Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
:lol:
νομιζω για αυτες τις ημερομηνιες που θελεις πιο φθηνο δυσκολα μπορεις να βρεις... και ιδιως κοντα στο κεντρο. οποτε μην το σκεφτεσαι καν ειναι οκ....
Αχ το ξερω! αλλα και παλι κααατι δεν μου καθεται καλα!
Το ξερω πως πολυ το σκετομαι και το ψιριζω το θεμα, αλλα τετοια ειμαι!
Ενω εχω αρχισει να διαβαζω για Ρωμη διαπιστωνω πως με 3 βραδυα και την μια μερα λογικα νεκρη σκετομαι πως δεν θα προλαβω να δω αυτα που πρεπει...και ειμαι στο αναβαλω και να παω να κανω πρωτοχρονια στην Πολη.....
Πολυ αναποφασιστη ειμαι τελικα!
Δεν σας ενοχλω αλλο....
 

Katerina2006

Member
Μηνύματα
56
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη (;)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Απ ό,τι βλέπω μεγάλη επιτυχία έχει η Ρώμη το χειμώνα! Τελικά έκλεισα για 12-16 Δεκεμβρίου κι όχι 5-9 λόγω ξαφνικού δικαστηρίου, με εισιτήρια RyanAir και ξενοδοχείο στο κέντρο, κοντά στο Πάνθεον. Από σχόλια κατάλαβα ότι μάλλον έκανα καλά και επέλεξα αυτή την περιοχή γιατί θα είμαι κοντά στα πάντα και θα μπορώ να κινούμαι κατά κύριο λόγο χωρίς συγκοινωνίες. Άρα, τώρα το μόνο που περιμένω είναι να περάσουν οι μέρες... Ευτυχώς έχω αρκετό χρόνο να διαβάσω ιστορίες και να πάρω ιδέες!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αχ μπράβο ρε παιδάκια μου...Πολύ σας χαίρομαι που πατε στη Ρωμηηηη!! Τι καλά...

Κατερίνα μου πολύ όμορφη περιοχή εκεί που έκλεισες ξενοδοχείο... Να μας πεις εντυπώσεις όταν γυρίσεις και από το hotel...
 

taniakar

Member
Μηνύματα
245
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Απ ό,τι βλέπω μεγάλη επιτυχία έχει η Ρώμη το χειμώνα! Τελικά έκλεισα για 12-16 Δεκεμβρίου κι όχι 5-9 λόγω ξαφνικού δικαστηρίου, με εισιτήρια RyanAir και ξενοδοχείο στο κέντρο, κοντά στο Πάνθεον. Από σχόλια κατάλαβα ότι μάλλον έκανα καλά και επέλεξα αυτή την περιοχή γιατί θα είμαι κοντά στα πάντα και θα μπορώ να κινούμαι κατά κύριο λόγο χωρίς συγκοινωνίες. Άρα, τώρα το μόνο που περιμένω είναι να περάσουν οι μέρες... Ευτυχώς έχω αρκετό χρόνο να διαβάσω ιστορίες και να πάρω ιδέες!
Τέλειο σημείο! Πας παντού με τα πόδια!!
 

Katerina2006

Member
Μηνύματα
56
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη (;)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Από σας κατέληξα σε κείνη την περιοχή και το ξενοδοχείο το βρήκα μέσω των μυστικών προσφορών του booking σε απίστευτη τιμή, κάτω από το μισό της κανονικής του. Μετά το ταξίδι εννοείται θα επανέλθω με λεπτομέρειες...
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Παιδιά εγώ πετάω 28/11 και γυρνάω 3/12..δεν έχω καταλήξει που θα μείνω, λέω να αποφύγω την περιοχή του Termini. Οπότε ότι έχετε να μου προτείνετε, καλοδεχούμενο. Έχω και μια ερώτηση. Θα χρειαστεί να πάω στο Sapienza αν μπορεί κάποιος να μου πει πως, επίσης καλοδεχούμενο.
 

panagiota_21

Member
Μηνύματα
29
Likes
0
καλησπερα παιδια το επομενο σβκ θα επισκευτω την ρωμη θα μεινω σε aυτο το ξενοδοχειο Hotel Nerva Roma | venere.com θα μπορουσατε να μου πειτε αν ειναι σε καλη τοποθεσια ?
και να μου προτεινετε τι να επισκευτω??? ευχαριστω πολυ !!
αα και το πιο σημαντικο πως πανε απο το αεροδρομιο!!??(fiumitsino)
 

ΜΙΝΑ

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΛΟΙΠΟΝ.... ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΡΩΜΗ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ. ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΠΟΤΑ ΨΩΝΙΑ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ. ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ guro guro ΚΑΠΟΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΝΘΕΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΦΑΤΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ,ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΡΩΓΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΚΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ...
 

ΜΙΝΑ

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Α...ΚΑΙ ΣΤΟ gioliti πηγαμε που επισησ ηταν τελεια,φοβερο παγτο και σε σχεση με την ελλαδα πολυ φτηνο.λ
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σύμφωνα με τους όρους χρήσης του forum:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του. Όταν θέλετε να τονίσετε κάτι χρησιμοποιήστε bold χαρακτήρες. Eκτός του ότι είναι κουραστικό για αυτόν που διαβάζει το post με τους κεφαλαίους χαρακτήρες, γενικότερα ο συγκεκριμένος τρόπος γραφής στον χώρο του Internet σημαίνει ότι "φωνάζετε", οπότε η άσκοπη και συνεχή χρήση τους είναι δυνατόν να προκαλέσει παρεξηγήσεις.
http://www.travelstories.gr/rules.php

Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια - TravelStories Tour
http://www.travelstories.gr/%ED%DD%...-%E3%E9%E1-%F4%E1-%ED%DD%E1-%EC%DD%EB%E7.html
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.789
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom