Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
1. ναι
2. δες αν ειναι εντός των τειχών.
http://www.viviromaintaxi.eu/
Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση! αλλα επειδη εδω ξανθια, οκ με το ταξι σε ευχαρσιτω πολυ! κατι σε τυπου βαν που να το κλεισω να ερθει να με παρει απο αεροδρομιο και να με ξαναπαει την ημερα που θα φυγω δεν γνωριζεις?? εχω βρει καποιο site αλλα δεν ξερω αν ειναι δοκιμασμενο.. το απογευμα που θα σχολασω θα το ποσταρω να παρω γνωμες. απλα η τιμη του πηγαινε - ελα ειναι καπου στα 45 ευρω και μου φαινεται δελεαστικη σε σχεση με των ταξι..
 

sofakiss

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Γειά σας κ πάλι!!χρειάζομαι για ακόμη μια φορά τις γνώσεις Σας! Κοιτάω για διαμονή κ προσανατολίζομαι στην περιοχή Rio monti ! Μιας και η navona,via veneto και spanga είναι αρκετά ακριβά! Εγώ θέλω περίπου να ξοδέψω 280€ για 2 άτομα για 4 ημέρες ! Είναι καλή η περιοχή;;;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Δεν ειναι κεντρο,θα κανεις περπατημα για μετρο,αλλα απ'οτι καταλαβα,εχει και λεωφορεια και βεβαια τα ποδαρακια σας :)!Δεν την γνωριζω την περιοχη,αλλα τα σχολια ειναι καλα...
Το δωματιο ειναι μονο 11 τετρ,πολυ μικρο και θα προσεξεις γιατι ειναι σε οροφο,οπως πολλα στην Ρωμη,εχει μια μικρη ταμπελα κατω...Κατα τ'αλλα μια χαρα φαινεται...
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Ωραια τιμή και ωραίο μεσα....
Θα πας μέχρι Τερμινι και απο κει φεύγουν λεωφορεία, μετρό, για σχεδόν παντού.....
Μια χαρά θα σε βολέψει!
*Εγω ειχα πληρώσει στη Ρωμη 100 ευρω ενα πολυ μετριο ξενοδοχείο πριν κάμποσα χρόνια!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.426
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Όταν είχαμε πάει Ρώμη μέναμε ένα στενό πιο κάτω. Η περιοχή δεν είναι ιδιαίτερα κεντρική, όμως άνετα μπορείς να περπατήσεις την απόσταση μέχρι το κέντρο, το κάναμε πολλές φορές. Για στάση μετρό, η απόσταση δεν είναι πολύ μεγάλη και λεωφορεία, δεν το συζητώ, περνάνε αρκετά από την ΧΧ Settembre. Θα έλεγα ότι πρόκειται για αυτό που λέμε "καλή" περιοχή, όλο πρεσβείες κτλ. Το μόνο κακό είναι ότι δεν έχει μέρη για φαγητό και ποτό ή τουλάχιστον εμείς δεν είχαμε βρει κάτι αξιόλογο.
 

taxidiakias

Member
Μηνύματα
52
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ορλαντο
Ταξίδι-Όνειρο
ορλαντο
https://secure.shuttledirect.com/searchresults/book
αυτο εχω βρει...το γνωριζετε? ειναι αξιοπιστο??

υγ. δεν ξερω πως να κανω εντιτ τωρα που αλλαξε μορφη το σαιτ....

καλησπερα για να μην κουραζεσαι αδικα κανε το εξης μολις βγεις απο το αεροδρομιο απεναντι ακριβως ειναι ο σταθμος τρενων ανεβαινεις τι σκαλες με το που μπεις μεσα στο δεξι σου χερι εχει ενα σταντ για να αγορασεις εισιτηρια με shuttle βανακια ειναι 15 ευρω το ατομο σε αφηνει εξω απο το ξενοδοχειο....δεν θελει κρατηση ουτε τιποτα και εγω με το που βγηκα απο το αεροδρομιο πηγα εκει κατευθειαν
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Καλημερα!
Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση!
Εχεις ιδεα αν γίνεται να κάνω κράτηση και για να με πάρουν από το ξενοδοχείο?
 

taxidiakias

Member
Μηνύματα
52
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ορλαντο
Ταξίδι-Όνειρο
ορλαντο
Καλημερα!
Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση!
Εχεις ιδεα αν γίνεται να κάνω κράτηση και για να με πάρουν από το ξενοδοχείο?
μολις πας να κλεισεις στο σταθμο που σου ειπα ποιο πανω 8α σου δωσουν κατι σαν κουπονακι με το τηλεφωνο και την διευθυνση ναι γινεται εγω πηγα κατευ8ειαν στα γραφεια τους ηταν κοντα στο ξενοδοχειο via nazionalle και ηρ8αν με πηραν 7:30 το πρωι αν ξερεις αγγλικα καλα κλεινεις και απο τηλεφωνο
 

yannisth

Member
Μηνύματα
8
Likes
6
Αρχές Ιούλη θα πάω στην Ρώμη και με δεδομένο τις υψηλές θερμοκρασίες της εποχής θα ήθελα μα μάθω αν επιτρέπεται η είσοδος με σόρτς και βερμούδα στις εκκλησίες και το Βατικανό.
Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom