Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
Να μία ωραία και πρόσφατη ιστορία να ξεκινήσεις διάβασμα, προς το τέλος λένε και για το φαγητό :D

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...artetto-%EC%E1%F2-%F3%F4%E7-%F1%FE%EC%E7.html

Αν και για Ιταλία θα βρείς 10δες ιστορίες...

το ξέρω οτι θα βρω δεκάδες ιστοριες αλλά εγώ θέλω ένα συγκεκριμενο θεμα αυτο του φαγητου οπως ειπα!;)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Να μία ωραία και πρόσφατη ιστορία να ξεκινήσεις διάβασμα, προς το τέλος λένε και για το φαγητό :D

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...artetto-%EC%E1%F2-%F3%F4%E7-%F1%FE%EC%E7.html

Αν και για Ιταλία θα βρείς 10δες ιστορίες...
το ξέρω οτι θα βρω δεκάδες ιστοριες αλλά εγώ θέλω ένα συγκεκριμενο θεμα αυτο του φαγητου οπως ειπα!;)
Αφού στο λέω, προς το τέλος μιλάνε για φαγητό ;) ...την διάβασες;
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ναι έχει μια πολύ καλή ιστορία που αναφέρει πολλές!

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...EF%F1%DF%E5%F2-%F4%E7%F2-%F1%FE%EC%E7%F2.html

Όσο για μεταφορά από Ciampino, ορθώς αναφέρεις το terravision. Αυτό θα πάρεις, με τιμή εισιτηρίου περίπου 5-6 ευρώ αν θυμάμαι καλά και σε αφήνει ακριβώς στο termini. Εμείς δεν κλείσαμε από internet, βγάλαμε απευθείας εκεί και δεν είχαμε κανένα απολύτως πρόβλημα (δλδ φύγαμε και αμέσως, έχει συχνά).

Καλή τύχη με τον καιρό, ελπίζω να είναι όλα καλά μέχρι τότε!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Πώς θα πάω από το Ciampino στον κεντρικό σταθμό μετρό της Ρώμης
3 μέρες στη Ρώμη (Φεβρουάριος 2010)
Aperitivo & caffee a Roma
Ρώμη, Ρώμη! Κάθε φορά... τρέχω να σε δω και δε σε... προλαβαίνω! Ατελείωτη!
3ημερο Ρωμη τελη φλεβαρη!
Ρώμη για μία εβδομάδα
Ανακαλύπτοντας τις υπέροχες τρατορίες της Ρώμης

νομιζω ειναι καλα για αρχη..
οσο για τη roma pass απ τη στιγμη που σε ενδιαφερουν οι μετακινησεις πιο πολυ μπορεις να βγαλεις τα ημερησια εισητηρια των ΜΜΜ με 4ευρω ή την 3ημερη με 11ευρω..
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Τέταρτο...να πάρω το πάσο μου μαζι;θα χρησιμεύσει πουθενά;
Ειχα κλεισει απο το ιντερνετ για Βατικανο μειωμενο εισητηριο και το δεχτηκαν κανονικοτατα. Οποτε να το παρεις!
Για φαγητο θα βρεις ενα σωρο απλα αν τυχον πηγαινετε με περιορισμενο budget τσεκαρε τα εστιατορια και τις τιμες τους γιατι πολλα απ'οσα εχουν γραφτει εδω μεσα ειναι σιγουρα πολυ καλα αλλα και με τσουχτερες τιμες για μερικους.
 

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
ποια ειναι αυτη η τριημερη των 11 ευρω?roma pass ειναι παλι?
 

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
καποιος μεσα στο πρωτο θεμα που μου εδωσες λεει:''Υπάρχει και 5η επιλογή αν θέλει κάποιος σε περίπτωση που χάσει ή αργήσει το λεωφορείο για μετρό Agnanina: Λεωφορείο μέχρι τον σταθμό τραίνων Agnanina (δηλαδή στο χωριό) με 1,30 και μετεπιβίβαση με το τραίνο για Τέρμινι (στον επάνω όροφο στα τραίνα, νομίζω 1,30)"

καλυτερο μου ακουγεται αλλά βλεπω να χανομαστε ετσι...
 

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
και κατι αλλο παιδια σορρυ αλλα εχω αγχωθει....καλα βλεοω συνεχεια οτι λενε οτι παιρνουν roma pass και μετα απο το αεροδρομιο πληρωνουν 11 ευρω για να πανε τερμινι...καλα δεν χρησιμοποιεις εκει roma pass?
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
καποιος μεσα στο πρωτο θεμα που μου εδωσες λεει:''Υπάρχει και 5η επιλογή αν θέλει κάποιος σε περίπτωση που χάσει ή αργήσει το λεωφορείο για μετρό Agnanina: Λεωφορείο μέχρι τον σταθμό τραίνων Agnanina (δηλαδή στο χωριό) με 1,30 και μετεπιβίβαση με το τραίνο για Τέρμινι (στον επάνω όροφο στα τραίνα, νομίζω 1,30)"

καλυτερο μου ακουγεται αλλά βλεπω να χανομαστε ετσι...
μπερδευτηκες λιγακι...
εγω αναφερομαι για τις μετακινησεις σου μεσα στην ρωμη οπως θα εκανες με τη roma pass..
αλλο η μετακινηση σου απ το αεροδρομιο μεχρι τη ρωμη..η roma pass δεν ισχυει για την διαδρομη αεροδρομιο-ρωμη ουτε αυτο που σου ειπα εγω..

για την μετακινηση απο ciampino μεχρι ρωμη υπαρχουν οι επιλογες που αναφερονται στο πρωτο θεμα..
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
και κατι αλλο παιδια σορρυ αλλα εχω αγχωθει....καλα βλεοω συνεχεια οτι λενε οτι παιρνουν roma pass και μετα απο το αεροδρομιο πληρωνουν 11 ευρω για να πανε τερμινι...καλα δεν χρησιμοποιεις εκει roma pass?
μολις το απαντησα..οχι..
μπορεις να επιλεξεις την επιλογη λεωφορειο μεχρι μετρο Agnanina 1,20 ευρω και μετα απο κει σε οποιο σταθμο θελεις να κατεβεις 1ευρω απλο εισητηριο μετρο για μια διαδρομη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.677
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom