανεις διαφορες στασεις.Και τα λεωφορεια ειναι πολυ βολικα πραγματι!!!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
εγκυος ανθρωπος ειμαι βρε να μην ξερω!!!!χαχα!!!!
βρε εγκυος εισαι απλα και μετριο να ειναι το πρωινο,ορεξη να εχεις και θα φας υπεροχα στην πολη..μη δινεις βαση μεγαλη στο πρωινο..οχι να ειναι και χαλια βεβαια..
παντως μπορει να σε πετυχω,ισως να ειμαι κι εγω τελη του φλεβαρη στη ρωμη..
αν δω εγκυμονουσα ελληνιδα θα φωναξω 'τι λεει το πρωινο?καλο?' και θα καταλαβεις ποιος ειμαι:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.589
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom