Σέριφος Σέριφος ή Σίφνος;

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Θα το επαναλάβω για μία ακόμη φορά: Μην ανοίγετε νέο θέμα για να συζητηθεί κάτι για το οποίο υπάρχει ήδη θέμα. Σκεφτείται τους επόμενους που θα αναζητήσουν πληροφορίες. Αν βρούν 10 topics για το ίδιο θέμα, θα βγάλουν άκρη;
Σκεφτείτε τους εαυτούς σας. Δεν θέλετε να βρίσκεται συγκεντωμένες τις πληροφορίες;
 
Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος λατινικης αμερικης
Βαγγέλη εγώ πήγα και στα δυο αυτά νησιά το καλοκαίρι του 2004. Δεν έγραψα γνώμη μέχρι τώρα γιατί όλοι ψήφιζαν Σίφνο και δεν ήθελα να αποτελώ εξαίρεση. Εμένα μου άρεσε πολύ η Σέριφος. Όχι πως η Σίφνος είναι Μύκονος, μην υπερβάλουμε, (αν και ούτε εγώ πήγα ή θέλω να πάω Μύκονο) και σίγουρα είναι ένα πολύ όμορφο νησί αλλά με δεδομένο πως προτιμώ την ησυχία η Σέριφος με μάγεψε.
 

vangelis1972

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
Ευχαριστω Ευδοκια, για την αποψη σου την οποια και μοιραζομαι.
Μια ερωτηση ακομα λοιπον. Στην Σεριφο λοιπον που ειναι πιο ηρεμα
τα πραγματα, εχει παρεες με νεο κοσμο η ζευγαρια περισσοτερο;
 

FOTINI

Member
Μηνύματα
68
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΕΝΕΡΙΦΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ,ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Αν πας Σίφνο να πας να φας στην οδό ονείρων...
τρομερό φαγητό θα με θυμηθείς να κλείσεις τραπέζι από νωρίς.
Η Σίφνος δεν συγκρίνεται με την Σέριφο...αλλά 15άυγουστο θα γίνεται πανικός
 

vangelis1972

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
Ευχαριστω Φωτεινη,
Εγω ελπιζω να παω γυρω στις 15 Ιουλιου, πριν τον χαμο!
 

KONSTANTINA

Member
Μηνύματα
66
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κουφονήσια
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
Στο βαθύ είναι καλά για να κλείσεις δωμάτιο; φαίνεται όμορφο και ήσυχο χωριουδάκι...και με ωραία θάλασσα!
 

maredia

Member
Μηνύματα
121
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
In my new place
Ταξίδι-Όνειρο
Φλοριανόπολις, Βραζιλία
Η Σίφνος δεν είναι σε καμία περίπτωση "Μύκονος"!
(αν και εμένα μου αρέσει πάρα πολύ η Μύκονος :) )
Στο Βαθύ παραείναι ήσυχα νομίζω, (και λίγο μακριά από τη χώρα) αλλά εαν εσύ ψάχνεις κάτι τέτοιο, τότε οκ!
Ο Αρτεμώνας είναι ένα ήσυχο και πολύ ωραίο μέρος, δίπλα από το κέντρο της Σίφνου, οπότε τα συνδυάζεις όλα εκεί.
 

mak

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
??????
φευγω για σιφνο το 3ημερο του αγ.πνευματος. εχουμε κλεισει ηδη δωματια στο κεντρο της σιφνου σε καλη τιμη. η παρεα μου που εχει ξαναπαει λεει οτι ειναι πολυ καλα και το νησι και τα δωματια που θα μεινουμε. προσωπικη αποψη θα εχω σε 15 μερες...
οποτε βαγγελη και κωνσταντινα αν θελετε σας στελνω με π.μ. τις λεπτομεριες για δωματια κτλ. να τα κοιταξετε και εσεις.
(ελπιζω να μην βγαινω εκτος κανονισμων!
αν ναι σας παρακαλω πειτε το μου να ξερω!:roll:;))
 
Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος λατινικης αμερικης
Στην Σεριφο λοιπον που ειναι πιο ηρεμα
τα πραγματα, εχει παρεες με νεο κοσμο η ζευγαρια περισσοτερο;
Εμείς μείναμε στο camping του νησιού όπου είχε και πολλές παρέες νεαρών και ζευγάρια. Στο νησί που γυρίζαμε έβλεπες περισσότερο ζευγάρια νομιζω ή και οικογενειες. Επαναλαμβάνω πως ήταν Αύγουστος. Ιούλιο ίσως είναι ακόμα πιο ήσυχα.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Στην Σίφνο είναι ωραία αλλά κατά τη γνώμη μου αρκετά ήσυχα(καμμία σχέση με Μύκονο!)..εγώ έμενα στο Κάτω Πετάλι που ήταν δίπλα στη χώρα..με τη μηχανή εμείς σε δυο λεπτά ήμασταν στο κέντρο. Σε γενικές γραμμές νομίζω ότι υπερισχύουν τα ζευγάρια πάντως.. Οποσδήποτε να πας στο Κάστρο αν τελικά πας Σίφνο...
 

KONSTANTINA

Member
Μηνύματα
66
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κουφονήσια
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
φευγω για σιφνο το 3ημερο του αγ.πνευματος. εχουμε κλεισει ηδη δωματια στο κεντρο της σιφνου σε καλη τιμη. η παρεα μου που εχει ξαναπαει λεει οτι ειναι πολυ καλα και το νησι και τα δωματια που θα μεινουμε. προσωπικη αποψη θα εχω σε 15 μερες...
οποτε βαγγελη και κωνσταντινα αν θελετε σας στελνω με π.μ. τις λεπτομεριες για δωματια κτλ. να τα κοιταξετε και εσεις.
(ελπιζω να μην βγαινω εκτος κανονισμων!
αν ναι σας παρακαλω πειτε το μου να ξερω!:roll:;))
Αχ πολύ καλά θα περιμένω να μου πεις πως τα πέρασες!!!!
 

vangelis1972

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
Ευχαριστω ολους!
Μακ καλα να περασεις και θα μας πεις οταν γυρισεις με το καλο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom