Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

panagiota_21

Member
Μηνύματα
29
Likes
0
καλημερα !!θα μπορουσε καποιος να μου γραψει πως θα παω απο το αεροδρομιο στο ξενοδοχειο ..ευχαριστω!!
 

xtina23

Member
Μηνύματα
32
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Έλα μου ντε!
Καλημέρα,λοιπόν αγαπητή παναγιώτα από το αεροδρόμιο θα πάρεις το τρένο *leonardo express το οποίο θα σε μεταφέρει στο termini (κεντρικός σταθμός μετρό).Το εισητήριο κοστίζει 11 ευρώ.Τραίνο έχει κάθε μισή ώρα οπότε δεν χρειάζεται να αγχωθείς.Από εκεί παίρνεις την μπλέ γραμμή του μετρό με τελικό προορισμό τη στάση laurentina.Aπό οτι είδα το ξενοδοχείο σου είναι κοντά στις στάσεις cavour kai colosseo,οπότε επιλέγεις μία από τις δύο και μετά ποδαράτη.Καλό θα είναι να εκτυπώσεις το χάρτη που βρίσκεται ακριβώς το ξενοδοχείο σου.Ελπίζω να βοήθησα..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
καλημερα !!θα μπορουσε καποιος να μου γραψει πως θα παω απο το αεροδρομιο στο ξενοδοχειο ..ευχαριστω!!
Το παραπανω λινκ που σου παρεθεσα το διαβασες?
Κοιταξε το,ανοιξε και ενα γκουγκλ μαπ.
 

panagiota_21

Member
Μηνύματα
29
Likes
0
Kai τωρα πως μοιραζουν το χρονο για μιαμιση μερα ???
καμια καλη προταση για φαγητο υπαρχει??
θα παμε τοσο λιγο εστω ασ περασουμε σουπερ χωρισ ψαξιματα
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
panagiota_21 έχεις διάβασμα:

Αρχικά στον ταξιδιωτικό μας οδηγό:
Ρώμη - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

Πολλά θέματα με πληροφορίες που θα σου φανούν χρήσιμες για να φτιάξεις το πρόγραμμά σου (συμπεριλαμβάνουν προτάσεις για φαγητό), θα βρεις εδώ:
Ευρώπη - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
Ιταλόφιλοι - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

Και στις ταξιδιωτικές ιστορίες των μελών που θα βρεις εδώ:
http://www.travelstories.gr/glossary/17676-%E9%F4%E1%EB%DF%E1.html
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Κοίτα αν δεν ξέρεις αν θα ξαναπάς στην ζωή σου,εγω θα σου πρότεινα να επισκευτείς το Βατικανό (καλύτερα να κλείσεις εισητηρια απο το internet για να γλιτώσεις την ουρά),να κάνεις την βόλτα με το διπλό λεωφορειο που σε περνάει απο όλα τα διάσημα αξιοθέατα.Να φας στο "Carbonara" και να παρεις να φας tartufo στο χέρι όσο θα περιπλανιέσαι στην piazza Navona.Να πετάξεις 1 κέρμα στην Fontana di Trevi και να αγοράσεις ιταλικό παγωτό απο εκεί γύρω...Να το φας κατευθυνομενη προς τη Piazza di Spagna.Μην ξεχάσεις και το Πάνθεον..Νομίζω οτι με καλή οργάνωση θα πας σε πολλά μέρη!Και φυσικά θα θες να ξαναπας....:bleh:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
...θα πάρεις το τρένο *leonardo express το οποίο θα σε μεταφέρει στο termini (κεντρικός σταθμός μετρό).Το εισητήριο κοστίζει 11 ευρώ.
To εισιτήριο κοστίζει 14 ευρώ. Δεν είναι και το καλύτερο value-for-money.
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
οταν είχα παέι εγω....στο γραφείο που πήγαμε για να βγάλουμε εισητηριο για το τρενο μαθαμε οτι υπαρχει και ενα mini-bus που σε βγαζει ακριβώς εξω απο το ξενοδοχείο σου.Και η τιμή ήταν σχεδον η ίδια με το τρένο...νομίζω 2-3 ευρώ διαφορά είχε.Γλιτώσαμε την αναμονη του επόμενου τρένου,το κουβαλημα της βαλίτσας..και μας εβγαλε εξω απο το ξενοδοχειο σχεδον και δεν χρειαστηκε να ψάχνουμε.Ελπίζω να υπάρχει ακομα αυτο το λεωφορειακι....αξίζει.... εμεις καταλαβαμε ποσο αξίζει μονο την μέρα της επιστροφης που δωσαμε σχεδον τα ιδια χρήματα και πήγαμε με τρένο στο αεροδρόμιο!!!!!
 

panagiota_21

Member
Μηνύματα
29
Likes
0
δυστυχως μολις καταλαβα οτι ενω εκλεισα στο ξενοδοχειο που σας εγραψα το venere με εχει βαλει σε αυτο Vacation Rental Nerva Accommodation Rome, Italy - hotel deals and reviews | venere.com δεν βγαζω ακρη πραγματικα και μου λενε οτι δεν μπορω να το ακυρωσω γτ θα πληρωσω ενα βραδυ. και ετσι πρεπει να παω . μπορει καποιος να με βοηθησει πως θα φτασω εκει και αν ειναι κεντρικα ?
:(
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
δυστυχως μολις καταλαβα οτι ενω εκλεισα στο ξενοδοχειο που σας εγραψα το venere με εχει βαλει σε αυτο Vacation Rental Nerva Accommodation Rome, Italy - hotel deals and reviews | venere.com δεν βγαζω ακρη πραγματικα και μου λενε οτι δεν μπορω να το ακυρωσω γτ θα πληρωσω ενα βραδυ. και ετσι πρεπει να παω . μπορει καποιος να με βοηθησει πως θα φτασω εκει και αν ειναι κεντρικα ?
:(/
Μια χαρά είναι η περιοχή που βρίσκεται το ξενοδοχείο σου, από την άποψη ότι είναι κοντά σε στάση του μετρό. Όταν φτάσεις Ρώμη είτε το τρένο πάρεις είτε το λεωφορείο, θα κατέβεις στο Termini. Από εκεί θα πάρεις το μετρό της μπλέ γραμμής (Β) με κατεύθηνση προς Laurentina και στην επόμενη στάση που είναι η Cavour κατεβαίνεις και πας στο ξενοδοχείο σου που είναι πολύ κοντά από εκεί. Μην σε αγχώνουν οι συγκοινωνίες, είναι πολύ εύκολο να τις χρησιμοποιήσεις στη Ρώμη και σε βολεύουν για να πας σχεδόν παντού!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.791
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom