Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπερα.

Εχω κλεισει για ρωμη για 5/5/2012 μεχρι 9/5/2012.

Εχει καποιος να προτεινει ξενοδοχειο,διαμερισμα,b/b(δεν εχω προβλημα,αρκει να εχει δικο του μπανιο) για 4 διανυκτερευσεις τις παραπανω μερες?

Η τιμη επειδη τα διαθεσιμα λεφτα ειναι λιγα να μην ξεπερνα τα 80 ευρω την ημερα.
Ξερω οτι θα ειναι δυσκολο,απλα εδω μεσα με τοσους γνωστες ποτε δεν ξερεις.

Βεβαια εχω κανει ηδη κρατηση σε ενα με πρωινο και δυνατοτητα ακυρωσης,στο τερμινι,αλλα ελπιζω για κατι καλυτερο.

Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ευχαριστω.

Απλα ελεγα μηπως εχει καποιος συγκεκριμενη προταση,κατι που δεν μπορω να βρω εγω.

Ψαχνω σε ολοκληρο το φορουμ!
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
εχουν ανοιξει 1000 τοπικ με ξενοδοχειο στη Ρωμη...Πας σε high season αλλα οκ κατι θα βρεθει..Αυτα που εχω μεινει εγω εχουν εξαντληθει ή ειναι απλησιαστα...Δες και κατι κοντα στο Βατικανο.Καλυτερη περιοχη απ το Τερμινι.Σε ποιο εκλεισες εκει?

βρηκα ενα στο τερμινι: Sixbeds Vacation Rental Rome, Italy | venere.com

και ενα στο Vaticano: B&B Federici, Rome | Special Offers on Venere.com
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ναι τα εχω ψαξει σχεδον ολα αυτα!!

Απλα επειδη δεν βρισκω κατι εκτος απο αυτο που εχω κλεισει,μηπως ειχε καποιος καμια ιδεα απτη.


Τελος παντων εχω καιρο μεχρι τον μαιο.
Εχω καβατζα και αυτο που εχω ηδη κλεισει,με δυνατοτητα ακυρωσεις,και ολο και καποια προσφορα θα βρει.

Βλεπουμε λοιπον.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
εχουν ανοιξει 1000 τοπικ με ξενοδοχειο στη Ρωμη...Πας σε high season αλλα οκ κατι θα βρεθει..Αυτα που εχω μεινει εγω εχουν εξαντληθει ή ειναι απλησιαστα...Δες και κατι κοντα στο Βατικανο.Καλυτερη περιοχη απ το Τερμινι.Σε ποιο εκλεισες εκει?

βρηκα ενα στο τερμινι: Sixbeds Vacation Rental Rome, Italy | venere.com

και ενα στο Vaticano: B&B Federici, Rome | Special Offers on Venere.com
Εκλεισα σε ενα που λεγεται gladiator rooms!!!Οτι ναναι ειναι αλλα αυτα εχουμε,αυτα ξοδευουμε!!
Booking.com: ξενοδοχείο Gladiator Rooms, Ρώμη, Ιταλία - 134 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Απλα ξερεις προτιμω να εχει δικο του μπανιο.Η γυναικα δηλαδη,οχι εγω.Απλα τη να πεις οχι?Χαμος μετα!!χαχαχαχα

Αυτο στο βατικανο παντως ωραιο ειναι.Ευχαριστω!
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Χθες πήρα χάρτη και οδηγό αλλά και πάλι θέλω τη βοήθεια σας.Θα μείνω via col di lana 24 και θέλω να ρωτήσω απο fiumicino να πάρω τραίνο ή λεωφορείο;Μια φίλη που έμενε εκεί μου είπε οτι πήγαινε λεωφορείο απο lepanto αεροδρόμιο και είναι το πιο φθηνο.Εννοεί αυτό που πας 8 ευρώ πήγαινέλα;Απο το lepanto μέχρι το ξενοδοχείο περπατιέται με τα πόδια και βαλίτσα ή έχει λεωφορείο;Εβδομαδιαία κάρτα για τα ΜΜΜ βγάζω απο το αεροδρόμιο;Και κάτι τελευταίο για Μ.Σάββατο στη Ρώμη η Ανάσταση γίνεται στις 12 όπως στην Ελλάδα και η ορθόδοξη εκκλησία είναι κοντά στο trastevere;Συγνώμη αν σας ζάλισα αλλά απο χθές αγχώθηκα χειρότερα δεν έχω κάνει πρόγραμμα και νομίζω οτι θα χαθώ.
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Εγω περυσι Νοεμβρη ειχα κλεισει στο Booking.com: hotel Modigliani, Rome, Italy - 94 Guest reviews. Book your hotel now! με 99 Ε την βραδια. Παρα που καλο, στην γυναικα σου θα αρεσει σιγουρα, κεντρικοτατο! Τωρα που εκανα εna search βeβαια για τις ημερομηνιες σου το βγαζει 800 Ε γαι 4 βραδια. Διπλασια τιμη!!! Ασε που εχει ενα τελευταιο δωματιο λεει τo booking. Ε και τοσα λεφτα δε λεει! Εκει η γυρω περιοχη πιατσα Μπαρμπερινι, απο via venetto και προς piazza Espana ειναι ιδανικη νομιζω για απλους τουριστες της πρωτης φορας σαν εμας στην αιωνια πολη. Εχε το νου σου στο booking. Βγαζει κατι προσφορες της τελευταιας στιγμης.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
ευχαριστώ για την πληροφορία.
εντάξει έχω ξαναπάει ρώμη και ξέρω πως είναι το τερμινι.
απλά λέω αν έχει δει κάποιος κάποια ευκαιρία,να την αρπάξω απ'τα μαλλιά!
είναι δύσκολη περίοδος όμως.
 

IoannaNa

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Γεια σας και από μένα παιδιά,

Μόλις έκλεισα εισιτήρια 3-7/4 για Ρώμη. Δεν έχω ξαναπάει.
Και τώρα μου μένει να κλείσω ένα τρίκλινο για 4 διανυκτερεύσεις .Οι τιμές μου φαίνονται ανεβασμένες. Παίζει ρόλο το ότι πέφτει μέσα στο Πάσχα τους; τεσπα..

Θα θελα να μου βγει 110 maxιmum η βραδιά. Βρήκα δύο Β&Β στην περιοχή Τερμίνι που όλοι λένε στα reviews ότι είναι απίστευτα βολική αλλά από την άλλη διαβάζω εδώ ότι δεν είναι ιδιαίτερα ασφαλής.
Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα αλλά επειδη θα είναι οικογενειακή φάση με μαμά και αδερφό θα θελα μια συμβουλή πριν το κλείσω.πχ είναι όπως η δική μας Ομόνοια;
μην πάθει κν σοκ η δόλια μάνα..!?

Αν έχετε κάποια πρόταση, ευπρόσδεκτη!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.030
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom