Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.454
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Γεια σας κ από μένα, παρακαλώ οποίος μπορεί ας με βοηθήσει ..20 Φεβρουαρίου πάμε Ρώμη με τον σύζυγο κ την 2ετων κορουλα μας . Θα είναι το πρώτο μας ταξίδι.ψαχνω κάτι σε διαμέρισμα είδα αυτό ,https://www.agoda.com/en-sg/the-telegraph-suites/hotel/rome-it.html?asq=F9Rk1ebp+MGocvqfUr/b6//0WO3sSPVZAuDFbGMVaphRHHjoQMvTrGjWYY9H4qes9Uy1Hw76yfrXWXy62zhUzLQ6zOA7yp6XjdypPpqqJjqOz9Ejyy/mfOdCQmAFs1mXfI5G6PjApV8pdmLoyWloG07rEPreCmikGP6YspJSyqpGBZSSga6DEe/XeKrKqRE8M/Z4EsghlplfjCYI3qkxOw==&hotel=163600&tick=636148628065&pagetypeid=7&origin=GR&cid=1652241&htmlLanguage=en-sg&checkIn=2017-2-20&checkout=2017-2-23&los=3&rooms=1&adults=2&childs=0&ckuid=9bef7fe0-e215-46a3-a3c8-dac7c7185125#lightboxμου άρεσε λόγο μεγάλου χώρου κ λόγο της κουζίνας (προετοιμασία γάλα κ φαγητά παιδιού )έχει μείνει ξαποιος το γνωρίζει;είναι σε καλό μέρος ; αξίζει να το κλείσω από τώρα η να περιμένω καλύτερες προσφορές αν υπάρχουν μετά τις γιορτές. ; εχετε να μου προτηνετε κάτι άλλο; ευχαριστω
Γεια και καλώς ήρθες!
Το διαμέρισμα είναι πολύ κεντρικό και θα σας βολέψει για τις βόλτες σας στη Ρώμη. Από τις φωτογραφίες, κάποια από τα διαμερίσματα φαίνονται αρκετά σκοτεινά - εμένα αυτό με χαλάει. Πρόσεξε τα ψιλά γράμματα για την τελική τιμή και την πολιτική ακύρωσης. Διάβασε επίσης κριτικές από όσο περισσότερες πηγές βρεις. Σου προτείνω να το κρατήσεις στα υπόψη και να συνεχίσεις την έρευνα με την ησυχία σου.
 

El ele

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γεια και καλώς ήρθες!
Το διαμέρισμα είναι πολύ κεντρικό και θα σας βολέψει για τις βόλτες σας στη Ρώμη. Από τις φωτογραφίες, κάποια από τα διαμερίσματα φαίνονται αρκετά σκοτεινά - εμένα αυτό με χαλάει. Πρόσεξε τα ψιλά γράμματα για την τελική τιμή και την πολιτική ακύρωσης. Διάβασε επίσης κριτικές από όσο περισσότερες πηγές βρεις. Σου προτείνω να το κρατήσεις στα υπόψη και να συνεχίσεις την έρευνα με την ησυχία σου.
Σε ευχαριστώ για της συμβουλές . Απλά αγχονομαι λόγο του μωρού μην είναι όλα τα ξενοδοχείο γεμάτα αν το αφήσω για τελευταία στιγμή ..δεν ξέρω τι παίζει από θέμα κόσμου τον Φεβρουάριο στη Ρώμη ..
Γεια και καλώς ήρθες!
Το διαμέρισμα είναι πολύ κεντρικό και θα σας βολέψει για τις βόλτες σας στη Ρώμη. Από τις φωτογραφίες, κάποια από τα διαμερίσματα φαίνονται αρκετά σκοτεινά - εμένα αυτό με χαλάει. Πρόσεξε τα ψιλά γράμματα για την τελική τιμή και την πολιτική ακύρωσης. Διάβασε επίσης κριτικές από όσο περισσότερες πηγές βρεις. Σου προτείνω να το κρατήσεις στα υπόψη και να συνεχίσεις την έρευνα με την ησυχία σου.
Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση αλλά λόγο του παιδιού κ επειδή δεν ξέρω τι τουρισμό έχει τον Φεβρουάριο η Ρώμη φοβάμαι μην είναι όλα γεμάτα κ μένουν μόνο τα ακριβά 5στερα ..στην τιμή του δωματίου λέει ότι δεν περιλαμβάνεται 10 % φόρος συν 3.5ευρω το άτομο Ανα βραδιά . Υπάρχει περίπτωση να έχει κ άλλο φόρο;
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Σε ευχαριστώ για της συμβουλές . Απλά αγχονομαι λόγο του μωρού μην είναι όλα τα ξενοδοχείο γεμάτα αν το αφήσω για τελευταία στιγμή ..δεν ξέρω τι παίζει από θέμα κόσμου τον Φεβρουάριο στη Ρώμη ..

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση αλλά λόγο του παιδιού κ επειδή δεν ξέρω τι τουρισμό έχει τον Φεβρουάριο η Ρώμη φοβάμαι μην είναι όλα γεμάτα κ μένουν μόνο τα ακριβά 5στερα ..στην τιμή του δωματίου λέει ότι δεν περιλαμβάνεται 10 % φόρος συν 3.5ευρω το άτομο Ανα βραδιά . Υπάρχει περίπτωση να έχει κ άλλο φόρο;
Έιμαστε 3 μήνες πριν όποτε έχεις ακόμα καιρό για να ψάξεις. Αυτό που αναφέρεις είναι δημοτικός φόρος και δεν θα περιλαμβάνεται σε καμία τιμή απο τα δωμάτια που θα βρεις και το πληρώνεις σαν έξτρα στο ξενοδοχείο όταν θα πας. Συνήθως πάει με τα αστέρια του ξενοδοχείου. Εγώ Κυριακή πάω Ρωμη και στο "2 αστέρων" που θα μείνω είναι 3ευρω/άτομο/βραδιά.

Τώρα για τυχόν άλλες χρεώσεις από φόρους όχι δεν θα έχεις κάτι άλλο. Το θέμα είναι να δεις τι ισχύει με τα δωμάτια που έχεις βρει
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.454
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Σε ευχαριστώ για της συμβουλές . Απλά αγχονομαι λόγο του μωρού μην είναι όλα τα ξενοδοχείο γεμάτα αν το αφήσω για τελευταία στιγμή ..δεν ξέρω τι παίζει από θέμα κόσμου τον Φεβρουάριο στη Ρώμη ..

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση αλλά λόγο του παιδιού κ επειδή δεν ξέρω τι τουρισμό έχει τον Φεβρουάριο η Ρώμη φοβάμαι μην είναι όλα γεμάτα κ μένουν μόνο τα ακριβά 5στερα ..στην τιμή του δωματίου λέει ότι δεν περιλαμβάνεται 10 % φόρος συν 3.5ευρω το άτομο Ανα βραδιά . Υπάρχει περίπτωση να έχει κ άλλο φόρο;
Τότε κλείσε με δωρεάν ακύρωση, να το σιγουρέψεις και συνέχισε το ψάξιμο. Από έξτρα χρεώσεις θα έχει μόνο αυτές που γράφει.
 

vagelis33

Member
Μηνύματα
19
Likes
10
Ένα θα σου πω έχω κανονίσει Μόναχο-Σαλτσμπουργκ για πρωτοχρονιά και ακόμα δεν έχω ετοιμάσει τίποτα :) Από την εμπειρία μου όσα μαγαζιά συχνάζουν οι ντόπιοι πολλές φορές τα ψάχνω στο tripadvisor και είναι στα ψιλά γράμματα...Κ επειδή στο 2016 είναι ντροπή μας να μην βοηθάμε ο ένας τον άλλο και να υπάρχουν άτομα που να περνάνε απέξω από μαγαζί και να διαλέγουν με κριτήριο το αν έχει κόσμο ή όχι και στην ουσία να κάνουν επιλογή στην τύχη..Θα χαρώ πολύ να πας κάπου και να μου πεις είχες δίκιο ρε συ άξιζε όπως και αν κάπου δεν σου άρεσε επίσης να το πεις...Τώρα αν πας σε μαγαζί και παραγγείλεις πίτσα με χόρτα και δεν σας αρέσει λογικό θα μου φανεί :)
στις 26 θα είμαι εκεί.Θα πάω σε πολλά που προτείνεις και θα σου πω εντυπώσεις, αρνητικές ή θετικές.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
αν πας σε μαγαζί και παραγγείλεις πίτσα με χόρτα και δεν σας αρέσει λογικό θα μου φανεί :)
Εμενα καθολου. Εξαιρετικη. εχεις φαει? γιατι προκειται για σπεσιαλιτε της Ρωμης κ ολου του Λατσιο..
pizza-bianca-con-cicoria-intera.jpg
 

El ele

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Έιμαστε 3 μήνες πριν όποτε έχεις ακόμα καιρό για να ψάξεις. Αυτό που αναφέρεις είναι δημοτικός φόρος και δεν θα περιλαμβάνεται σε καμία τιμή απο τα δωμάτια που θα βρεις και το πληρώνεις σαν έξτρα στο ξενοδοχείο όταν θα πας. Συνήθως πάει με τα αστέρια του ξενοδοχείου. Εγώ Κυριακή πάω Ρωμη και στο "2 αστέρων" που θα μείνω είναι 3ευρω/άτομο/βραδιά.

Τώρα για τυχόν άλλες χρεώσεις από φόρους όχι δεν θα έχεις κάτι άλλο. Το θέμα είναι να δεις τι ισχύει με τα δωμάτια που έχεις βρει
Είναι το άγχος της πρώτης φοράς κ ποσό μάλλον με ένα μωρό 2 ετών ..φοβάμαι Να το αφήσω για πιο μετά μην μέινουν μόνο τα ακριβά .αν επιτρέπετε σε ποιο ξενοδοχείο θα μείνεις; είναι στο κέντρο;
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.386
Likes
2.066
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
..φοβάμαι Να το αφήσω για πιο μετά μην μέινουν μόνο τα ακριβά .
Οχι βεβαια. μιλαμε για πολη των 25+εκατ. τουριστών με 200+χιλ κρεβατια γι αυτους κ σε χαμηλη περιοδο. παντα θα υπαρχει κατι για το βαλαντιο σου ακομα κ την τελευταια ωρα.
 

zetapan

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Είναι το άγχος της πρώτης φοράς κ ποσό μάλλον με ένα μωρό 2 ετών ..φοβάμαι Να το αφήσω για πιο μετά μην μέινουν μόνο τα ακριβά .αν επιτρέπετε σε ποιο ξενοδοχείο θα μείνεις; είναι στο κέντρο;
Πρασπαθησε να βρεις κ
Ξενοδοχειο κοντα στα ισπανικα σκαλια...
Καλημερα! Εγω εκανα κρατηση σε αυτο
http://www.booking.com/hotel/it/alb...pp_hotel_id=85319&from_sn=android&label=share. Εχει αναμεικτες κριτικες... Εχει μεινει καποιος σε αυτο να μου πει τη γνωμη του;
εμενα σε ενα αλλο λιγο πιο πανω ... ειναι σε πολυ καλη τοποθεσια για να γυρνας με τα ποδια και αν χρειαστει να πας βατικανο μπορεις να παρεις το μετρο απο τη σταση barberini. Εγω γυρισα ολη την Ρωμη με τα ποδια. Μονο μια φορα πηρα μετρο για να παω Βατικανο που ειναι αρκετα μακρυα. Τον γυρισμο τον εκανα με τα ποδια.
 

El ele

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Πρασπαθησε να βρεις κ
Ξενοδοχειο κοντα στα ισπανικα σκαλια...[/QUO
πιο πολύ ψάχνω για διαμέρισμα ,θα με βόλευε πιο πολύ .χρειαζομαι κουζίνα για το γάλα του μωρού κύριος .αποσο βλέπω έχει αρκετά στην γύρω περιοχή περίπου στα 100 ευρώ η βραδιά
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.079
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom