Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλημέρα samion.Δυστυχώς δεν έχω έκπτωση :(
Μήπως μπορείς να μου πείς την άποψη σου γι αυτό το ξενοδοχείο Booking.com: Hotel Delle Vittorie, Ρώμη, Ιταλία - 115 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
η αν ξέρεις κάποιο άλλο ξενοδοχείο μέχρι 100 ευρώ το βράδυ απο 14/4-19/4;
διάβασες τα λινκ που έγραψα? γιατί λέει:
E' inoltre possibile acquistare un biglietto ridotto online per gli studenti al di sotto dei 26 anni di età presentando, il giorno della visita, una International Student Card o un libretto universitario.*
συνεπώς αν δεν κρύβεις χρόνια :)cool:) δικαιούσαι έκπτωση, στο Βατικανό.
το ξενοδοχείο δεν το ξέρω. την περιοχή ναι, είναι λίγο εκτός. ψάξε προς κέντρο, αν δεν βρεις οι συγκοινωνίες είναι εξυπηρετικές.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
πού το είχες κοιτάξει? γιατί συμμετέχει κανονικά, όντας κρατικό μουσειο, είναι στη λίστα των μουσείων (δες λινκ της Bahari).
εννοείται εκτός είναι οι όποιες έκτακτες εκθέσεις έχει και η κράτηση που είναι πάντα απαραίτητη. 2Ε.

Σε κάποιο site, δεν θυμαμαι ποιο, θα το ξαναψάξω και θα το παραθέσω, ενω για Κολοσαίο και κάποια άλλα που ζήτησα δεν μου έβγαζε επιλογή να αγοράσω εισητηρια εκείνες τις μέρες, στην γκαλερυ μου έβγαζε 6Ε με σημειωση ότι εκείνες τις μέρες υπάρχει έκπτωση για όλους
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
samion είμαι γεννημένη 22/7/1985 αλλά νομίζω οτι τα έχω κλείσει τα 26 άλλο θέμα που δεν θέλω να το παραδεχτώ χαχαχαχα

ψάχνω για κέντρο αλλά βρίσκω με 800 ευρώ τα πιο κεντρικά και είναι και δύσκολες οι εποχές οπότε μήπως έχεις να μου προτείνεις κάποιο;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σε κάποιο site, δεν θυμαμαι ποιο, θα το ξαναψάξω και θα το παραθέσω,
με την ευκαιρία νομίζω ότι είναι πάντα καλύτερα να κλείνουμε από το επίσημο σαιτ. το οποίο δεν δίνει τιμή για την περίοδο αυτή.
samion είμαι γεννημένη 22/7/1985 αλλά νομίζω οτι τα έχω κλείσει τα 26 άλλο θέμα που δεν θέλω να το παραδεχτώ χαχαχαχα
ψάχνω για κέντρο αλλά βρίσκω με 800 ευρώ τα πιο κεντρικά και είναι και δύσκολες οι εποχές οπότε μήπως έχεις να μου προτείνεις κάποιο;
είσαι ακόμα 26, άρα δικαιούσαι έκπτωσης..
να προτείνω μου έρχεται δύσκολο..ούτε τα ξέρω καλά, ούτε έχω μείνει σε πολλά. κι αυτά είναι εκτός μπάτζετ σου. είτε προς τα πάνω, είτε προς τα κάτω (....) κ για αυτό δεν στα προτείνω. έτσι για να πω ένα που έχω ακούσει καλά λόγια..

La Casa di Amy Rome ? Official Website ? 3 Star B&B Rome
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Θα κλείσω μειωμένο εισιτήριο και θα έχω και το πάσο μου μαζί και βλέπουμε.Μια ακόμη ερώτηση έχω δει οτι το booking κάνει προσφορές για λίγο καιρό πριν την ημερομηνία που θέλεις.Να το αφήσω τότε να κλείσω δωμάτιο ή τώρα και να είμαι ήσυχη;Επίσης το ξενοδοχείο που σας έχω βάλει Link μου το πρότεινε μια φίλη μου που έμεινε εκεί και μου είπε ότι ήταν βολικό απο συγκοινωνίες.Εσείς που ξέρετε την περιοχή πιστεύετε οτι το βράδυ θα μπορούμε μ'ένα βραδινό λεωφορείο να γυρνάμε άνετα;Ξέρετε τι ώρα κλείνει το μετρό το βράδυ;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Θα κλείσω μειωμένο εισιτήριο και θα έχω και το πάσο μου μαζί και βλέπουμε.Μια ακόμη ερώτηση έχω δει οτι το booking κάνει προσφορές για λίγο καιρό πριν την ημερομηνία που θέλεις.Να το αφήσω τότε να κλείσω δωμάτιο ή τώρα και να είμαι ήσυχη;Επίσης το ξενοδοχείο που σας έχω βάλει Link μου το πρότεινε μια φίλη μου που έμεινε εκεί και μου είπε ότι ήταν βολικό απο συγκοινωνίες.Εσείς που ξέρετε την περιοχή πιστεύετε οτι το βράδυ θα μπορούμε μ'ένα βραδινό λεωφορείο να γυρνάμε άνετα;Ξέρετε τι ώρα κλείνει το μετρό το βράδυ;
για το μειωμένο χρειάζεται η διεθνής καρτα που είδες. για το χοτελ είναι ένα ρίσκο. ότι νομίζεις.
για συγκοινωνίες μελέτησε καλά αυτό το σαιτ (τα έχει όλα, από ωράρια ως λεπτομερέστατους χαρτες με όλες τις διαδρομές όλων των ΜΜΜ):
ATAC S.p.A. | Azienda per la mobilit?
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
samion η διεθνής κάρτα νομίζω οτι δεν αξίζει και διάβασα απο δω οτι κάποια παιδιά είχαν το κανονικό πάσο μαζί και δεν είχαν πρόβλημα.τώρα το πάσο έχει γίνει σαν πιστωτική κάρτα με φωτογραφία και λατινικούς χαρακτήρες οπότε δεν νομίζω να έχω πρόβλημα τι λες;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
samion η διεθνής κάρτα νομίζω οτι δεν αξίζει και διάβασα απο δω οτι κάποια παιδιά είχαν το κανονικό πάσο μαζί και δεν είχαν πρόβλημα.τώρα το πάσο έχει γίνει σαν πιστωτική κάρτα με φωτογραφία και λατινικούς χαρακτήρες οπότε δεν νομίζω να έχω πρόβλημα τι λες;
δεν έχω ιδέα..μια και η φοιτητική μου ζωή εληξε μόλις πριν λίγο καιρό..σταμάτησα να ασχολούμαι..:haha:
άσε κι έχω και γενέθλια σήμερα (γι αυτό είμαι καλός σήμερα)..ανεβαίνει το νούμερο..
 

crs83

Member
Μηνύματα
47
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Bologna
Samion χρονια σου πολλα και help. Είχα κλείσει για Ρώμη 17-2 με την ryanair. Αλλα αρρώστησα και μάλλον θα το αναβάλω. Είδα ότι θέλει 50 ευρώ το άτομο για αλλαγη ημερομηνιών. Παίζει αν τους παρω και τους πω ότι λογω υγειας κάνω την αλλαγη να δεχτούν να γίνει η αλλαγη δωρεαν?
Από την αλλη σκέφτομαι πλεον για μαρτιο και με τις τιμες που υπαρχουν συμφερει πιο πολυ να κλεισω καινουριο εισητηριο παρα να πληρωσω 50 ευρω για την αλλαγή.
Τι να κάνω???
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Samion χρονια σου πολλα και help. Είχα κλείσει για Ρώμη 17-2 με την ryanair. Αλλα αρρώστησα και μάλλον θα το αναβάλω. Είδα ότι θέλει 50 ευρώ το άτομο για αλλαγη ημερομηνιών. Παίζει αν τους παρω και τους πω ότι λογω υγειας κάνω την αλλαγη να δεχτούν να γίνει η αλλαγη δωρεαν?
Από την αλλη σκέφτομαι πλεον για μαρτιο και με τις τιμες που υπαρχουν συμφερει πιο πολυ να κλεισω καινουριο εισητηριο παρα να πληρωσω 50 ευρω για την αλλαγή.
Τι να κάνω???
Ευχαριστω..
Δεν βγαζεις τοτε νεα καλυτερα?οι λογοι υγειας δεν υπαρχουν..ουτε το δωρεαν..
Ακομα 13 εχουμε.περιμενε λιγο. Και περαστικα.
 

Travelmania

Member
Μηνύματα
18
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Καταρχήν καλό ταξίδι να έχεις στην υπεροχή Ρώμη..για τη Roma pass ούτε να σκεφτείς να μην την πάρεις.αξιζει πολυ έχεις discounts και skip the line στα περισσότερα αξιοθέατα.γλιτωνεις χρήματα αλλά κυρίως πολύτιμο χρόνο μιας που η Ρώμη έχει πολλα πράγματα να δεις. Τσεκάρε και το Internet για να γλύτωσεις ουρά στο βατικανο όπως σου είπε και ο samion.κ γω έτσι τα έκλεισα και μπήκα στο λεπτό ενώ η ουρα ήταν ατέλειωτη!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.103
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom