Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Παιδιά, σας έχω ζαλίσει, το ξέρω. Μόλις είδα και αυτό. Τι λέτε? Νομίζω είναι η καλύτερη λύση.
Αν λες το Lloyd και αυτο ειναι μακρυα απο το κεντρο.Καλη βαθμολογια,καλο μεγεθος δωματιου,αλλα παλι μακρυα...
 

Sebastiengr

Member
Μηνύματα
73
Likes
2
Μα έχει εξαιρετικές βαθμολογίες στο location. Δηλαδή πόση ώρα θέλει κάποιος να πάει από το Lloyd στο κέντρο ρε παιδιά?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μα έχει εξαιρετικές βαθμολογίες στο location. Δηλαδή πόση ώρα θέλει κάποιος να πάει από το Lloyd στο κέντρο ρε παιδιά?
με μετρο 10'.με τραμ λεωφ 20'.επειδη στην περιοχη δουλευα κ ηταν κ το προξενειο την ξερω κ μου αρεσει. Πολυ ζωντανη κ διπλα στο san Lorenzo. Δεν ειναι για ρομανς αλλα ειναι καλα.ιδιως το βραδυ.
 

pepi kir

Member
Μηνύματα
28
Likes
31
με μετρο 10'.με τραμ λεωφ 20'.επειδη στην περιοχη δουλευα κ ηταν κ το προξενειο την ξερω κ μου αρεσει. Πολυ ζωντανη κ διπλα στο san Lorenzo. Δεν ειναι για ρομανς αλλα ειναι καλα.ιδιως το βραδυ.
Samion καλησπέρα και με συγχωρείς αλλά να σε πρήξω λίγο μιας και είσαι ο γκουρού από ο,τι κατάλαβα της Ρώμης (και της Ιταλίας γενικότερα ίσως;); Επειδή δε θέλω να ποστάρω τα ίδια πράγματα μπορείς να δεις κάτι ερωτήσεις που έχω κάνει στην italitsa εδώ http://www.travelstories.gr/community/threads/Ρώμη.490/page-13#post-535227 μήπως και μπορείς κι εσύ να με βοηθήσεις; Ξέρω, πες μου τί να σε τρατάρω προκαταβολικά για το πρήξιμο αλλά εσύ γκουρού εγώ άσχετη, καταλαβαίνεις, είσαι αυτομάτως πόλος έλξης :)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
http://www.airports-shuttle-express.com/
ή κάποια αντίστοιχη; Δε βρίσκω πουθενά reviews.. Μας ενδιαφέρει παραλαβή από ξενοδοχείο κοντά στο Βατικανό (3 άτομα) προς το Fiumicino..
Γιατι οπωσδηποτε τετοια εταιρεια? Μονο καποιος που την εχει χρησιμοποιησει αρκετα θα σου δωσει αξιοπιστη απαντηση. Αλλιως παρε μια αξιοπιστη εταιρεια ραδιοταξι. (6645, 3570, assotaxi κλπ)
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Γιατι οπωσδηποτε τετοια εταιρεια? Μονο καποιος που την εχει χρησιμοποιησει αρκετα θα σου δωσει αξιοπιστη απαντηση. Αλλιως παρε μια αξιοπιστη εταιρεια ραδιοταξι. (6645, 3570, assotaxi κλπ)
Κάπου διάβασα τις ταρίφες για διάφορες διαδρομές απ'το κέντρο στο αεροδρόμιο και ήταν αρκετά πιο ακριβά με ταξί απότι με την εταιρία αυτή και άλλες αντιστοιχες.. Με αυτούς π.χ. είναι 45 ευρώ για 3 άτομα και τρεις μικρές βαλίτσες και σε παίρνει από το ξενοδοχείο ιδιωτικό αυτοκίνητο..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κάπου διάβασα τις ταρίφες για διάφορες διαδρομές απ'το κέντρο στο αεροδρόμιο και ήταν αρκετά πιο ακριβά με ταξί απότι με την εταιρία αυτή και άλλες αντιστοιχες.. Με αυτούς π.χ. είναι 45 ευρώ για 3 άτομα και τρεις μικρές βαλίτσες και σε παίρνει από το ξενοδοχείο ιδιωτικό αυτοκίνητο..
"καπου"? εδω στο φορουμ εχουμε γραψει επανειλημμενα ποαο κανει με ταξι. Αν ανατρεξεις θα δεις οτι ειναι σχεδον ιδια τιμη κ σε αυτα που σου εγραψα πριν, ολα με σαιτ δικα τους κρατησεων. Και την τελευταια στιγμη μπορεις να τους καλεσεις.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
"καπου"? εδω στο φορουμ εχουμε γραψει επανειλημμενα ποαο κανει με ταξι. Αν ανατρεξεις θα δεις οτι ειναι σχεδον ιδια τιμη κ σε αυτα που σου εγραψα πριν, ολα με σαιτ δικα τους κρατησεων. Και την τελευταια στιγμη μπορεις να τους καλεσεις.
Noμίζω στο επίσημο site του Fiumicino βρήκα τις τιμές.. Και ήταν γύρω στα 50-55 ευρώ και δε διευκρινίζει αν υπάρχουν έξτρα χρεώσεις για αποσκευές, ή για 3 άτομα κτλ..
Μήπως έχεις λινκ από site κρατήσεων ταξί να τσεκάρω και εκεί;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Noμίζω στο επίσημο site του Fiumicino βρήκα τις τιμές.. Και ήταν γύρω στα 50-55 ευρώ και δε διευκρινίζει αν υπάρχουν έξτρα χρεώσεις για αποσκευές, ή για 3 άτομα κτλ..
Μήπως έχεις λινκ από site κρατήσεων ταξί να τσεκάρω και εκεί;
Σου εγραψα πριν 3. βαλτα στο google κ βρες τα η απλα προσθεσε την καταληξη .it
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Γιατι οπωσδηποτε τετοια εταιρεια? Μονο καποιος που την εχει χρησιμοποιησει αρκετα θα σου δωσει αξιοπιστη απαντηση. Αλλιως παρε μια αξιοπιστη εταιρεια ραδιοταξι. (6645, 3570, assotaxi κλπ)
Δυστυχώς μόνο το assotaxi έχει φόρμα για online booking αλλά μόλις πατάς η φόρμα εμφανίζεται μονο στα ιταλικά και ζητάει πολλά στοιχεία οπότε δε καταφερα καν να βρω το κόστος.. Στο 3570 έχει ένα pdf αρχείο με τα κόστη των διαδρομών και λέει τα ίδια που είχα βρει στο site του fiumicino (περίπου 55 ευρώ δηλαδή). Το 6645 είναι μόνο στα ιταλικα.
Αυτό που είχα βρει είναι ευχρηστο, στα αγγλικά, χωρίς κρυφές χρεώσεις, αλλά ζητάει πιστωτική κάρτα ως εγγύηση και δε ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστο..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom